Wpis z mikrobloga

Przed chwilą w temacie zagadki z LTC czyli z bardziej #kryptografia i wspomniałem, o #zagadka za 250k USD .

Otóż chciałbym zebrać grupę najlepiej 10 - 20 osób, najlepiej tęgich, dobrze kojarzących, twórczych i w ogóle zajebistych umysłów lub po prostu dobrze szukających w necie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Którzy rozwiążą ze mną (z nami) zagadkę za 250k USD.

Jest bardzo mało czasu, bo tylko miesiąc (Trwa to już 5 miesięcy, ale nikt nic nie ruszył), trzeba szybko wymyślać teorie, nawet najgłupsze, najbardziej nieintuicyjne i je po prostu sprawdzać (w grupie szybciej pójdzie, bo można tylko robić 5 prób na dobę).

Ze swej strony mogę na starcie, podam wszystko co rozkminiłem (rozkminiliśmy) do tej pory, aczkolwiek też nie chciał bym sugerować, bo trzeba świeżego spojrzenia.

Co mogę powiedzieć o zagadkach?
Z doświadczenia wiem (bo to już trzecia edycja), że po rozwiązaniu okazują się być oczywiste i proste.
Co jest charakterystyczne, nie ma pytań, są tylko obrazki i sami musimy wydedukować o co chodzi (to najtrudniejsza część)

Link do obrazków. http://endgamepuzzles.com/rotg_game1.html (jak się zbierze parę osób podam więcej szczegółów)

Te obrazki to część pierwsza, w drugiej części będą trzy fazy, w każdej fazie po parę zagadek(wg mnie te fazy to prostsza część, ale to potem najpierw pierwsza część).

Co mogę powiedzieć (uwaga wulgaryzmy)

#!$%@? te zagadki dla zasady(i pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ludzie (na całym świecie) siedzą nad tym już trochę czasu i motywacja poziom zero, wiec konkurencja bliska zeru.

Potrzeba konta na gmailu (Tak się loguje do zagadek)
Komunikację zrobimy na slacku.
Nagroda (jeżeli wygramy) przeznaczymy cześć na imprezę, a reszta po równo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam @mirkoczan @pszymczyk2 @MysGG

PS.
@spammaster
  • 33
bardzo chętnie, gdybym tylko umiał :D


@mirkoczan: wbrew pozorom te zagadki są dla ludzi, bardziej trzeba umieć szukać w necie, i wymyślać głupie teorie ;)

JAk wyjaśnie co wiem, (ale to już na kanale) to wyda się jaśniejsze (chodzi o same obrazki) ale nie jaśniejsze jak to rozwiącać ;) ale to nie jest jakieś hi tech (chyba ;) )
@MysGG: z tego co czytałem, zajmowałeś się rewereseengeringiem, tutaj co prawda cięzko poszaleć ale z racji analizy samej strony chyba wydedukowaliśmy ile jest zagadke w pierszej czżęści
jak wygląda odpowiedź? Jest z góry powiedziane że ma być to jakaś fraza albo jedno slowo?


@humbakiplywajakluczem: jest klawiatura gdzie wpisujesz odpowiedź alfa numeryczna

chcecie mój łeb?


@wytrzzeszcz: Dlaczego nie :)
jak pisałem, można wymyślać, ale też można pracować (nie wiem którą rolę wybierasz ;) najlepiej obie ;) ) bo weryfikacja pomysłów to też rozwiązywanie, ba nawet wpisywanie odpowiedzi
Ale nie do końca wiem jak to działa, każdy obrazek ma swoje hasło i można po kolei wklepywać, czy trzeba wszystkie naraz mieć poprawne?


@alilamambalej: wszystko, wyjaśnię już na slacku, aby było w jednym miejscu, tym razem wygląda na to, że kilka obrazków tworzy jedną odpowiedź (jest wskazówka co ma być pierwsze)