Wpis z mikrobloga

Mam zamiar popracować trochę z cementem.
Padło na biały, dobrze będzie się prezentować ze złotą jak i srebrną farbą. Co dorzucić do mieszanki? Jakie będą najlepsze proporcje? No i który biały cement wybrać? Zależy mi na gładkiej powierzchni i całkiem dobrej wytrzymałości. W donicach będą te śmieszne sukulenty więc nie będą przemakać.
Teraz parę drobiazgów, w czerwcu/lipcu zrobię dwa stołki i stolik (tu dokupię szary cement dla efektu gradientu).
@decoy-your-crap: zapamiętałam że ty lubisz się w tym babrać, może napisz tu parę wskazówek? Fajnie będzie jak inni będą mogli to przeczytać :)

Przepraszam za jakość kolażu.

#diy #majsterkowanie (?, trochę podchodzi) #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski
Pobierz H.....a - Mam zamiar popracować trochę z cementem.
Padło na biały, dobrze będzie się...
źródło: comment_lQJy9uM3h7v5ZjU1phNV30FMws1CRan1.jpg
  • 33
@zolwixx: W gimnazjum malowaliśmy kamienie. To był mój pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na "6" namalowałam m.in. dwa obrazy kawą to podobno jeszcze przez parę lat było czuć kawę w sali :)
Teraz chcę wykonywać rzeczy bardziej praktyczne, w planach jest wykonanie misy z betonu a w tej misie mini-ekokominek. Jaram się na samą myśl o wykonywanej pracy!
@Hannahalla: kawo nigdy nie malowałem, chyba że jako 2-letni młodzian sam siebie, bo w końcu fusy są takie dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak znajdę, to pokażę. Mam tyle gratów, że muszę zacząć pozbywać się takich pamiątek, bo nie mam gdzie mieścić rzeczy naprawdę potrzebnych, które z kolei siedzą sobie luzem nigdzie niechowane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Variv: O chropowatości zależnej od piasku to to wiem od dawna, bardziej martwią mnie pęcherzyki powietrza. Wystukać wystukam ale ech, coś może zostać. Po wymieszaniu dam chwilę mu odpocząć, jak z naleśnikami.

Papier drobnoziarnisty już jest kupiony.
@Hannahalla: Wow, ale się wstrzeliłaś- akurat w weekend miałem się zabrać za to samo. Mam uzbierane pudełka jako formy, ale może ty wiesz gdzie dostanę takie formy silikonowe w formie tych wielościanów (u Ciebie na obrazku prawy dolny róg). Wiem, że takie istnieją bo mi kiedyś mignął art na necie.
@Kierownikdzialuzycie000: Nie kupuj silikonowych - w necie bez problemu dostaniesz szablony do wydrukowania na papierze - przerysowujesz to na karton, wycinasz, brzegi zabezpieczasz taśmą klejącą :) plusy to: cena, szybkość, możliwość dopasowania wielkości i ilości ścian.