•  

Obejrzałem w końcu serial "Wiedźmin" i jestem zszokowany. Jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem w ostatnich latach, z świetną grą aktorską, przekonującymi postaciami i dobrą fabułą. Żebrowski jest genialny w tej roli, podobnie Zamachowski i właściwie każdy aktor (z takich niechlubnych wyjątków wyróżniała się np. Agata Buzek), do tego nie brak tu naprawdę interesujących i niejednoznacznych bohaterów. Kompletnie nie rozumiem skąd wzięła się obiegowa opinia, że to gówno jakich mało, chyba stąd że Sapkowski tak powiedział w czasach gdy jeszcze brano na poważnie to co on wygadywał. Choreografia walk była co najmniej dobra, lepsza niż w 90% innych produkcji, klimat też był, typowy, polski i zaczynam mieć poważne wątpliwości czy serial #netflix będzie choć w połowie tak dobry jak ten nasz. Jakoś nie widzę, żeby Kanada oddała klimat naszych lasów, podobnie z zamkami i krajobrazami, no i z aktorami. Właśnie ten ostatni element zaskoczył mnie najbardziej, do serialu zatrudniono samą śmietankę aktorską i było cudnie, każdy tutaj wczuł się w rolę. Dodać do tego piękne kobiety i niezłą oprawę muzyczną i mamy jedną z najlepszych polskich produkcji w historii.

A oto opinia Czecha (albo Słowaka) o pseudonimie Cadmus (zamieszczona na RPG Codex), dzięki któremu się przełamałem i obejrzałem serial:

> The TV series from potato is awesome, I'm rewatching it for the 4th time now. Gotta re-read the books again before muricans fuck it up like everything else.
    Zebrowski is a great Geralt btw. Laugh all you want at shitty effects, yeah it was low budget and Dandellion was miscast, sorta.

Things I liked about the TV series that will be fucked up by muricans for sure:

- low key larping around forests, which is actually what the witcher should be doing
    - dandellion is a good friend to geralt instead of a retarded asshole like in the games
    - no bombastic action, due to low budget they barely show any monsters. Zebrowski plays really nice with the sword, looks like he has some nondescript combat style, I think it looks great
    - very few fights and they are over really quick, no stupid 5mins combat scenes, makes Geralt look properly deadly
    - potato aesthetics fit 100% the potato story, I wonder how Netflix will pull off a castle scene when they don't have any fucking castles

Yeah, dragon looked like shit. Yeah, monters were made of paper but I don't hear you fucktards complaining about Fallout 1 using 5 pixels to portray a gun. I can forgive the budget completely.
    Didn't watch the movie, heard it was complete shit put together from scenes from the series, so I don't take it into consideration whatsoever.

Zebrowski was 10/10 Geralt. The guy who plays Dandelion (fucking Marigold in czech, it all gets confusing) doesn't look like him but plays him like a nice guy and I think he is very likable. Yen is a bit old but has nice tits as she should.

Netflix gonna fuck it up with explosions and constant battles and fire everywhere and nothing will look potato anymore

O wadach pisał nie będę, bo te wyeksponowano aż nadto (przez co nawet nie raczyłem zerknąć na tę produkcję), ale przytaknę tylko, że długość walk to też wielki plus tej produkcji. Ogólnie cud, miód i orzeszki, 8/10 +znaczek jakości Bethesda_sucks.

Zachęcam do obejrzenia i wyrobienia sobie opinii samemu, może nie spodoba się on wam tak jak mi, ale gwarantuję, że nie będzie to gniot jak większość mówi i pisze.

https://www.youtube.com/watch?v=dqPZNRhIIQ4&list=PLI07qEX7yyuCeAwwTT4IHACsXcmC2q4i8&index=1

#seriale #film #niepopularnaopinia #wiedzmin #bethesdasucks

źródło: youtube.com

+: F............e, krz4k +141 innych
    •  

@Bethesda_sucks: wiedzialem ze jestes dobrym trolem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: M.....a, droperix10 +5 innych
    •  

@Bethesda_sucks: bordo takie zarzutki nie przystojo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: M.....a, boradacz +29 innych
    •  

@Bethesda_sucks: Tak o opisałeś, że aż chciałem obejrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Bethesda_sucks: usuń to zanim cię szanuje XD Co to za zarzudka w ogóle. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

+: weshu
    •  

@Bethesda_sucks: a jak tam pazdzioch wypadł

+: weshu, F............e +2 innych
    •  

@Lookazz: @Cesarz_Polski: @Lisaros: @Croudflup: Sam śmiałem się z efektów specjalnych jak ta zamieszczona poniżej (choć w serialu wypadała dużo lepiej, bo nie była tak spowolniona), ale było to zanim sam przysiadłem i obejrzałem od początku do końca, odrzucając uprzedzenia. Macie jakieś konkretne zarzuty poza słabymi efektami specjalnymi (które wynikały z niskiego budżetu)? Bo brak wierności wobec oryginału to nie jest wada w adaptacji, które nie są od przenoszenia historii w przełożeniu 1:1.

Macie tutaj inną opinię: https://www.wykop.pl/wpis/24120531/#comment-86439337

@ruchymuchy: Kotys grał Setnika tak samo jak Paździocha, ten sam manieryzm, gesty, itp. Wypadł lepiej niż Buzek.

