Wpis z mikrobloga

TL;DR W czwartek otrzymałem info, że mogę odebrać swoje zamówienie i mam na to 3 dni robocze. W poniedziałek mimo iż sprzęt leżał tuż obok mnie, w punkcie nie wydano mi sprzętu bo sobota wg OleOle to dzień roboczy.

W kontynuacji tego wpisu otrzymałem od sklepu OleOle informację z oficjalnym stanowiskiem, że sobota to także dzień roboczy bo oni pracują tego dnia

Mirki czy ja jestem #!$%@? czy to OleOle wali ze mną w #!$%@??
Aż musiałem sprawdzić w słowniku co to znaczy
http://sjp.pwn.pl/sjp/dzien-roboczy;3027958.html

Przez tych idiotów tylko cierpi na tym dzieciak, który od 2 tyg. czeka na swój komunijny komputer.

#januszebiznesu #oleole #gorzkiezale #pcmasterrace ##!$%@? #komputery #truestory #oswiadczenie #zakupy #gownowpis
W.....k - TL;DR W czwartek otrzymałem info, że mogę odebrać swoje zamówienie i mam na...

źródło: comment_xRnFCW5dOAovrYae5GAPS17Y4Bd81zQc.jpg

Pobierz
  • 19
@AwizisieAkat @lajdak: może objaśnię Ci dokładniej definicję "dnia roboczego", za pomocą wycinka z pewnej ustawy

USTAWA z dnia 10 czerwca 2016 r.
o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług[1]), [2])

1) dzień roboczy – dzień kalendarzowy z wyjątkiem sobót oraz dni wolnych od pracy określonych w przepisach ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (Dz. U. z 2015 r. poz. 90);


http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/408_u.htm
@lajdak: rozumiesz sam fakt definicji czy mam Ci to narysować? Nie ważne jest skąd pochodzi, może nawet pochodzić z ustawy o psim gównie, ważne że masz tu podaną dokładną DEFINICJĘ tego wyrażenia. Jeśli czegoś nie rozumiesz wróć do szkoły
@AwizisieAkat: tak bardzo mam dosyć dyskusji z osobami które piszą tylko po to aby pisać i nie wnoszą nic mądrego

art. 115 Kodeksu cywilnego (od 1 stycznia 2017 r.): Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.
@Wesoly_Kartofelek: czasem warto przeczytać trochę więcej niż pojedynczy artykuł, już pomijając to, że ta ustawa nie za bardzo ma związek z odebraniem przesyłki, to jest napisane, że te przepisy stosuje się, jeśli sposób obliczania nie jest określony
Art. 110. Jeżeli ustawa, orzeczenie sądu lub decyzja innego organu państwowego albo czynność prawna oznacza termin nie określając sposobu jego obliczania, stosuje się przepisy poniższe.

no więc jaka firma dostarczała przesyłkę?