Wpis z mikrobloga

Podobno niedawno wyszło jakieś nowe środowisko graficzne dla linuksa. Ktoś podpowie jak się nazywa?
Mam bardzo starego laptopa - Celeron 2 ghz, 2 gb ddr2 i 60 gb dysk (SSD!!!) i chciałbym na nim coś postawić. Nadmienię, że przez jakies 7-8 lat używałem linuxa jak głównego systemu operacyjnego i bardzo ale to bardzo #nieszanuje za unity i #!$%@? KDE - strzeliłem focha na prawie 10 lat - przekonajcie mnie (ʘʘ)
#linux #pytanie
  • 16
@przepraszam_jestem_bialy: moje typy to xfce lub lxde, są jeszcze lżejsze twory typu openbox czy fluxbox ale to już jest nieco hardkorowe. jeżeli chodzi o samo działanie to obawiam się o akcelerację sprzętową - jeżeli jej nie będzie/będzie upośledzona to ten procesor będzie dostawał po dupie strasznie
@przepraszam_jestem_bialy: kde stare czy nowe plasma? I też zależy kiedy, pierwsze wersje plasmy były faktycznie #!$%@?, teraz jest już wszystko cacy, jedynie potrójne buforowanie trzeba ręcznie wymusić skryptem bo z gui się nie da.
Z nowych to budgie tylko znam i właśnie z niego będę niedługo korzystał z bspwm jako menedżerem okien ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ppidd_: @Sorry_Yanku: Używałem starego KDE i dokładnie w momencie wyjścia plasmy uznałem, że rok linuksa się skończył ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Próbowałem jeszcze przyzwyczaić się do gnome, ale się poddałem na rzecz windows 7. To trinity faktycznie wygląda jak stare KDE :)

Obczaiłem jeszcze raz unity i unity8. Z tego drugiego korzystać się nie da - komp się zadławił hehe, a stare unity budzi we mnie
@przepraszam_jestem_bialy: plasma > gnome. Łatwiejsze do konfiguracji, a ma wszystkie bajery z gnome. Unity to nieudany projekt i słusznie porzucony. Interfejs windowsa nie jest intuicyjny, zwłaszcza windowsa 10, ten jest kompletnie niedoruchany, linuxy niestety z poziomu gui też szału nie robią, ale w przeciwieństwie do windowsa mają w pełni konfigurowalny interfejs.
Nie znam mate, ale przeważnie możesz modyfikować ilość paneli i to co się na nich znajduje.
Intuicyjność to też trochę