GIF

źródło: s.cdaction.pl (1003KB)

•  

@Bethesda_sucks: serial jest po prostu słaby. Źle się go ogląda, źle przeżywa będąc tym bardziej fanem sagi+gier. Poza wyglądem efektów, które są fatalne, elfki wyglądają jak niemki, charakteryzacje niektórych są godne pożałowania a to, że serial możesz odebrać jako dobry to nie zasługa serialu tylko tego co napisał Sapek i zostało do niego wtłoczone. Sam w sobie to po prostu gówniane widowisko. I to bez oglądania GoT, bo po obejrzeniu got to tylko uśmiech politowania zostaje dla tego gniotu z dobrym żebrowskim.

+: weshu, F............e +5 innych
    •  

@Croudflup: lol
      Czyli twój zarzut to słabe efekty + charakteryzacja i kostiumy, czyli sfera wizualna, a jako wzór podajesz jeden z najdroższych seriali jakie kiedykolwiek powstały... Nie wiem czy śmiać się czy płakać. No i sory, ale GoT po pierwszym sezonie to gówno, wrzucili pedalstwo (które w książkach było bardzo rzadkie i jeśli się pojawiało było mocno zawoalowane) + masę scen erotycznych, a wycięli to co najciekawsze z książek. Zabrakło wielu kluczowych scen albo zostały one bardzo zmienione (np. w bitwach zabrakło kluczowych postaci i rodów co miało daleko idące konsekwencje dla całej fabuły), wrzucono rozmowy, których nie było pomijając wiele naprawdę dobrych, bardzo mocno zmieniono charaktery niektórych postaci (choćby Stannisa) a odkąd nie mają już materiału źródłowego (bo przegonili Martina) to już w ogóle zrobiła się z tego papka dla mas. Wiedźmin stoi o dwie klasy wyżej niż ta żydowska produkcja.

•  
      T..................n

+12

Źle się go ogląda, źle przeżywa będąc tym bardziej fanem sagi+gier.

@Croudflup: Źle się ogląda gdy jest się fanem gier, GoT i filmowego "Władcy Pierścieni". Polska produkcja ma już swoje lata. Dawno temu oglądałem i było całkiem zacnie.

+: Bethesda_sucks, F............e +10 innych
    •  

@Bethesda_sucks: Nudny i ciągnący się jak flaki z olejem przez 3/4 odcinka. TRAGICZNE efekty. Sztywni aktorzy, jak to Polacy. Polska reżyseria z kamerą a'la Tajemnica Sagali lata 90'.

Jedyne plusy to muzyka i Żebrowski.

Można zamknąć temat. Koniec tego trollingu.

•  

Jeszcze to:

Źle się go ogląda, źle przeżywa będąc tym bardziej fanem sagi+gier.
      serial możesz odebrać jako dobry to nie zasługa serialu tylko tego co napisał Sapek i zostało do niego wtłoczone

@Croudflup:
      To samo można napisać o grach, gdyby nie Sapkowski wyszłoby kolejne generic fantasy, żaden argument. Zresztą wiedźmino-podobne dzieła były wcześniej i później (patrz Elric of Melniboné i Claymore, ale to Wiedźmin jest z tej trójki najlepszy.

•  

Nudny i ciągnący się jak flaki z olejem przez 3/4 odcinka.

> Sztywni aktorzy, jak to Polacy.

> Polska reżyseria z kamerą a'la Tajemnica Sagali lata 90'.

@Hatespinner: Nie, nie i nie. Wskaż mi tę sztywność, ja tam widziałem niemal wyłącznie świetną grę aktorską (również ze strony dzieci, które w większości polskich filmów i seriali kompletnie nie potrafią grać):

•  
      T..................n

+25

@Bethesda_sucks: Poruszyłeś fajną gównoburzę, która tylko uwidacznia co się naprawdę liczy u odbiorcy.
      1. Ładna grafika/efekty specjalne
      2. Wulgaryzmy
      3. Ruchanie
      10/10 Witcher GOTY
      Dupy popękają, gdy serial okaże się być zwykłym proceduralem, skupiającym się na wewnętrznych rozterkach głównego bohatera, w typowo amerykańskim netflixowym stylu.

+: Bethesda_sucks, d.........s +23 innych
    •  

@Bethesda_sucks: nawet uwzględniłem, że bez oglądania got ale się uczepiłeś bo nie jesteś pewny swojego zdania. utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że to tylko przypływ nieokreślonej euforii napisał za ciebie ten post chwalący gniota.
      @TlustodupyBialorusin: Prawdziwe zacne seriale się nie starzeją nigdy, a szczególnie nie po zaledwie ilu, 15latach?
      @TlustodupyBialorusin: taaaak, róbmy tylko gnioty 6/10 które lecą po schemacie napisanym 100 lat temu, bo po co robić dobre seriale za duże pieniądze skoro mainstream to gówno?
      Szkoda gadać z wami.
      Poza tym got nazywać popularnym tylko ze względu na homoseksualizm i seks? Ja pierdole XD Masa ludzi, którzy są dorośli i mają swoje rodziny uwielbia tą serię. Ja choćby po chwili zwątpienia po słabym 4 (albo 5) sezonie wróciłem, i nie żałuję, bo to najlepsze co ma do zaoferowania serial w otoczce fantasy. I na dodatek na 9/10. basta.

