Wpis z mikrobloga

@HyperX: Może coś na wschodzie? ;) Obejście dookoła Łąk Nowohuckich to dobre kilka kilometrów w ładnych okolicznościach przyrody (przy okazji można pozwiedzać trochę Nową Hutę, podejść w okolice Zalewu Nowohuckiego i Dworku Matejki), albo jeszcze dalej - Puszcza Niepołomicka (do Niepołomic można dojechać kilkoma liniami aglomeracyjnymi, choć niestety jeżdżą raczej rzadko).
@HyperX: doprecyzuję ten Ojców, pętla Krowodrza Górka, tam wsiadasz w 220, jedziesz do samego końca, "dzielnica" Morgi we wsi Giebułtów. Wysiadasz i przez Kwietniowe Doły tuptuptup: https://goo.gl/maps/m7ZVM8gjiVv jesteś pod Bramą Krakowską. Potem albo w tył zwrot zielonym szlakiem, do skrzyżowania czerwonego, zielonego, żółtego i ścieżki dydaktycznej. Tamtędy pod Skałę Cygańską i ścieżką dalej do Smardzowic. Tam w 267 i do Krakowa. Jakby co zdjęcie mapy zrobię, bo coś nie widzę w
Edit: bo mi się rowerowe z pieszymi chyba popierniczyły. Patrzę teraz na mapa-turystyczna.pl i sprawdzam z papierową.

Lub do Czajowic autobusem 210 z ROK, stamtąd czarnym szlakiem do Jaskini Wierzchowskiej, a potem do Dolinki Kluczwody (moja ulubiona i wg mnie najładniejsza) i dalej szlakiem do Ujazdu. Stamtąd jeździ 268 i 230 do ROK.


Powinno być: Lub do Czajowic autobusem 210 z ROK do przystanku Murownia. Tam szlak żółty do jaskini Wierzchowskiej i