Wpis z mikrobloga

Poseł Kukiz'15 okradał sejm?

Jak donosi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poseł Adam Andruszkiewicz nielegalnie pobierał kilometrówkę czyli przysługujący posłom zwrot za paliwo. Problem polega na tym, że poseł nie ma ani samochodu ani prawa jazdy.

były minister sprawiedliwości Borys Budka żąda pilnego zbadania sprawy przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.


źródło

#neuropa #kukiz #4konserwy #polityka #ruchnarodowy - on chyba był z waszego środowiska? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
LiberalniDemokraci - Poseł Kukiz'15 okradał sejm?

Jak donosi Ośrodek Monitorowania...

źródło: comment_iRwRB8WvO6yXCHHk3E3jIVhzSYZMohux.jpg

Pobierz
  • 26
@graf_zero: racja, sorry, zły link. dokopanie do tego jest faktycznie nieco skomplikowane ale na stronie sejmu:

Poseł ma prawo, na terenie kraju, do bezpłatnego przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego oraz przelotów w krajowym przewozie lotniczym, a także do bezpłatnych przejazdów środkami publicznej komunikacji miejskiej (art. 43 ust.1 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora). Kwestię tę reguluje również rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2001 r. w sprawie trybu korzystania
@LiberalniDemokraci: "Zostałem dzisiaj pomówiony o rzekome nieprawidłowości związane z tym, że dużo podróżuję po kraju i spotykam się z wyborcami. Informuję, że moja służba polega na nieustannym przemieszczaniu się po Polsce i kontaktach z Polakami. Według rankingu Wprost, jestem w pierwszej dziesiątce najaktywniejszych posłów w obecnej kadencji Sejmu. Jako jeden z niewielu, organizuję w całym kraju regularne spotkania otwarte, by Obywatele mogli rozmawiać z posłem nie tylko w czasie kampanii, ale