+: Rv0000, K.......o +1 inny
    •  

To samo można napisać o grach, gdyby nie Sapkowski wyszłoby kolejne generic fantasy, żaden argument

@Bethesda_sucks: Tyle, że gry zrobiły to dobrze a trójka jest właściwie samodzielnym produktem z własnymi gagami, sytuacjami, bohaterami etc. Wskaż mi coś takiego w tym serialu.

•  

@Bethesda_sucks:

https://youtu.be/MpHScJROU8c

10:15 - to mają być te zajebiście grające dzieci. XD Przecież tej intonacji głosu się kurwa nie da słuchać. Jakbym oglądał typowe polskie produkcje jak Klan, albo Na Wspólnej.

Poza tym to, że tobie się to podoba, nie znaczy że nie jest chujowe, o czym swiadczą opinie krytyków.

No i ta kamera. XD

Bait 2/10 bo odpisałem.

•  

@Bethesda_sucks: Jak o troll to chuj, wygrałeś idę oglądać. Nigdy nie miałem zbyt wysokich wymagań.

pokaż spoiler Nie wiem czy dobrze postawiłem przecinek, jebać to.

•  

@Hatespinner: co do sztywności i dialogów rodem z klanu, cokolwiek polskiego oglądam to mam to samo wrażenie (belfer, pitbull itd.), tak to już jest, że po angielsku wszystko jest lepsze.

•  
      T..................n

+5

@Croudflup: Nie wiem w sumie o co teraz tobie chodzi. Najpierw wyjechałeś z jakością efektów specjalnych i "elfkami wyglądającymi jak niemki", na zestawieniu z GoT kończąc. To są te argumenty? WTF? 15 lat temu słyszałem podobne porównania, aczkolwiek wtedy odnosiły się do kinowego Władcy Pierścieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Moim zdaniem serial jest kompletny, opowieść całkiem ciekawa, luźno oparta na literackim pierwowzorze. Mamy też ładne scenografie i świetną ścieżkę dźwiękową. Może nie jest to hollywoodzka jakość i fantasy pasujące do zachodnich standardów, gra aktorska czasami kuleje, a i tak całość mi się podoba. Ot taki mocny średniak w sam raz do kotleta. Z pewnością nie jest taki zły jak go malują, bo "hurr durr smok ma chujowom grafike"
      Trzeba też dodać, że za granicą "Hexer" zebrał całkiem pozytywne recenzje. Wystarczy spojrzeć na IMDB i odfiltrować wszystkie polsko brzmiące nicki z negatywnymi ocenami.

•  

@Croudflup: porównywać Wiedźmina z 2002 z GoT 2011, fuck logic

•  

co do sztywności i dialogów rodem z klanu, cokolwiek polskiego oglądam to mam to samo wrażenie (belfer, pitbull itd.), tak to już jest, że po angielsku wszystko jest lepsze

@trq: Niestety polski mainstream kinowy leży i kwiczy. Nie wiem, może tak uczą ich już w teatrze i szkołach reżyserskich. Obraz i gra aktorska to jest dno i pół metra mułu.
      Po prostu holywood, jakkolwiek by go nie hejtować za płytkość, jest lata przed polskim kinem, które duchem chyba wciąż tkwi w PRL.

•  

@cebulandia: KURWA JA NIE PORÓWNAŁEM TYCH DWÓCH SERIALI IGNORANCI. Śmieszne jest to wasze dopasowywanie wypowiedzi pod to co macie w głowie.

•  

@Hatespinner:

Po prostu holywood, jakkolwiek by go nie hejtować za płytkość, jest lata przed polskim kinem, które duchem chyba wciąż tkwi w PRL.

ale mnie teraz striggerowales xD

wiedzmin powstawal w czasach gdy krolowaly xeny i inni herkulesi, te seriale tez bardzo slabo sie zestarzaly

•  
      T..................n

+4

JA NIE PORÓWNAŁEM TYCH DWÓCH SERIALI IGNORANCI.
      a może jednak

Sam w sobie to po prostu gówniane widowisko. I to bez oglądania GoT, bo po obejrzeniu got to tylko uśmiech politowania zostaje dla tego gniotu z dobrym żebrowskim.

@Croudflup: zdecyduj

•  

@TlustodupyBialorusin: gdzie tu porównanie do GoT, czy umiesz czytać ze zrozumieniem?

I to bez oglądania got.
      Bo opinię o nim wyrobiłem jakieś 4 lata przed obejrzeniem 1 odcinków tej serii.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  
      T..................n

+2

@Croudflup: No to po co w ogóle wspominałeś o GoT? Biorąc pod uwagę całą twoją wypowiedź wyżej, można to zrozumieć jako bezpośrednie porównanie. Nie wytknąłeś temu serialowi nic poza oprawą wizualną i nawet przyznałeś, że ma dobrą fabułę.

•  

@goltus: Bo to były chujowe seriale. Wiesz, że pierwszy Alien powstał jeszcze w latach 70'? Hollywood miał lepsze i gorsze produkcje. Polska, głównie gorsze.

