Wpis z mikrobloga

@safehouse brak regulacji powiadasz? A konieczność weryfikacji to co innego? :)


@cozzezeszwecji: ja jakoś kupuję bez tego problemu :)

Natomiast, miałem na myśli po pierwsze to iż nie rząd ustawą dodrukowuje pieniądze bez pokrycia jak ma ochotę, lecz jest dokładnie zdefiniowana ilość wydobycia i nikt tego nie może zmienić.
@mentis:

Nie rozumiem po prostu gdzie w kryptowalutach jest czynnik fundamentalny wyceny taki jakim dla wyceny klasycznej pary walutowej jest porównanie gospodarek emitentów, ryzyk politycznych itp.

Nikt mi nie wyjaśnił na jakiej zasadzie wyceniać fundamenty pary kryptowalutowej.

Druga sprawa to ograniczenia wynikające z architektury. W systemach informatycznych wysoka wydajność możliwa jest tylko na architekturze klient-serwer, tzn gdzie klient ufa serwerowi. Bitcoin obiecuje że transakcje opierają się na zaufaniu do 50% uczestnikow
Nikt mi nie wyjaśnił na jakiej zasadzie wyceniać fundamenty pary kryptowalutowej.


@comrade:

1) Kopalnie muszą wydać np 2,000 USD aby wykopać 1 BTC, więc nie sprzedadzą go już taniej
2) Ludzie którzy kupili bitka za 1,000 USD raczej nie sprzedarzą go taniej
3) Ilość BTC jest ograniczona, jeszcze tylko ~1 milion będzie wykopany już kiedykolwiek!!
4) Jak duży jest rynek pieniądza? Podziel to przez 21 milionów i wychodzi ile byłby wart
@safehouse:

Wartość bitcoina nie może podwajać się z każdym okresem podziału nagrody na pół. W końcu dojdzie do systuacji że praktycznie wzsytskie btc będą wykopane i wtedy wartość BTC ustabilizuje się na poziomie WYŁĄCZNIE odzwierciedlająctym jego realną użyteczność do przeprowadzania transakcji.

Wtedy ludzie masowo pokapują się że przecież tak samo użyteczna do realizacji transakcji jest dowolna inna kryptowaluta, której zapas supply jeszcze się nie wyczerpał i którą można kopać od nowa
Wtedy ludzie masowo pokapują się że przecież tak samo użyteczna do realizacji transakcji jest dowolna inna kryptowaluta, której zapas supply jeszcze się nie wyczerpał i którą można kopać od nowa :)) więc bedzie zachęta do przestawiania koparek i pompowania nowej bańki.


@comrade: już dzisiaj tak się robi, zobacz jak im wyszło
http://coinmarketcap.com/

mają wartość typu x10 - x10000 mniejszą. Dlaczego? Bo marka to marka.
Bo marka to cały ekosystem finansowy i
@safehouse:

Czytaj ze zrozumieniem - podaż bitcoina jeszcze się nie skończyła, banieczka rośnie więc wciąż da się zarabiać na kopaniu.... To o czym ja piszę nastąpi kiedy kopanie przestanie być już ekonomicznie opłacalne i zostanie tylko możliwość zarabiania na prowizjach na czym nie będzie się już dało zarobić tyle samo USD (ograniczenia technologiczne wpisane w ideę systemu trustless).

To wtedy nastąpi zachęta do przestawiania koparek i refleksja że wtf, przeciez z
@safehouse:

co? txfee pewnie przewyższą i tak block reward dużo wcześniej.


Chcę to zobaczyć. Zakładając że nie da się już zarabiac na kopaniu a tylko na txfee odpowiedz mi jakim cudem zdecentralizowany system trustless obsługujacy obecne globalnie kilka transakcji/sekundę (więcej się nie da przy obecnym block size) przy pomocy exaflopsów mocy może miec niższe koszty od klasycznego zcentralizowanego systemu klient-serwer który 1000 transakcji/sekundę pociągnie na jednym serwerze za kilkaset baksów.

Zresztą,
mocy może miec niższe koszty od klasycznego zcentralizowanego systemu klient-serwer który 1000 transakcji/sekundę pociągnie na jednym serwerze za kilkaset baksów.


@comrade: już obsługuje miliony tranzakcji na blok - w nowym protokole Lighting Network.

Protokół ten to jest warstwa 2, do stosowania na dowolną walutę "jak bitcoin".
Obecnie został wdrożony w #litecoin (powodując wzrost jego wartości x10 - zeszłe tygodnie).

Do 2018 wejdzie w Bitcoin.

Przecież już o tym pisałem ostatnio. A
@safehouse:

Przecież w Lighning network settlement transakcji odbywa się poza blockchainem. Dlatego on ma tylko bardzo niszowe zastosowania, nie nadaje się do masowych operacji handlowych na większą skalę.

Załóżmy że chcesz postawić sieć bankomatów która przyjmuje bitcoiny a wydaje dolary. Użytkownik który przychodzi do takiego bankomatu oczekuje wydania dolarów w 5 sekund. W jaki sposób LN umożliwi mi w ciągu tych 5 sekund ustalić czy powinienem mu odmówić realizacji transakcji? Proszę