Wpis z mikrobloga

Doszły do mnie z Aliexpress słuchawki bluetooth QCY QY12, które udało mi się ustrzelić za centa (pisałem o tym wcześniej).

Opakowanie to kartonowe pudełko, w środku którego znajdziemy dwa kolejne kartonowe pudełka gdzie znajdują się same słuchawki, kabel micro USB do ładowania, instrukcja, silikonowe nakładki na słuchawki w kilku rozmiarach.

Słuchawki są białe (jest też wersja czarna) i pokryte są plastikiem. Nie sprawiają wrażenia ani niskiej jakości, ani wysokiej. Ot taka standardowa. Kabel łączący, na którym znajduje się pilot jest dość cienki i wydaje się, że raczej łatwo go można uszkodzić. Pilot ma 3 przyciski, kliknięcia są dobrze wyczuwalne. Fajną sprawą jest magnes na słuchawkach, który działa też jako wyłącznik. Dzięki nim, gdy nosimy słuchawki ale ich aktualnie nie używamy trudniej jest je zgubić.

Przechodząc do najważniejszego, czyli jakości dźwięku - tu jest niestety średnio. Dźwięk jest płaski, basów praktycznie nie ma. Dodatkowo czasami da się usłyszeć lekkie szumy i trzaski. Do słuchania muzyki nadają się słabo. Do rozmów są natomiast w porządku. Rozmówcę słychać wyraźnie, a mikrofon zbiera dobrze.

Słuchawki są wygodne i dobrze trzymają się w uszach. Komunikaty wypowiadane są w języku angielskim. Wydajności baterii nie testowałem. Ładowanie odbywa się kablem micro USB. Port jest w prawej słuchawce i aby się do niego dostać należy ściągnąć ten taki silikonowy ślimak.

Jak za centa to stosunek jakości do ceny wychodzi super. Normalna ich cena to około 25-35 USD i w takiej cenie ten stosunek wypada słabo.

Moja ocena: ★★★ (3/6)

Plusy:
+ wygodne
+ magnesy w słuchawkach

Minusy:
- słaba jakość odtwarzanej muzyki
- cienki kabel
- sposób ładowania

https://www.aliexpress.com/item/QCY-QY12-Wireless-Bluetooth-Earphone-Headset-In-Ear-with-Mic-for-Smartphone-Magnet-Adsorption-English-Version/32708308293.html?spm=2114.13010608.0.0.6g3MZk#

#itemyzchin #aliexpress #sluchawki

Potfur - Doszły do mnie z Aliexpress słuchawki bluetooth QCY QY12, które udało mi się...

źródło: comment_ohvBAyb6QnYp8GVByLbJrefrA1QC3fBP.jpg

Pobierz
  • 10
@Potfur: O, ciekawe.. Ja ze swoich jestem mega zadowolony!
Kupowałem 4 różne słuchawki BT i te są wg mnie najlepsze! Jakość muzyki superowa (jedynie jakoś połączeń (mikrofon) przeciętna). Dałem za swoje trochę więcej niż Ty i nie żałuję ani złotówki..
Swoich używam praktycznie non stop, parę dni temu smutłem, bo już się bałem, że gdzieś zgubiłem..

meetom - @Potfur: O, ciekawe.. Ja ze swoich jestem mega zadowolony!
Kupowałem 4 różn...

źródło: comment_blLBlnN4JRwIA4m3tEPZRU4oTH1wf1Sa.jpg

Pobierz
@meetom: Podróbkę? Z oficjalnego sklepu? Nie sądzę.
Jakie jeszcze inne testowałeś? Testowałeś może Xiaomi Mi Sport? Te mnie najbardziej ciekawią. Mam Hybridy i jakość w porównaniu do tych QCY jest bezporównywalnie lepsza (mimo, że też nie mają dużego basu). No ale są niestety na kablu.

@Potfur: Nie wiem po czym poznać oficjalny sklep, ale na "Twojej" aukcji było 16 transakcji, na "mojej" ponad 330 ( ͡ ͜ʖ ͡), opinie też widzę, że równe (a nazwą "official" w koncie użytkownika chyba nie ma co się sugerować).
Xiaomi Mi Sport tylko przymierzałem i nie zrobiły na mnie wrażenia, ale nie porównywałem ich równocześnie.

Aliexpress samo mi się ciągle przełącza na angielski mimo, że
@meetom: Odnośnie ilości transakcji w wystawionej ofercie to nie ma się co sugerować, bo chińczyki często tworzą nowe na jakieś specjalne promocje. On ma te słuchawki wystawione w chyba 4 różnych ofertach. Łączna ilość zakupów tego modelu to ponad 300 sztuk. Ocen też ma bardzo dużo i jest oznaczony jako "Top Brands". Nie mam powodów, żeby wątpić, że jest to oficjalny lub co najmniej autoryzowany sklep (nawet mimo mojej ostatniej
@Potfur: No trochę żartuję z tą podróbką (choć w sumie nigdy nic nie wiadomo). Może jakiś kijowy egzemplarz Ci się trafił, nie wiem.. Ja mam łącznie 5 "par" bezprzewodowych słuchawek, a praktycznie tylko z tych korzystam.
BTW - once you go wireless, you never go back. Jak widzę tych Neandertalczyków ze słuchawkami na kablu to mi ich szkoda.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@meetom: Wymień te bezprzewodowe słuchawki, które masz.
A miałeś w uszach kablowe Xiaomi Hybrid Iron Dual Drivers? W nich, w mojej opinii, dźwięk jest naprawdę na wysokim poziomie i nie zamierzam z nich zrezygnować na stałe (tym bardziej, że na bezprzewodowych nie działa radio).