•  
      l..............w

+4

@Bethesda_sucks:

- słaby scenariusz - zbyt chaotyczna mozaika epizodów, wypaczony i po prostu spłycony polot pierwowzoru, zamiast niego siermiężność i śmieszność na haju. Zmiany w stosunku do oryginału niespójne, całość niejasna i nieprzekonująca.
      - nędza scenografii i charakteryzacji, rekwizytów i strojów, które budzą tylko uśmiech politowania
      - choreografia scen i walk, ich dynamika i ujęcia wołają o pomstę do nieba
      - efekty specjalne to tylko wisienka na torcie

Wszystko to w połączeniu z pomysłami kolejnych scen rodzi śmieszność podwójną. Scenarzysta powinien doskonale zdawać sobie sprawę z ograniczonych środków i wziąć je od razu pod uwagę. Serio, można nakręcić dobre fantasy bez efektów, siermiężne, ale przekonujące i spójne, jak świetny Excalibur.

Natomiast gra aktorska to chyba najjaśniejszy punkt całości. Żebrowski, aktorsko, wypada bardzo dobrze. Zamachowski jako gruby Jaskier nie pasuje, ale poza wizerunkiem gra świetnie. I to oni ratują wiele dialogów. Za to krajobrazy wsi polskiej mogą być. Muzyka jest ok. Na pewno jednak nie jest to dobra ekranizacja pełnokrwistej powieści fantasy, ze spójnymi i logicznymi wstępem, rozwinięciem i zakończeniem. W najlepszym wypadku to awangardowa mozaika metafizycznych popisów aktorskich, zbiór kolejnych etiud, ale nie opowieści wiedźmińskie Sapkowskiego. Ja jednak mimo całej nędzy go lubię. Gdy nie traktuję poważnie, sprawia mi przyjemność.

•  

@Bethesda_sucks: A wiesz czemu się to wszystkim nie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: f..................s, M......y +4 innych
    •  

@tomo1945: To nie ma przełożenia do Wiedźmina, bo to jest znacznie bardziej przyziemny serial umieszczony w świecie mikro, a nie makro (jak wojna globalna). Opowiada o jednym najemniku i tutaj niski budżet nie przeszkadza w odebraniu tego co najlepsze.

•  

@Bethesda_sucks:
      Rozumiem że wpis ma charakter trochę humorystyczny,aczkolwiek ja też nie mam jakichś złych wspomnień z serialem.Fakt,nie był dobry - ale był oglądalny, a w czasach kiedy wychodził i o widzów walczył ze sobą "klan" z "m jak miłość" stanowił naprawdę fajną odskocznię.

pokaż spoiler co nie zmienia faktu,że pewnie jakbym go obejrzał jutro,to już miałbym gorsze odczucia,nauczony tym jak wysoki poziom mogą prezentować dobrze zrealizowane seriale.

+: uxon, wicen
    •  

@spokojny_furiat: Obejrzyj ponownie, przekonaj się. Ja już w gimbazie pogardzałem tym serialem i już wtedy krążyła opinia, że to gówno, a teraz jako stary dziad mogę jedynie powiedzieć, że to nieprawda, szczególnie jeśli porówna się go do innych seriali fantasy (jak GoT czy Merlin).

•  

@Bethesda_sucks: A ja się szczerze zgadzam, serial bardzo mi się podobał mimo niedociągnięć i niedoróbek w wielu miejscach. To film był kompletną pomyłką i najchętniej to bym zapomniał że w ogóle miał miejsce.

•  

@Bethesda_sucks: Mam wrażenie, że ludzie, którzy hejtują ten serial(krytyką tego się nazwać nie da) poprostu go nie oglądali, albo poprostu sobie przesunęli sobie na fragment ze smokiem albo Paździochem XD patrz Grażyna jakie to jest hujowe nie to co gra tam wszystko ładne piękne( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo najlepsi są ludzie piszący, że serial odbiega fabularnie od książek, no może i tak z wątkiem Ciri, ale serial to głównie opowiadania praktycznie 1:1

Serial ma swój klimat, dobrą muzyke, szczerze oceniam go wyżej niż najnowsze sezony GoT, i polecam.

•  

@Bethesda_sucks: co jak co ale klimat tego serialu jest mega tajemniczy poprostu genialny i pomimo wszystkich niedociągnięć podobał mi sie.
      #niepopularnaopinia

•  

@Bethesda_sucks kurwa, za gowniaka ogladalem ten serial... Podobal mi sie w chuj, obejrzalem z 5 lat temu, albo wiecej drugi raz... Mimo chujowych efektow itp dalej mi sie on podoba. Nie zwracalem uwagi na efekty czy walke, tylko na calosc, warto bylo obejrzeć :D

•  

@Bethesda_sucks: lubisz komentarze w których wjazd na mnie za to, że porównuje do got, a sam to robisz tylko w pozytywnym świetle.
      Przegrałeś dyskusje

•  

@Bethesda_sucks: ja bardzo lubię serial, mam do niego wielki sentyment. Uwielbiam te lasy, pola, miasteczka i karczmy, tych aktorów (grę Geralta i Jaskra (dobrze ktoś to zauważył, Jaskier jako przyjaciel - a nie nadęty pajac)), kostiumy, muzykę, ten klimat polskiej fantastyki.

Nie ma co się produkować i na siłę ich przekonywać.

