Wpis z mikrobloga

Od paru dni szukam pieska. Nie chcę rasowego, cudownego i drogiego. Tak naprawdę ma być tylko w miarę nieduży, nieagresywny i... no właśnie. Moja druga połówka ma silną alergię, dlatego szukamy psa z włosem, a nie sierścią. Przeglądałam sobie dzisiaj olx i zauważyłam sporo podejrzanych ofert. Szczenięta opisane jako york, maltanczyk, labrador etc. wystawiane są ZA DARMO. Domyslilam się, że pochodzą z pseudohodowli. Ale nawet nie takich pseudohodowli zarejestrowanych w jakimś stowarzyszeniu. Tylko ktoś sobie ubzdurał,że rozmnozy i yolo. Sprawdziłam pisząc bez ogródek o ceny piesków. Eh, szkoda szczempic ryja. Poniżej wrzucam zdjęcie. Najgorzej, że ci ludzie produkują kundle z wieloma chorobani, nie wiadomo w jakich piwnicach te psy trzymają, a suczki robią za maszynki do rodzenia...

#zalesie #psy #januszeolx #podludzie
Pobierz
źródło: comment_tYsWAeirfLjlwI9IWwZri7fuWO7jIkmJ.jpg
  • 68
@otojatutaj: Przedstawię ci sytuację moich rodziców, wychowują dwa duże psy (berneński pies pasterski) od 4 tygodniowych szczeniaków, gotują im sami jedzenie żeby nie jadły gówna z puszek ani suchej karmy, dbają o nie, wizyty u weterynarza, szczepienia zawsze na czas, odrobaczanie itd., nie chcą zarabiać na szczeniakach, chcą tylko żeby suka nie miała problemów zdrowotnych z racji tego że nigdy w swoim życiu się nie oszczeniła, okazuje się że suka zachodzi
Nie chcę rasowego, cudownego i drogiego


@otojatutaj:

Przeglądałam sobie dzisiaj olx i zauważyłam sporo podejrzanych ofert. Szczenięta opisane jako york, maltanczyk, labrador etc. wystawiane są ZA DARMO. Domyslilam się, że pochodzą z pseudohodowli. Ale nawet nie takich pseudohodowli zarejestrowanych w jakimś stowarzyszeniu. Tylko ktoś sobie ubzdurał,że rozmnozy i yolo. Sprawdziłam pisząc bez ogródek o ceny piesków. Eh, szkoda szczempic ryja. Poniżej wrzucam zdjęcie. Najgorzej, że ci ludzie produkują kundle z wieloma