Wpis z mikrobloga

#uber #norwegia #transport #taxi
No i w Norwegii mocno dobieraja sie kierowca Uber do dupy
http://www.aftenposten.no/okonomi/Poilitiets-aksjon-mot-Uber-sjaforene--Ma-betale-tilbake-11-millioner-kroner-622087b.html
Niby chca zrobic by bylo to legalne, ale wtedy przestanie byc intratne dla kierowcow, bo podatki, wyzsze oplaty za kursy itd.
W tym roku do maja sprawa wyglada tak:
194 Zgloszenia konkretnych kierowcow
138 z nich zostalo ukaranych grzywna, 114 przyjelo grzywne
94 prawa jazdy zostalo cofniete
W 67przypadkach odwolano sie.
90 kierowcow stracilo prawko na okres od 6 do 12 miesiecy
  • 17
@4ntymateria: Lepsza historia.
Koles dostal od swojej babci spadek (babcia jeszcze zyla, ale podzielila za zycia kase miedzy rodzine) koles wzial gotowke i poszedl do sklepu. Kupil sprzet elektroniczny, za cos ponad 100.000NOK, zaplacil gotowka.
Za dwa dni mial nalot w domu policji KRIPOS bo przeciez placac gotowka musial ja pozyskac z nielegalnego zrodla
@PMV_Norway ( ), nie do wiary, brzmi to dla mnie jak te szwedzkie opowiesci o tym jak to Państwo opiekuncze zorientowalo sie ze ktos czesto kupuje alk w tej ich panstwowej sieci monopolowej I must przyslali osobe z opieki spolecznej do domu ktora zaczela go przepytywac czy nie ma czasem problemu z alkoholem :D
@PMV_Norway: mialem osobiscie podobna akcje 2 lata temu. Firme mialem zalozona dopiero od kilku miesiecy, pojechalem w piatek do pewnej firmy sprzedajacej systemy szalunkowe w celu zakupu takiego systemu. Przychodzi do placenia, no to wyciagam karte wklepuje pin i poszlo, szalunki kupione za 350k nok. W poniedzialek kontroll skad kasa na to xd ja na to, ze ze zlecen xd ale papiery przetrzepali kompleksowo.
@4ntymateria: spoko u nas nie kupisz alko po 17 :D
Piwa po 20.
Inny przypadek, podjazd policji do goscia, bo odbieral dziecko ze szkoly, pozniej pojechal na zakupi i miedzy innymi kupil sporo piwa.
Ktos doniosl, przyjechala policja sprawdzic, czy gosc nie jest strzelony w czasie gdy dziecko maloletnie jest w domu...
@PMV_Norway oo grubo a myslalem ze zyje w najwiekszej prohibicji, kosmos, Państwo policyjne, no ale wszedzie sa plusy I minusy. A jeszcze tak z innej beczki, mam zapro Od znajomego do Narviku it'd, kiedy polecasz sie wybrac, zeby zobqczyc zorze? Cos tam czytalem, ze marzec nie jest zly. Zgadzasz sie z tym ?