•  

lubisz komentarze w których wjazd na mnie za to, że porównuje do got, a sam to robisz tylko w pozytywnym świetle.
      Przegrałeś dyskusje

@Croudflup: lol
      Ile ty masz lat? 12 czy mniej? Nie masz żadnych argumentów i nie potrafisz nawet sklecić sensownego zdania po polsku, vide:

@Bethesda_sucks: nawet uwzględniłem, że bez oglądania got ale się uczepiłeś bo nie jesteś pewny swojego zdania. utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że to tylko przypływ nieokreślonej euforii napisał za ciebie ten post chwalący gniota.

Używasz też słów, których nie rozumiesz, bo najpierw piszesz o gniocie, by za chwilę ocenić go na 6/10, co oznacza ponadprzeciętność:

@TlustodupyBialorusin: taaaak, róbmy tylko gnioty 6/10 które lecą po schemacie napisanym 100 lat temu, bo po co robić dobre seriale za duże pieniądze skoro mainstream to gówno?

Ja choćby po chwili zwątpienia po słabym 4 (albo 5) sezonie wróciłem, i nie żałuję, bo to najlepsze co ma do zaoferowania serial w otoczce fantasy. I na dodatek na 9/10. basta.
      Aha, czyli 9/10 bo nie ma innych seriali fantasy, brawa za umiejętność wyartykułowania swoich myśli i uzasadnienia swojego zdania.

@Bethesda_sucks: Tyle, że gry zrobiły to dobrze a trójka jest właściwie samodzielnym produktem z własnymi gagami, sytuacjami, bohaterami etc. Wskaż mi coś takiego w tym serialu.
      W grach inwencja własna twórców czasem była na poziomie, a czasem nie więc nowe gagi, sytuacje i bohaterowie nie zawsze trzymały poziom. Podobnie jest w serialu, ale tam również twórczość własna scenarzystów częściej była dobra niż nie, choćby scena, do której linkuję poniżej (od 8 minuty do ok. 9 min. 15 s) i cały wątek Adeli:

@cebulandia: KURWA JA NIE PORÓWNAŁEM TYCH DWÓCH SERIALI IGNORANCI. Śmieszne jest to wasze dopasowywanie wypowiedzi pod to co macie w głowie.
      Na tym etapie szkoda strzępić ryja, ale odpowiem: oczywiście, że porównałeś te dwa seriale, traktujesz GoT jako wzór do naśladowania i wyznacznik jakości, jeśli nawet cytaty twojej własnej wypowiedzi to za mało żeby ci to udowodnić to mogę tylko spojrzeć na ciebie z politowaniem.

tl;dr
      Widząc twoje próby polemiki nie dziwi mnie, że nie potrafisz docenić tej polskiej produkcji. Wracaj do oglądania serialów dla idiotów.

źródło: youtube.com 18+

•  

10:15 - to mają być te zajebiście grające dzieci. XD Przecież tej intonacji głosu się kurwa nie da słuchać. Jakbym oglądał typowe polskie produkcje jak Klan, albo Na Wspólnej.

@Hatespinner: Nawet zakładając, że 17-latkę nazwiemy dzieckiem to i tak nie masz racji, tragedii w jej grze nie ma, sztuczny to był ten cygan z rodziny zastępczej albo aktorzy z nowej wersji "W pustyni i w puszczy". A Ciri i Geralt są zagrani bardzo dobrze (a poza nimi dzieciaki wysepują tylko w kilku scenach).

•  

@Bethesda_sucks: dobry. Bait bo w ogóle odpisałem

•  
      l..............w

0

Komentarz usunięty przez autora

•  
      A.........h

+5

@Bethesda_sucks: Ludzie przyczepili się gumowych smoków, plucie na serial było modne i tak już zostało. Mimo że w mojej opinii był całkiem niezły.

•  

Ludzie przyczepili się gumowych smoków, plucie na serial było modne i tak już zostało. Mimo że w mojej opinii był całkiem niezły.

@ArkanisGath: No właśnie, to pokazuje jak niektórym łatwo coś wmówić i zasugerować. Nikt w tym temacie sensownie nie uzasadnił czemu uważa Wiedźmina za gniota (ewentualnie bardzo kiepski serial), jedyne argumenty to właśnie słabe efekty specjalne, kostiumy i charakteryzacja (choć te dwie ostatnie pozycje stały na niezłym poziomie). Jedna osoba (chyba anglofil) twierdzi, że aktorstwo leży, świadczy to jedynie o jakiejś ułomności, bo akurat pod tym względem Wiedźmin jest obiektywnie znakomity. Drewna tutaj nie ma (pzoa pojedynczymi przypadkami), powiedziałbym, że jest go mniej niż w GoT, w którym Cersei nie potrafi grać w ogóle (a ma bardzo istotną rolę), a Dinklage i paru innych aktorów jest co najwyżej poprawnych.

pokaż spoiler 1) Tyrion (Peter Dinklage) - wychwalany przez większość Peter Dinklage nie sprostał tej roli moim zdaniem. Albo grał zbyt teatralnie (tzn. trochę przesadzona była jego intonacja np., jak przy ognisku gdy mówił do Jona "powiedz kogo widzisz"), choć to pewnie mogło się podobać albo co gorsza sztucznie (np. scena z Mordem "I'll give you lots of gold", był tak drewniany jak większość polskich aktorów, zresztą w całym odcinku nie spisał się najlepiej). Zdarzało mu się zagrać bardzo dobrze, ale rzadziej niż częściej, a z niektórymi scenami sobie po prostu nie radził. Inna sprawa, że rola ta jest wymagająca (może nawet najtrudniejsza ze wszystkich) no i wielu aktorów-karłów raczej nie ma i całkiem możliwe, że lepszego aktora do tej roli nie dało się znaleźć. Ale byłbym daleki od zachwalania go.
      2) Catelyn Stark (Michelle Fairley) - tu mam podobne zarzuty jak w przypadku Dinklage'a, no i trochę za stara jest.

pokaż spoiler 3) Jon (Kit Harington) - wypadł gorzej niż pozostałe osoby na tej liście, ale ze względu na młody wiek i małe doświadczenie można wiele mu wybaczyć. Szczególnie słabo radzi sobie z okazywaniem gniewu, a do tego ma głupi wyraz twarzy (a Jon głupi nie jest).

