Wpis z mikrobloga

Patrzcie Mirki i uczcie się jak wygląda porządna zarzutka na trzech liniach WN: 2x 110kV, 1x 400kV na wspólnym słupie. ( ͡° ͜ʖ ͡°). Obyło się bez hecy.

Okolice Wrocławia, droga S8. W sąsiedztwie znajdują się plantacje szparagów i wiatr poderwał agrowłókninę z pola.

#ciekawostki #energetyka #zarzutka
Pachlak - Patrzcie Mirki i uczcie się jak wygląda porządna zarzutka na trzech liniach...

źródło: comment_jyQ14QdHuHc0sH4eNF5uh1Klas8C66xZ.jpg

Pobierz
  • 20
@Pachlak dlaczego kiedyś delikatnie od klamek hamulcowych kopnął mnie prąd jak jechałem rowerem pod tymi wielkimi slupami energetycznymi i gdzie tymi olbrzymami idzie prąd? To były linie wysokiego napięcia
@desygnat: wszystkiemu winna jest indukcja elektromagnetyczna. W mglista, dżdżysta, wilgotną pogodę w pobliżu sieci WN (szczególnie tych najwyższych napięć: 200kV, 400kV) możesz "uzbierać" na sobie potencjał, który później przyjemnie łaskocze przy "uziemieniu" się :) Tymi olbrzymami zasilane są stacje elektroenergetyczne, gdzie np. stoją transformatory obniżające napięcie przesyłowe 200kV, 400kV np. do 110kV, później na kolejnych GPZach (głównych punktach zasilania) ze 110 na 20kV i z 20kV na nN które możesz znaleźć
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Pachlak: @barto125: i zagadka dzieciństwa rozwiązana :D Dzięki! Miłym łaskotaniem bym tego nie nazwał bo się wystraszyłem, że zaraz mnie jebnie raz a porządnie;p Jedynie fajnie buczy pod tym. No właśnie musiała być dobra pogoda do tego zjawiska bo nie raz tamtędy jeździłem i było okej, aż do kiedyś( ͡º ͜ʖ͡º)
@bluehead: Wyłączenie naraz linii 400kV i dwóch linii 110 kV oznacza poważne zakłócenie przesyłu energii elektrycznej w skali kraju oraz zagrożenie odcięciem od zasilania powiedzmy średniej wielkości miasta.
Nie ma takiej kapusty, która by to rekompensowała.