Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mircy słuchajcie bo jest inba i nie wiem co robić. 4 Lipca napisałem właścicielce mieszkania że z dniem 4 sierpnia chciałbym się wyprowadzić z mieszkania. Nic mi nie odpisała i nie odzywała się w ogóle przez miesiąc czasu (nie napisała nawet ile za rachunki w lipcu ani kiedy może wpaść po kasę). Dzisiaj jej napisałem kiedy mogę oddać jej klucze, a ona zaraz do mnie oddzwoniła i się pyta czy chcemy się wyprowadzić, to ja jej wytłumaczyłem że już jesteśmy w nowym mieszkaniu. Ona chyba była w szoku bo mi mówi że żadnego SMSa nie dostała. Przypomnę tylko że nie odzywała się miesiąc czasu a powinna napisać ile za czynsz w lipcu i ile za czynsz w sierpniu do dnia 10 każdego miesiąca. Zaczęła się coś awanturować że to gówniarskie zachowanie nie poinformować ją że się wyprowadzamy i Ona żąda abyśmy zapłacili jej za połowę sierpnia. Argumentuje to tym że nie wie czy my tam dalej mieszkaliśmy czy przypadkiem komuś nie wynajęliśmy. Tłumaczyłem jej że wysłałem jej SMSa że chciałbym zrezygnować z mieszkania to Ona powiedziała że SMSa żadnego nie dostała bo była w Chorwacji na wakacjach i nie miała roamingu. Jest w ogóle taka możliwość żeby nie dostała tego SMSa? Dziś o 19 mam się z nią spotkać i wyjaśnić cała sytuacje ale chciałbym się najpierw kogoś poradzić. Czy Ona ma prawo żądać ode mnie zapłaty za połowę sierpnia skoro już tam nie mieszkałem? Jaką przyjąć linie obrony bo z rozmowy z nią widzę że łatwo nie będzie.

  #zalesie #wynajem #pomocy
  pokaż całość

  odpowiedzi (89)

 • avatar

  Mirki, okazuje sie ze jest jeden sprawny urząd w Polsce - mianowice PIP. Znajoma pracowala w przedszkolu jeden dzien jako "dzien probny", zostala nawet przyjeta ale nie mogla sie dogadac wiec podziękowała. Oczywiscie pracowala ten jeden dzień bez umowy a grazyna biznesu nie chciala zaplacic. Kolezanka sie wkurwila i napisala maila do pipu ze skarga. Po tygodniu mail od Grażyny, ze zaprasza po umowe za prace za dzien ten i ten. Po kilku dniach przelew. Po jakichś trzech tygodniach od zgloszenia odezwal sie do niej pip z info ze otrzymali od pracodawcy skan umowy i potwierdzenie przelewu i dziękują za zgłoszenie.
  Moral z tego prosty, nie dawajcie sie ruchac januszom biznesu tylko walczcie o swoje bo pip ich dojedzie.
  #januszebiznesu #pracbaza #warszawa
  pokaż całość

  odpowiedzi (21)

 • avatar

  Kurki są u mnie od 3 tygodni, nieśność stada regularnie rośnie. W tym momencie wynosi 10% (niesie się 5 kur), z czego dwie zaczęły się nieść wczoraj i przed wczoraj.
  Jajka od kur które dopiero co zaczęły się nieść są śmiesznie malutkie: 35-40 gram, za to kury które zaczęły się nieść jako pierwsze znoszą już jaja prawie jak dorosłe ptaki: 60-65 gram. To świetny wynik jak na kury w wieku 22 tygodni. Zaobserwowałem również ciekawą rzecz, odnośnie wpływu żywienia na wielkosć jaj - kury które do jedzenia mają włączoną również śrutę sojową, dają zauważalnie większe jajka. Ta sama kura, jedząca żywność bez dodatku soi znosi jaja 50 gram, a kiedy włączy jej się do jadłospisu soję, po dwóch-trzech dniach wielkosć jaja od tej samej kury to 60-65 g. Wielkość jaj u kur które krócej się niosą, po włączeniu soi do jadłospisu również zauważalnie się poprawia.

  Z takich ciekawostek, zrobiłem kurom na wybiegu piaskownicę. Nic wielkiego, w jednym rogu wybiegu wysypałem około 400 kg piasku, kury owszem, dość chętnie korzystają z możliwości zażycia 'kąpieli', ale zauważyłem, że zdecydowanie bardziej wolą kąpać się w miejscu w którym sobie same wybiorą. Znajdują sobie miejsce, skrupulatnie dobrane wg tylko sobie znanych kryteriów, kopią w nim dołek i kładą się w nim. Nie niepokojone przez nikogo potrafią tak przeleżeć nawet kilka godzin.

  Dodatkowo udało mi się wreszcie skosić im wybieg do końca, i od wczoraj mają już do dyspozycji pełne 500m2. Trochę mi się z tym zeszło, ponieważ w między czasie odmówiła posłuszeństwa moja podkaszarka, i byłem zdany na tradycyjną, ręczną kosę której nigdy wcześniej nie używałem. Poszło mi całkiem nieźle, rozwaliłem tylko pierścień i kosisko (nie pytajcie jak), ale po dokupieniu metalowego osprzętu, szło lepiej niż najdroższym stihlem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Nie chcę zapeszać, ale zainteresowanie wiejskimi jajkami w okolicy przerosły moje oczekiwania - nie zdążyłem nawet nikomu powiedzieć, że jajka będę sprzedawać a już chętnych było więcej niż kury są w stanie wyprodukować (nawet jak wszystkie zaczną się nieść!). Zaczynam się zastanawiać nad dokupieniem jeszcze 50 sztuk, ale z decyzją się wstrzymam dopóki mi to pierwsze stadko nie zacznie się regularnie całe elegancko nieść.

  #kurkazpodworka
  pokaż całość

  odpowiedzi (128)