•  

Nikt w tym temacie sensownie nie uzasadnił czemu uważa Wiedźmina za gniota

@Bethesda_sucks: XXXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

To ty ani razu nie uzasadniles dlaczego jest dobry. Twoj jedyny argument to 'WCALE NIE, MOIM ZDANIEM...'.

pokaż spoiler >Peter Dinklage nie sprostał tej roli moim zdaniem.

pokaż spoiler XD

•  

@Bethesda_sucks: gdyby nie film to odbiór serialu byłby całkiem inny. to co w serialu jest do dupy to poprostu absolutnie wszystko to co się nie zgadza z książką, reszta to czysty klimat, obsada poza jaskrem i paździochem lux. neneke perfekt, geralt i yen perfekt. parę dialogów mogło by być mniej sztywnych a tak to naprawdę solidna potato produkcja.

•  

@Bethesda_sucks: no i muzyczka, kiedyś mi się podobała. teraz z perspektywy czasu widzę że mogła byś lepsza patrząc po tym co zrobiono dla W3, ale jest parę kawałków które się bronią.

•  

To ty ani razu nie uzasadniles dlaczego jest dobry. Twoj jedyny argument to 'WCALE NIE, MOIM ZDANIEM...'

@Hatespinner: lol
      Napisał jakiś random, który jedyne co potrafi napisać to "XD", a do tego nie potrafi czytać. Uzasadnienie masz w moim pierwszym poście, a uzasadnienie tego,że Dinklage jest co najwyżej przeciętnym aktorem masz zaraz nad swoim postem. EOT.

•  

@Bethesda_sucks: Czy ty w ogole widzisz co piszesz, czy ten trolling wrosl ci juz w kore mozgowa i nie widzisz nawet jak ktos podstawia ci pod nos twoje wlasne slowa? xD WSZYSTKO CO PISZESZ JEST TWOIM ZDANIEM CZOWIEKU. NIE JESTES ZADNYM WYZNACZNIKIEM W DZIEDZINIE FILMU I NIGDY NIE BEDZIESZ. RPG CODEX COKOLWIEK TO JEST TEZ NIE.

pokaż spoiler XD

•  

@Hatespinner: > TWOIM ZDANIEM
      No shit Sherlock. Jest jednak zasadnicza różnica między moimi postami, a twoimi, mianowicie ja argumentuję swoje stanowisko, a ty piszesz jedynie "to jest tylko twoja opinia", "nie masz racji", "aktorzy są sztywni", itp. Weźmy tych aktorów, podałeś jeden bardzo słaby przykład (bo Weronika Pelczyńska zagrała co najmniej poprawnie), a wystarczy obejrzeć dowolny odcinek i przykładów świetnej gry aktorskiej jest całe mnóstwo. Ja wybrałem sceny z pierwszego i drugiego odcinka co zdaje się sugerować, że w każdym jest dobrze. Nie będę spamował linkami z YT żeby to pokazać, choć nie byłoby to trudne nawet gdyby nie uwzględniać scen z Żebrowskim czy Zamachowskim. Natomiast drewnianych (czyli sztywnych) aktorów właściwie tu nie było, wyjątkiem była Agata Buzek i może jeszcze znalazłbyś z jeden przykład.

Z tym, że serial uważasz za nudny nie da się polemizować, bo to faktycznie tylko subiektywna opinia, ale już grę aktorską można rozpatrywać uwzględniając obiektywne kryteria jak intonacja głosu, dykcja, czy aparycja (w tym mimika) występujących i tak się składa, że ja na ten temat mam pewne pojęcie (uczono mnie technik aktorskich). Dinklage w tej scenie na przykład zagrał nie lepiej niż wspomniana przez ciebie Pelczyńska, a Mord to wyjątkowo kiepski naturszczyk, który wypadł gorzej niż dowolne dziecko w Wiedźminie:

•  

@Bethesda_sucks: Ja swoje argumentowalem i to w nieskonczenie bardziej wiarygodny sposob. Mianowicie to nie jest moja opinia, tylko opinia ludzi, ktorzy znaja sie na filmie. A nawet wez sobie opinie ludzi z IMDB.
      GRA AKTORSKA
      KAMERA
      AKCJA
      EFEKTY
      To sa rzeczy oceniane jako dno w tym filmie i nawet nie chce mi sie wchodzic na google zeby przeklejac przyklady bo i tak nikt ich nie bedzie czytal.

Co do GoT to mam w dupie jak tam graja, bo to nie byl moj argument.

•  

Ja swoje argumentowalem i to w nieskonczenie bardziej wiarygodny sposob.

@Hatespinner: lol
      Ale czego się spodziewać po fanie gier Bethesdy...

