Wpis z mikrobloga

Po jakimś tygodniu testowania mogę stwierdzić, że proxmox to produkt dobry, a dla mnie nawet bardzo dobry. Sprawził mi się o wiele lepiej niż kotenery od dockera, być może dlatego, że słabo znam tą technologie i zdecydowanie lepiej poruszam się w tematyce tradycyjnej wirtualizacji jak kvm, openvz i tym podobne. Jako, że słabo znam dockera, to zajmowało mi sporo czasu szukanie jak co się robi, zaś z proxmox gotowe środowisko postawiłem po jakiś 3 godzinach. Do dockera jeszcze powrócę, póki co wystarcza mi to co oferuje proxmox.
#siecikomputerowe #linux #wirtualizacja #serwery
Pobierz eth0 - Po jakimś tygodniu testowania mogę stwierdzić, że proxmox to produkt dobry, a ...
źródło: comment_zKxPlxSU8qJeNG02IdETy1ExVVRg3Clc.jpg
  • 7
@wacek_1984:
Polecam, jest wygodne, działa, masz mnóstwo templatek, a jak czegoś brak to wrzucasz sobie obraz iso i możesz instalować w sumie wszystko. Przynajmniej ja nie miałem jeszcze problemów. Do moich zastosowań jak znalazł, mam tam wszystko co jest mi potrzebne do pracy, czyli crm, sambe, asteriska, kopie zapasowe. Kiedyś używałem citrix, ale od tamtego czasu duużo się pozmieniało i lepiej sprawdza mi się proxmox, na którego trafiłem przez przypadek.
@wacek_1984:
Wstyd pisać na czym ja działam:) Przerobiłem domowy komputer na serwer (core2duo, 6 GB ram, 2 x 500 GB dysk w raid), ale póki co wystarcza, jak się rozrosnę to wykupię dedyka.