Wpis z mikrobloga

Ja już po seansie. Nie wytrzymałem zbyt długo i musiałem lecieć aż do Londynu aby to obejrzeć. Nie będę walił spojlerami czy zbytnio się rozpisywał, ale już wiem, że znajdą się narzekacze, którzy film uznają za średni. Dlaczego?

Nasłuchałem się głosów narzekających na to, na co narzekało się przy okazji premiery Przebudzenia Mocy. Mianowicie: "to już było". Film jest zrealizowany lepiej i mądrzej od Prometeusza (choć dla mnie i on jest dobrym filmem). Atmosfera jest cięższa, pełno na ekranie flaków, klimatycznej muzyki (która swoją drogą powstawała w Polsce), fabuła zaskakuje, a widoki i efekty specjalne są przepiękne. Pomimo tego twórcy obrazu sięgali garściami do klasycznych rozwiązań odsłon sprzed kilkunastu lat. Ludzie jednak narzekają, że za bardzo film przypomina część pierwszą, w innym miejscu, że drugą, aby za chwilę się przyczepić, że "to do tej serii nie pasuje". Nie dogodzisz.

Moja ocena to grube 9/10. Warto. Naprawdę warto.

[ #alien | #obcy | #kino ]
Pobierz U.....e - Ja już po seansie. Nie wytrzymałem zbyt długo i musiałem lecieć aż do Londy...
źródło: comment_ZTzguynfUTNuok2QOddfAB3wG4HuLsAD.jpg
  • 13
@UberKatze: jednak dwa pierwsze alieny to największy piniądz... ale bym pojechał na ten maraton do Szczecina, nawet miałbym gdzie za darmo spać, szkoda że mam pieprzoną pracę weekendową ( ͡° ʖ̯ ͡°) gdybym dowiedział się kilka dni wcześniej, to bym zdążył złożyć wypowiedzenie xD poszukam seansów premierowych gdzieś w okolicy, bo moje najbliższe kino coś zamula i w ogóle nie wyświetla obcego w repertuarze na te dni