Mianowicie to nie jest moja opinia, tylko opinia ludzi, ktorzy znaja sie na filmie.
      lol again
      Niby jakich ludziach? Poza tym nie rozmawiamy o filmie, ale o serialu.

A nawet wez sobie opinie ludzi z IMDB.
      Chłopcze, czy ty nie umiesz czytać?

Nie ma recenzji serialu na IMDB, są tylko recenzje filmu, który jest zlepkiem serialowych scen. Tą wypowiedzią zdradziłeś się, że serialu nie oglądałeś, a znasz jedynie film i potrafisz co najwyżej kopiować wypowiedzi innych, bo jesteś zbyt ograniczony intelektualnie, by wyrobić sobie własną opinię.

To sa rzeczy oceniane jako dno w tym filmie
      xD

I tutaj właśnie xD pasuje doskonale.

Jak widać @fiszu86 @kozak92 i @Akilles mają rację:
      https://www.wykop.pl/wpis/24182617/#comment-86744075
      https://www.wykop.pl/wpis/24182617/#comment-86701903
      https://www.wykop.pl/wpis/24182617/#comment-86700825

•  

Ale czego się spodziewać po fanie gier Bethesdy...

@Bethesda_sucks: Lol, ale z ciebie tluk. xD

lol again Niby jakich ludziach? Poza tym nie rozmawiamy o filmie, ale o serialu.

XXXXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

MASZ 100% RACJI, GRA W FILMIE BYLA MEGA CHUJOWA ALE W SERIALU TO JUZ SYPLAY SIE OSKARY. ZUPELNIE NOWY POZIOM.

Nie ma recenzji serialu na IMDB

Bo to jest to samo tluku. xD Myslisz, ze przypadkowo w filmie sa wszystkie komentarze a w serialu nie? Serial jest przede wszystkim trudniej znalezc wchdzac z googla.

Tą wypowiedzią zdradziłeś się, że serialu nie oglądałeś, a znasz jedynie film i potrafisz co najwyżej kopiować wypowiedzi innych, bo jesteś zbyt ograniczony intelektualnie, by wyrobić sobie własną opinię.

Drugie klamstwo w jednej wypowiedzi. Ty nie ogladales ani filmu ani serialu i po prostu trollujesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

xD
      I tutaj właśnie xD pasuje doskonale.

XD

•  

Jeszcze jedno: serial był na tyle dobry by przekonać mnie do zabrania się za książkę i już na samym początku dostrzegłem, że w niektórych momentach serial wypadł lepiej. Weźmy opowiadanie Wiedźmin z tomu "Ostatnie życzenie", w serialu Żebrowski był bardziej przekonujący w rozmowie z Veleradem, w książce wystarczyło, że Gerlat zmienił temat i incydent w karczmie został zapomniany, lol. Zdarzały się też i odwrotne sytuacje, ale generalnie serial polskiej produkcji jest godny polecenia, a ignoranci i idioci powtarzający zasłyszane hasełka powinni palnąć się w łeb.

+: G0g0l
    •  

@Bethesda_sucks: czytając komentarze, zapomniałem dlaczego serial jest gniotem. Kilknąłem w ten filmik z 18+ i od razu mi się przypomniało. Ten serial nie miał z prozą Sapkowskiego nic wspólnego poza imionami bohaterów. Jak pozmieniasz nazwy Transformersom na Polonez, Syrenka, Mały Fiat to nie będzie to film o polskiej motoryzacji. Tak samo nadanie imion z opowiadań Sapkowskiego bandzie idiotów udających samurajów nie robi z tego serialu ekranizacji. Wizualizacja sensu zawartego w tekstach kupy się nie trzyma. Aktorzy grają jak w teatrze, grają dramat narodowy jakiegoś wieszcza - to nie jest Sapkowski!

Piszesz: "Jakoś nie widzę, żeby Kanada oddała klimat naszych lasów, podobnie z zamkami i krajobrazami" - a dlaczego miałaby oddawać? Gdzie Sapkowski pisze, że akcja dzieje się w Polsce? I dlaczego przeszkadza Ci krajobraz a nie przeszkadzją stylizacje na samurajów? Jak się mają samuraje do polskości?

•  

@vaneck: To jest ADAPTACJA, a adaptacja ma to do siebie, że rzadko kiedy przenosi karty powieści w stosunku 1:1. Zresztą akurat wątek Adeli był bardzo sprawnie zrealizowany, a aktorzy dobrze dobrani.

Tak samo nadanie imion z opowiadań Sapkowskiego bandzie idiotów udających samurajów nie robi z tego serialu ekranizacji.

Idiotą jest tu ktoś inny, przeczytaj sobie definicję ekranizacji. Poza tym w serialu dość wiernie zekranizowano kilka z opowiadań (zmiany jakie wprowadzano wynikały głównie z ograniczeń budżetowych, ale twórcy dobrze z nich wybrnęli).

Piszesz: "Jakoś nie widzę, żeby Kanada oddała klimat naszych lasów, podobnie z zamkami i krajobrazami" - a dlaczego miałaby oddawać? Gdzie Sapkowski pisze, że akcja dzieje się w Polsce? I dlaczego przeszkadza Ci krajobraz a nie przeszkadzją stylizacje na samurajów? Jak się mają samuraje do polskości?

