Gorące dyskusje ostatnie 12h

To apel do mlodych ludzi, ktorzy zaczynaja nowe zycie w duzym miescie, takim jak #wroclaw

Gdy sie juz do Wroclawia przenosicie ze swoich malych miasteczek, zapamietajcie sobie pare faktow!

1. We Wroclawiu miejsca parkingowe sa platne
    2. Wiele osiedli z wielkiej plyty zamontowalo szlabany dla mieszkancow, zeby obcy nie parkowali im pod blokiem
    3. Miasto jest zakorkowane i wasze kolejne auto tej sytuacji nie poprawi
    4. Z gazowa instalacja nie mozecie wjezdzac w podziemne parkingi (chocby w galeriach handlowych)

Zycie we Wroclawiu do tanich nie nalezy i zakladam, ze waszym glownym wydatkiem bedzie wynajem/zakup mieszkania.

I teraz sluchajcie!!!

Nie zabierajcie do Wroclawia swojego samochodu!

Ten koszt przeznaczcie na poprawe standardu swojego zycia w miescie.

Bo auto to:
    - koszt paliwa (a w miescie auto pali jak smok)
    - koszt ubezpieczenia
    - koszt parkingow
    - koszt serwisu

Zalozmy, ze macie prace z pensja 2500zl netto. Wynajmujecie pokoj za 800zl. Zostaje wam 1700zl. Po co wywalac kolejne 500zl miesiecznie za koszt posiadania autka, gdy mozna wydac 80zl i miec bilet miesieczny na cala komunikacje miejska?

Te 420zl to pieniazki, ktore pozwola sie wam dobrze ubrac, pobawic ekstra w miescie, pojsc do dobrej knajpki na pyszne jedzenie czy zwyczajnie odlozyc na wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

Moj apel - przemyslcie na serio, czy auto w duzym, historycznym i drogim miescie z dobra komunikacja miejska jest dobrym pomyslem.

#polskiemiasta #motoryzacja #polska #pracbaza
    pokaż całość

odpowiedzi (149)

Mireczki mam pytanie. To moja pierwsza #pracbaza w życiu. Siedzę w niej już pół roku, nie chcę pisać do szefa, bo głupio więc pytam tu. Od jutra zaczynają się wakacje do września, czy w pracy są one trochę krótsze czy też trwają normalnie jak w szkole dwa miechy? #kiciochpyta #oswiadczenie

odpowiedzi (55)

Ale leniwa niedziela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #koty #pokazkota

odpowiedzi (93)