Wpis z mikrobloga

W sieci pojawiło się zdjęcie kobiety, która myje bezdomnemu nogi. Czytajcie, bo dzisiaj nic lepszego nie zobaczycie.
#wiarawludzimotzno

no dobra, to co widzicie na zdjęciu to jest Sopot. Tam działa Zupa na Monciaku.
Dziś przyszła na Zupę Dorota. Dorota jest wrażliwa, ciepła i czuła.
I po co przyszła tam Dorota? Dorota przyszła, żeby umyć nogi bezdomnym!!!!!!
Przyszła tam z miską. Ciepłą wodą. Mydłem. Siadła i spytała, czy komuś trzeba umyć nogi. I myła te nogi!!!
Musicie wiedzieć, że w kwestii nóg bezdomni mają dramat. Po pierwsze zdarza się, że chleją tzw. F16, czyli alkohol przemysłowy i spożycie jego sprawia, że to rzuca się na problemy ze stopami. Po drugie natomiast, oni chodzą w tych samych skarpetkach i butach przez jakieś pół roku, rzadko się zdarza, żeby zdejmowali buty, więc to tam wszystko gnije, rodzą się różne dziwne bakterie, które żrą stopy. Dlatego tak ważne jest dawania czystych butów i skarpet organizacjom, które niosą pomoc bezdomnym.
Tak serio, serio, buty i skarpetki - świeże, nowe, wygodne - mogą uratować życie.

No, chyba że jest się bezdomnym w Sopocie i tam jest Dorota, która opiekuje się bezdomnymi stopami!
To jest jakiś obłęd! To są ludzie, którzy odwalają dla potrzebujących kawał dobrej roboty!

źródło.
#bezdomnosc #sopot #dobrowraca
appobjornstatd - W sieci pojawiło się zdjęcie kobiety, która myje bezdomnemu nogi. Cz...

źródło: comment_bSICxHNKeWKKSXWjxXiHcGq284N4BgxX.jpg

Pobierz
  • 12
@appo_bjornstatd: Proszę cię nie nazywaj kogoś kto z własnej woli zniszczył sobie życie - potrzebującym. Nikt im falszek do ręki nie wciska. Są na świecie ludzie którzy stracili wszystko (nawet wole życia) ale znaleźli się ludzie którzy zechcieli pomóc i podali im pomocną dłoń. Wielu potrzebujących z tego skorzystało i stanęli na nogi. Cała reszta wybrała żebranie - bo tak łatwiej. POTRZEBUJĄCEMU TRZEBA POMÓC (raz a dobrze) A NIE POMAGAĆ. W
@appo_bjornstatd: Dlaczego ignorancja? Powiem Ci coś. Cała moja rodzina od zawsze wspierała takich ludzi. Mnie też tego nauczono, ale w pewnym momencie dotarło do mnie, że to bezsensu. Oddawałem na ulicy swoje ostatnie drobniaki z portfela wiedząc, że nie kupie sobie chleba - ale przecież dla mnie to nic a dla takiego człowieka WSZYSTKO. I co? chwile potem widziałem go z piwem. Inna sytuacja. Podchodzi kobieta i wypala - panie dobry
@mirek97:
1. wrzuć zdjęcie kobiety, która pomaga bezdomnemu
2. mirko: hurr durr sam sobie na to zasłużył, po co mu pomagać, niech się sam ogarnie etc.

Ja Cie doskonale rozumiem, i również takiego jak przedstawiłeś żebractwa nie toleruje, ale przedstawiony obrazek to z lekka inna sytuacja (tak, zaraz się zapije i znów to samo).
Pomagasz na tyle, na ile masz sumienie, nikt Cie do tego nie zmusza. Serio, mało mnie obchodzą
@appo_bjornstatd: Ja Cie rozumiem i też stoję murem za szlachetnymi uczynkami. Ale ta kobieta trochę przesadza. Chyba biblie wzięła zbyt dosłownie. Bezdomni są bezdomni, a nie niepełnosprawni. Gdyby ten gość nie miał rąk - rozumiem. Ps nie robie hurr durr xD tylko jestem zdania, że nie można spuszczać się nad kimś kto pomocy nie chce bo możemy się na tym przejechać.