Przeczytaj sobie książkę, opisy fauny i flory, kultury, zwyczajów i samego sposobu bycia dają jednoznaczną odpowiedź kto i co posłużyło za wzór dla Sapkowskiego. No i gdzie tu masz samurajów? Szkoda nawet strzępić ryja.

•  

@Bethesda_sucks:

Przeczytaj sobie książkę, opisy fauny i flory, kultury, zwyczajów i samego sposobu bycia
      Czytałem, kilkakrotnie, w czasach gdy Żebrowski uczył się jeszcze technik aktorskich. Sapkowski wielokrotnie w różnych wywiadach mówił skąd bierze inspiracje. Jeżeli o czymś pisał to temat dokładnie badał, ocierając się wręcz o prefekcję. Walki na miecze, sama broń są oparte na EUROPEJSKICH renesansowych traktatach o walce bronią białą. Nikt tam nie walczył w sukienkach, nikt nie posługiwał się kataną. Teraz na youtube są filmy, na których odtwarza się te sposoby walki, używając odpowiednich do epoki mieczy - Kuba Potocki na fajny kanał. Wszystko co tam widać i słychać Sapkowski musiał dowiadywać się samemu, siedząc w bibliotekach (także zagranicznych!), youtuba jeszcze nie było.

Wzorem dla Sapkowskiego była cała Europa z kilku znanych mam epok historychnych. W serialu widać tylko polską wieś. To nie jest udana ADAPTACJA i o to mają fani pretensje. Niech sobie aktorzy recytują, niech okładają się katanami, niech szczupły przystojniak o długich, kreconych, blond włosach wygląda jak Zamachowski... Tylko niech nikt mi nie mówi, że to jest o Wiedźminie A. Sapkowskiego!

•  

@Bethesda_sucks: też uważam, że (pomijając efekty) serial był naprawdę dobry i wciągający. Całkiem inaczej niż film, który był po prostu zlepkiem scen z serialu, czyniąc go niestrawnym i powierzchownym.

•  

@ksaler: Z ciekawości, jak znalazłeś ten wpis? Bo w sumie dosyć stary.

•  

@Bethesda_sucks: sorry dopiero zauważyłem jakie to stare :) Chyba po tagu wlazłem :)

•  

@Bethesda_sucks: Cześć, przyszedłem z tego wątku https://www.wykop.pl/link/4010403/historia-ktora-kazdy-z-nas-chcial-poznac-spowiedz-tworcy-smoka-z-wiedzmina/ Mnie ten serial też się podobał, plusy za słowiański klimat i dobrą grę aktorską. Oczywiście nie obyło się bez paru buraków i wpadek, które głownie dotyczyły niskiego budżetu na efekty specjalne i nieudolną charakteryzację (pamiętny król elfów Olbrychski), siadała też czasem narracja aż się chciało ziewać. Ten serial na pewno przejdzie do historii polskiego serialu fabularnego. Niemniej jednak trzymam też kciuki za serial netfliksa, mam nadzieję że przebije tą przehajpowaną ramotę GoT z setkami bohaterów, gdzie akcja przeplatana jest naprzemiennie masakrami tychże oraz cycami. To co my tu mamy chociażby twórczość Sapkowskiego pokazuje, że nie mamy się czego wstydzić i czas pokazać światu co to jest dobry serial fantasy.

•  

@dr_gorasul: Też bym chciał żeby serial Netflixa zrobił furorę i dla odmiany pozostał wierny oryginałowi, ale obawiam się, że w dobie politycznej poprawności zrobią z tego jakąś pokrakę. Nie wyobrażam sobie żeby w dzisiejszych czasach jakakolwiek amerykańska telewizja (a już na pewno nie Netflix) pozwoliły sobie na wyłącznie białą obsadę. W Polsce też raczej nie będą kręcili i wówczas nie będzie raczej tego klimatu co w naszym. Mi jest szkoda, że polski serial jest tak niedoceniony, niestety większość ludzi to idioci, którzy bardzo łatwo sugerują się opiniami innych i potem mamy to co w wątku, z którego przyszedłeś.Nie pomogło też wydanie najpierw filmu, a potem serialu, ktoś chciał zarobić łatwą kasę, a tymczasem strzelił sobie w kolano. Wiele osób widziało tylko film albo najgorsze urywki i na tej podstawie oceniło serial, a do niego trzeba po prostu przysiąść i wczuć się w klimat. Wówczas kiepskie efekty czy ubogie kostiumy i charakteryzacja mają trzeciorzędne znaczenie.

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@Bethesda_sucks: Dzięki za ten wpis. Aż przysiądę i obejrzę całość z żoną :)

•  

Prawie z wszystkim sie zgadzam, ale kjurwa z tym że niktórzy porównuja to do GoT . No jebnijcie sie w czołko xD

•  

Wszyscy tak czepiają się tych efektów specjalnych. Ja też się czepiałem, do momentu aż obejrzałem Szybcy i Wściekli 8. Dla porównania amerykańska superprodukcja za miliard USD i nasz rodzimy serial z roku 2001 z budżetem, który nie stanowił nawet promila budżetu tej pierwszej produkcji.
      Czy faktycznie Wiedźmin wypada aż tak źle?

źródło: 26972583_1649936501734449_1805866513_o.png

•  

@Bethesda_sucks: O co chodzi z tym „potato”?