Wpis z mikrobloga

Mirki, odwiedził mnie właśnie kurier z moimi zakupami. Chcę się uczyć a to wymaga sprzętu, teraz kolejny zakup to stacja lutownicza. Ale nie o tym... Poproszę Was o napisanie jakie książki o #elektryka #elektronika od podstaw polecacie? Jest zbyt dużo o tej tematyce i nie wiem od czego zacząć. Poziom mojej wiedzy jest praktycznie zerowy więc zacznę od nauki a później będę eksperymentował a nie odwrotnie. Dorzućcie jeszcze informacje o tym co powinienem dokupić, bo ze sprzętem też u mnie licho.
#idiotabuduje #zainteresowania
Pobierz z.....e - Mirki, odwiedził mnie właśnie kurier z moimi zakupami. Chcę się uczyć a to ...
źródło: comment_T5xWgpqPOWVGTcaWhFMns9cYoXyJdRFC.jpg
  • 19
@zarejestrowalemsie: Witam! Postaram się napisać o książkach, zarówno do elektrotechniki jak i do elektroniki.

Jeśli chodzi o elektrotechnikę, to teorię można znaleźć w książkach Stanisława Bolkowskiego. Najlepiej tych do techników, bo szkoda czasu na akademickie rozważania :)

Elektronika - jeśli masz zerowe pojęcie, to polecam kurs Ośla łączka, chociaż osobiście na oczy go nie widziałem, ale słyszałem, że stosunkowo dużo osób sobie go chwali. Na początek w sam raz. Bardzo przystępnie
@mateusz251093: Można znaleźć trzecie wydanie sztuki elektroniki (po angielsku) w internetach, to dużo lepszy wybór - drugi tom polskiego wydania trochę trąci myszką (bo jest sprzed epoki mikrokontrolerów). @zarejestrowalemsie: Przyda Ci się jeszcze jakiś "bardziej akademicki" podręcznik do elektroniki tam, gdzie intuicyjny opis będzie sprawiał problemy i gdzie jest trochę po łebkach w HorowitzuHillu wyjaśnione, np. Tietze, Schenk "Układy półprzewodnikowe". Na przykład zagadnienie kompensacji częstotliwościowej wzmacniaczy operacyjnych w Sztuce jest
@SIr_Kakao: A ja zawsze polecę wzięcie znalezionego na strychu podręcznika do fizyki ze szkoły średniej i przejrzenie go tak na spokojnie, a nie do klasówki - zaskakująco dużo wiedzy tam jest o magnesach, elektronach, prądach i innych omach, które mózg z siebie wyrzucił bo "hurr durr szkoła".
@SIr_Kakao: E tam, u mnie było i o diodzie i o tranzystorze, nawet na maturze rozszerzonej z fiyki było o mostku Graetza;) Poza tym zanim się zacznie zajmować półprzewodnikami to wypada mieć ogólną ideę, co to jest prąd elektryczny.