•  
    w.......a

+13

Zastanawiałem się ostatnio jak w prosty sposób wrzucić na wykresy coś co może zaciekawić tag #montypython - oto i rezultat :)

Długość życia wszystkich uczestników słynnego meczu filozofów, nałożona na oś czasu. Niebiescy oczywiście Grecy, Niemcy na czerwono, a sędziowie to zwykłe zielonki.

#filozofia #mecz #tworczoscwlasna #wizualizacja #historia humoru

pokaż spoiler Po tylu latach obecność Beckenbauera nadal jest małą niespodzianką.

Wystarczył #excel i wykres skumulowany słupkowy, otwieramy tradycyjnie w nowym oknie.

#whatadata – analiza i wizualizacja danych, statystyka, ciekawostki z półświatka Data Science ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: mecz final.png

•  
      w.......a

+5

( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: youtube.com

•  

@whatadata: Same zapijaczone mordy...

Immanuel Kant was a real pissant who was very rarely stable,
      Heidegger, Heidegger was a boozy beggar who could think you under the table,
      David Hume could out-consume Schopenhauer and Hegel,
      And Wittgenstein was a beery swine who was just as schloshed as Schlegel.
      There's nothing Nietzsche couldn't teach ya 'bout the raising of the wrist,
      Socrates himself was permanently pissed...
      John Stuart Mill, of his own free will, with half a pint of shandy was particularly ill,
      Plato, they say, could stick it away, half a crate of whiskey every day,
      Aristotle, Aristotle was a beggar for the bottle,
      Hobbes was fond of his dram,
      And Rene Descartes was a drunken fart, "I drink therefore I am."
      Yes, Socrates himself is particularly missed;
      A lovely little thinker but a bugger when he's pissed.

źródło: youtube.com

+: w.......a
    •  
      M.....n via Android

+1

@whatadata Tak zwany, Wykres Gantta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      w.......a

0

@Muezzin: Masz rację oczywiście, tylko że Excel standardowo go nie oferuje :) Ale wystarczy jedną z serii uczynić niewidoczną i dostajemy odpowiedni efekt. A może znasz inny sposób na zrobienie tego w Excelu?

•  
      M.....n via Android

+1

@whatadata Mam swój template który kiedyś stworzyłem i tam działam już dobre 3 lata :P
      Już nawet nie pamiętam jak jest zrobiony.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mirki, kolega z pracy wyciągnął mnie z rana grzyby. Po około pół godzinie chodzenia po lesie, kolega znalazł to co na zdjęciu. Głowiliśmy się co z tym zrobić, dzwonić na policję, czy olać i zostawić? Jednak po namyśle, kolega zadzwonił po policję. Patrol przyjechał po ok 20 min. Wezwali technika , który po oględzinach stwierdził, że to pocisķ artyleryjski kaliber 80mm. Co prawda nie miał zapalnika, ale ładunek wybuchowy jak najbardziej tam był w środku. Powiedział technik, że dobra reakcja, bo jest bezpieczny dopóki leży. Staje się niebezpieczny jak by go znalazł jakiś debil, lub banda nastolatków. Niestety zapewniliśmy też atrakcję patrolowi policji, bo będą musieli czekać na przybycie saperów, a kiedy przyjadą to bóg raczy wiedzieć, bo w weekendy mają dyżury domowe i nie wiadomo kiedy dadzą radę się zebrać. Tak czy siak dobrze, że powiadomiliśmy kogo trzeba. W komentarzu grzyby jakie zebraliśmy( ͡° ͜ʖ ͡°) pokaż całość

odpowiedzi (64)

#heheszki #humor #wesele #slub #rozdajo

Hej Mirki dziś biorę ślub dajcie kilka plusów na odwagę, w poniedziałek zrobię losowanie wódeczki weselnej i może jeszcze czegoś fajnego :-)

Jeśli będę miał chwilę wrzucę coś na bieżąco z wesela :-)

odpowiedzi (54)

U mnie w pracy zatrudnili ukrainke. Z wyglądu mocne 8/10, leciutki makijaż, taka typowa szara myszka z niewinnym spojrzeniem. No i pewnego razu jak nie było co robić a ona się nudziła to jej powiedziałem, że jak jej się nudzi i kiero nie widzi to może sobie korzystać z telefonu, a ona zrozumiała, że ja chcę jej numer bo odpowiedziała mi, że nie ma jeszcze polskiego numeru. Za dwa dni ona podbija do mnie i łamanym polskim mówi, że ma już polski numer i mam sobie go zapisać. Tak sobie siedzę teraz w domu i myślę sobie co to się stanęło. No nic trzymajcie kciuki, żebym w końcu doznał tych słynnych segzów.
    #ukrainka #p0lka #rozowepaski #przegryw #wygryw
    pokaż całość

odpowiedzi (37)