Wpis z mikrobloga

Mireczki, mirabelki! Pomóżcie (,)

Nie mogę się w sumie zdecydować na jakieś konkretne miejsce w Chorwacji, dużo opinii (w sumie też sprzecznych ze sobą) w internecie znajduję i robią mi one mentlik w głowie, ale najpierw określę kilka faktów i oczekiwań i może ktoś z Was na podstawie swoich subiektywnych opinii coś mi doradzi.

Podróż planuje odbyć własnym samochodem, jednakże będę jedynym kierowcą. Stąd najchętniej biłbym w północno-zachodnie rejony Chorwacji ze względu na dystans <1000km

Z drugiej strony najbardziej podobają mi się rejony przy mieście Omis i Madarska, gdzie wysokie góry spotykają się z morzem, coś pięknego. Swój wypoczynek z różowym planuje spędzać jedynie leżąc dupą na plaży oraz pływając przy wybrzeżach. Nie interesują mnie totalnie dyskoteki. A więc typowy odpoczynek, plażing, taplanie się + ewentualne zwiedzenie okolicznych gór. Za Madarską też stoi fakt, iż w drodze powrotnej można wpaść do dwóch Parków Narodowych, które wydają się bardzo intersujące (Krka i Jezior Plitwickich). A z góry Chorwacji musiałbym specjalnie zjeżdżać w dół.

Jadąc do Madarskiej na bank o wiele bardziej mnie to zmęczy i będe musiał zrobić dłuższą przerwę w drodze. Góry są opcjonalne, zależy mi na fajnej (może być duża) miejscowości, która nie będzie nastawiona na dyskoteki i nocne życie a raczej na wypoczynek + atrakcje. No i żeby było ładnie ( )


#wakacje #chorwacja #podroze
  • 14
@Kamellot na północy ładny jest Rovinj i to w zasadzie wszystko, bo Istria jest taka sobie. Ale jest jeszcze super wyspa Cres - klimatyczna, spokojna i w sam raz na 2 tygodnie.
Cres, Beli, Lubenice, Mali Losnij - pogooglaj.
Ps. MaKarska a nie Madarska