Wpis z mikrobloga

#chilizgobim

Dawno nic nie pisałem, więc czas zrobić aktualizację. Rośliny są już oczywiście w gruncie. Wysadziłem tyle sadzonek na ile pozwoliło mi miejsce czyli około 170 sztuk, na które składa się 80 sztuk superhotów (poziom ostrości od habanero wzwyż) w pełnym tunelu oraz 90 sztuk mniej ostrych papryczek wysadzonych pod daszkiem.

Wygląda to mniej więcej tak:

zdjęcie 1

zdjęcie 2

zdjęcie 3

W tym roku musiałem z powodu braku czasu musiałem zrezygnować z ściółkowania ciemną agrotkaniną (wysadzanie przy jej zastosowaniu zajmuje mi sporo czasu więcej) co niestety wiąże się z tym, że w sezonie będę musiał pleć chwasty i częściej podlewać rośliny.

Każda sadzonka od razu dostała kijek, do którego będzie ją można dowiązać i oprzeć w trakcie owocowania.

zdjęcie 4

Oczywiście zaraz po tym jak wysadziłem przyszła mała fala upałów i część roślin została poparzona (jak co roku ;p - nie mam możliwości hartowania takiej liczby sadzonek). Widać to na zrobionych kilka dni po wysadzeniu zdjęciach.

zdjęcie 5

zdjęcie 6

Całe szczęście jest też część sadzonek, które sobie świetnie poradziły.

zdjęcie 7

Obecnie sadzonki dostały pierwszą dawkę dodatkowego pokarmu i mam nadzieję, że już za tydzień będzie widać efekty jak ruszą ze wzrostem. Oby tylko były ciepłe noce.

A na koniec foty sadzonek odmiany Guadelupe Black, którą mam u siebie pierwszy raz i bardzo mi się podobają wizualnie. Wyglądają tak intrygująco i dostojnie, jak jakaś cholerna róża :D

zdjęcie 8

#papryka #papryczki #chili #habanero #chilihead #ostrezarcie #domowyogrod #rosliny #uprawa #ogrod #ogrodnictwo #hobby #zainteresowania #rolnictwo
źródło: comment_6Wef986cimS4Jq4b1tW5alVuQrxawlGT.jpg
  • 16
@gobi12: A jeszcze w ramach postscriptum napiszę, że zostało mi jeszcze kilkadziesiąt różnych sadzonek chili. W tym tygodniu testowałem pakowanie sadzonek polecone mi przez jednego z zawodowców (polega na wbiciu w dwie doniczki jednego kijka, położeniu ich połączonych na płask i takim dobraniu kartonu, żeby wszystko było na sztywno) i ku mojemu zdziwieniu się sprawdziło. Testowa paczka wysłana do brata pocztowym kurierem 24 godzinnym dotarła i wszystkie 6 sadzonek przetrwało (jakieś
@Yggas: Dają, dają. Ale w każdy dołek przed wysadzeniem podsypuje trochę ziemi ogrodniczej na start.

@Marcinnx: Bo najważniejsze nie jest ciepło tylko ochrona przed opadami. Taki daszek jest wystarczający, żeby zapewnić im wystarczające warunki i tańszy oraz szybszy w wykonaniu niż pełen tunel.
@Marcinnx Nie opłaca się aż tak zabezpieczać na takie jednorazowe incydenty. A jak będzie mocno dmuchać to i cały tunel potrafi zerwać.

@chuckd Aj przecież to forma relaksu i odpoczynek po pracy