Wpis z mikrobloga

Mirki, dziś wielki dzień. Rozpoczynam proces przebranżawiania się. Dotychczas pracowałem w mediach, ale nie widzę w tym swojej przyszłości, więc wracam do marzeń z #gimbaza i trochę #licbaza i ruszam w kierunku #it #programowanie - chcę być front-end devem :) Trochę się cykam bo jestem humanistą, ale z abstrakcyjnym myśleniem nie jest u mnie źle i robiłem już trochę amatorsko w web devie więc myślę, że dam radę. Naukę zaczynam jednak od totalnego zera.

Cel - w październiku zacząć szukać pierwszej posady juniora lub przynajmniej jakiegoś stażu/płatnych praktyk w #lublin. Do końca czerwca będę miał tylko jakieś 2-3 godziny dziennie na naukę, przez wakacje będę mógł kuć całymi dniami. Trzymajcie kciuki!
#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 16
@Aryo: zaczynam od kursu HTML5 i CSS na kursownik.pl. Potem to samo na Codeacademy. Następnie biorę się za javascript, angular, jquery i bootstrap. Na pierwszy staż/praktyki/juniora chcę pójść po opanowaniu javascriptu. Uczyć się będę nie tylko robiąc kursy, ale i projektując strony internetowe kilku rodzinnym biznesom - żeby było też przy okazji od razu co do portoflio wpisać :)

@Czarny_Sezam: niee, nie chcę żeby skończyło się na słomianym zapale, już
@tomeczek11: @wojteklbn: byłem dziennikarzem. Niestety dziennikarstwo zmienia się w sposób, który mi nie odpowiada. Pracowałem ostatnio w naprawdę dużych mediach i zobaczyłem od środka jak zepsuta jest to branża - a ten proces tylko tu postępuje. Żeby zrobić karierę trzeba mieć w sobie coś z oszusta. Ja taki nie jestem, a pracować do końca życia za 3000 zł brutto jako pionek mi nie odpowiada.

Od dziecka interesowałem się technologią i