Gorące dyskusje ostatnie 12h

Miraski trzymajcie za mnie kciuki... Będę przepraszał swoją dziewczynę, bo ostro w weekend dojebałem.
    #film #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (82)

Rzadkie zdjęcie ukazujące próby wskrzeszenia Adolfa Hitlera przez mieszkańców DS1 Olimp
    #agh #krakow #takbylo

odpowiedzi (33)

Murcy, jestem tu z wami od dawna, ale teraz potrzebuję waszej pomocy

Uwaga! Na początek żeby zdobyć trochę atencji ogłaszam #rozdajo - do wygrania coś co na pewno każdy Mireczek przytuli z przyjemnością, czyli kod podarunkowy na Wiedźmina 3: Dziki Gon (na Steamie), ufundowany przeze mnie i mojego ziomka - jak ktoś grał to zawsze może go komuś oddać, a jak nie to najwyższa pora. Wygranego wylosuję do końca tygodnia - liczę na wasze plusy aby więcej osób zobaczyło posta

A teraz przejdźmy do meritum, potrzebuję waszej wiedzy, być może życzliwości, czyli #norwegia #praca #emigracja #podroze

Planuję wyjechać z kolegą do Norwegii do pracy na wakacje, a konkretnie na zaledwie miesiąc (mniej więcej 12 lipiec - 20 sierpień), nie mamy zamiaru tam zarobić kokosów, po prostu pomieszkać przez miesiąc jednocześnie łapiąc się jakiejś pracy dorywczej, żeby nie wrócić na minusie i z tego powodu mam do was parę pytań odnośnie najważniejszych kwestii - jeśli możesz pomóc pisz priv

0. O nas
    Jesteśmy studentami, ja studiuję Finanse w Krakowie, on Medycynę w Katowicach, mamy 20/21 lat, mamy doświadczenie w pracach dorywczych (kelner czy dostawca pizzy xd), oboje mamy prawko i książeczki sanitarne, jesteśmy śmieszkami, ale też odpowiedzialnymi chłopakami

1. Oslo czy gdzie?
    Jeśli Oslo to która dzielnica? Jeśli nie to gdzie konkretnie? Co warto wiedzieć o mieście?

2. Lot
    Jak lecieć żeby było najtaniej, jakie lotnisko wybrać? Jak z transferami z i na lotnisko (w Norwegii)? Czy dokupywać dodatkowy bagaż żeby na przykład wziąć żarcie? Jakieś inne ważne kwestie?

3. Dokumenty
    Czy potrzebuję jakichś dodatkowych dokumentów przed wyjazdem? Jakieś ubezpieczenie? Pozwolenia na pracę? Cokolwiek?

4. Spanie
    Chyba najtrudniejsza kwestia. Jak spać tanio? Wynająć coś czy jak? Możemy nawet spać na kempingu czy cokolwiek byle były w miarę normalne warunki sanitarne itd.? Ktoś coś może pomóc, doradzić, polecić?

5. Praca
    Gdzie szukać i jak szukać? Chodzić z CV? Czy szukać jakichś ogłoszeń lokalnych? Jakaś strona www? Gdzie najlepiej pracować (gastronomia?)? Gdzie nas przyjmą na krótko i będą w miarę na bieżąco płacić? Jakie stawki są minimalne? Jaki jest wymiar pracy? Warunki pracy? Atmosfera pracy? A może są jakieś zasiłki? xD

6. Bezpieczeństwo
    Na co uważać? Jak nie dać się oszukać? Gdzie nie chodzić? Czego nie robić? Gdzie dzwonić albo iść w razie przypału? Jakieś konsulaty? Biura xD polaka?

7. Komunikacja
    Czym się poruszać po mieście? Jakąś kartę mpk wykupić? Jak dzwonić i mieć Internet? Kupić jakiegoś prepaida?

8. Ceny i zarobki
    Ile realnie możemy zarobić w miesiąc? Ile musimy wziąć ze sobą żeby mieć na mieszkanie, transport i żarcie zakładając minimalizację kosztów? Co jest drogie, a co tanie? Gdzie jeść? Gdzie robić zakupy? Czy mogę liczyć na szybki przelew i wypłatę środków od np. rodziców w Polsce w razie czego?

9. Strony www
    Coś poczytać? Jakieś strony przydatne? Blogi? Vlogi?

10. Podróże
    Czy damy radę coś w okolicy zwiedzić? Albo w samym Oslo? A może wgl jakaś praca żeby pozwiedzać kraj? Co fajnego można robić w wolnym czasie?

11. Inne kwestie
    O czymś jeszcze powinniśmy wiedzieć? Coś uwzględnić? Na coś uważać? Coś rozważyć?

12. Inne kraje
    Bez wchodzenia w szczegóły czy może jakis inny kraj z okolicy na 1 miesiąc opłaca się bardziej? Szwecja, UK?

Chyba tyle, jeszcze raz z góry dziękuję za odpowiedzi i przypominam, że nie planujemy emigracji zarobkowej tylko fajny wyjazd trochę na yolo, na miesiąc z pracą przy okazji, żeby nie zbankrutować, a może wywieźć skromna sumkę. Najlepiej jakby ktoś ogarnięty w temacie pisał priv. Będziemy kurewsko wdzięczni.

Wszelkie śmieszki i rozkręcanie gównoburzy czy bezwartościowe komentarze będę usuwać/ignorować.
    pokaż całość

odpowiedzi (15)