Wpis z mikrobloga

Suka powinna być wysterylizowana, a ogrodzenie zabezpieczone choćby tylko z powodu powyższego.


@matra: niestety większość właścicieli czworonogów to tumany i nie rozumieją pewnych kwestii, bo poco wydawać 150zł na sterylizacje jak można szczeniaki/kociaki do śmietnika wywalić?
oczywiście pomijam tych, którym potomstwo pupila nie przeszkadza, ale to zapewne jakiś promil.

już nawet jeśli uprą się i nie chcą sterylizować, przecież są majty dla suk mających cieczkę, które co tu dużo mówiąc uniemożliwiają
@Hubi112:

ma to jakąkolwiek moc prawną? XD


ustawodawca w swej mądrości nie przewidział alimentów na zwierzęta xD pewnie dało by się z tego ugrać jakiś hajs na zasadzie odszkodowania, czy coś, ale podejrzewam, ze o ile pismo nie odpadło by w kontroli formalnej, to sędzia pierolnąłby śmiechem, więc imho to takie cebulackie #!$%@? i straszenie w celu wywarcia ugody 'bo sont'; chyba ze ktoś sie spotkał w życiu z takimi akcjami
@jokefake: trochę rozumiem właścicielkę, miałem problem z kundlem sąsiadów który notorycznie dostawał się na moją posesję i żadne sposoby nie pomagały, bo potrafił nawet przekopać się pod bramą. Suki nie chciałem sterylizować bo była rasowa z rodowodem i planowaliśmy szczeniaki. Majtki są dobre dla zachowania czystości w domu, na zewnątrz jest problem bo psy nie ogarniają i oddają wszystkie swoje potrzeby fizjologiczne do majtek... Więc co cieczkę trzeba było non stop