Wpis z mikrobloga

@RekinCwaniak: nie lepiej przełożyć jeden koniec tree huggera przez ucho drugiego końca? Tak aby taśma oplatała całe drzewo? Mam wrażenie że tak się może szybko wytrzeć
Może i lepiej, nie zastanawiałem się nad tym szczerze mówiąc. Z tym wycieraniem taśmy w szybkim tempie raczej bym nie przesadzał. Jeżeli co chwile bym schodził i znowu wchodził do hamaka to może "proces starzenia się" taśmy był by dość szybki przez napinanie i rozluźnianie jej ciągle.
Następnym razem spróbuje jak napisałeś. Tylko, że całe obciążenie będzie spoczywało na jednym ramieniu taśmy. Niby wytrzymałość jest spora, ale nie wiem czy naprężenie pojedynczej
@mlek: to co zaproponował @RekinCwaniak jest sugerowanym również przez nas rozwiązaniem :) chociaż przełożenie pętli przez pętlę i wpięcie do jednej nie robi wielkiej różnicy, to ze względu na minimalną (3%), ale mimo wszystko odczuwalną elastyczność taśmy lepiej dla własnej wygody wpinać karabinek w obie końcówki.
@theun: kurde, a dałbym sobie rękę uciąć że albo w karteczce dołączanej do smuka, albo gdzieś na stronie kiedyś u Was widziałem właśnie sposób z przełożeniem pętli przez pętle. I jakoś tak zawsze robiłem, bo chyba jednak szybciej kiedy drzewo jest cienkie, albo gdy braknie linki bo odległość za duża to w ten sposób da się "przedłużyć" zawieszenie długością taśmy. Faktycznie wtedy elastyczność jest bardziej odczuwalna.
ps
właśnie doszedł list z
@mlek: pętla przez pętlę – to sposób dla Ultralight 2, inaczej alu poprzeczka wypadałaby w wyniku naprzemiennego napinania się raz jednej raz drugiej taśmy. Reka zostaje u Ciebie. Jednak w "zwykłym" Smuku, gdzie taśmy spina się karabinkiem, lepiej użyć dwóch końcówek. Jest w zasadzie tylko jedna przewaga "pętli przez pętlę" – taśma zaciska się na pniu, przez po po zluzowaniu obciążenia na pewno się po nim nie przesunie.
@RekinCwaniak: dzięki,
@theun: ALE jeszcze jedna rzecz wchodzi w grę- gdy zaczynasz rozwieszać hamak to przynajmniej ja mam tak że najpierw zawijam tree huggersy na odpowiedniej wysokości a dopiero potem doczepiam resztę. Dzięki temu hamak trzyma się na początkowo dobranej odpowiedniej wysokości. Gdybym chciał zawiesić to na sposób Rekina to tree huggersy by mi opadły i musiałbym je poprawiać. Jak przewleczesz ucho przez ucho to zaciskają sie od razu na drzewie. If u