Wpis z mikrobloga

Podsumowanie czołówki tabeli i naszej reprezentacji do europejskich pucharów:

1. #legia bardzo się cieszę z mistrzostwa. Tak, jestem kibicem, ale też uważam, że jako jedyna z czołówki ma szansę (znowu przy odrobinie szczęścia) na awans do Ligi Mistrzów.

2. #jagiellonia gratuluję najlepszego wyniku w historii. Nasuwa mi się tutaj porównanie do zeszłorocznego wyniku Piasta, mam nadzieję jednak, że ta drużyna będzie bardziej poukładana i cośkolwiek pokaże w Europie. Wolałbym widzieć tutaj Lecha, ale Jaga wywalczyła sobie to miejsce i za to chapeau bas.

3. #lechpoznan do tej drużyny mam największe zastrzeżenia. Niby niczego jej nie brak - drużyna, kibice, stadion, budżet - a jednak PP zdobyć nie może, do pucharów nie trafia regularnie, nie pokazuje też niczego wielkiego tam, nie punktuje rankingu. Ogarnij się się. Chciałbym aby to Lech był tym prawdziwym rywalem w walce o MP, a nie tylko papierowym.

4. #lechia Kolejny papierowy klub. Niby baza jest, a wyników brak. Jednak skupowanie polegijnego składu nie gwarantuje sukcesów. Z całej czołowej 4 im chyba najmniej zależało.

PP #arkagdynia z całym szacunkiem - stracony bilet do Europy. Drużyna, która ledwo się utrzymała w lidze, nie przejdzie tak szybkiej metamorfozy, aby cokolwiek osiągnąć. Mam nadzieję, że wylosują jakąś klasową drużynę, dzięki czemu kibice przyjdą na ciekawy mecz i nie będzie blamażu po odpadnięciu z islandczykmi albo maltańczykami.

Cieszy mnie, że drużyny takie jak Jagiellonia Arka walczą o swoje miejsce. Ale zdecydowanie wolałbym na czele tabeli widzieć zespoły z tradycjami i warunkami. Zespoły które muszą, a nie mogą. Radość w Białymstoku zrozumiała, ale... powinny być łzy, że jednak się nie udało. Mistrzostwo powinno być decydowane na Łazienkowskiej, Bułgarskiej, Reymonta czy Roosevelta (witam #gornikzabrze powodzenia, mam nadzieję że się odbudujeci szybko).

Dużo pretensji mam do drużyn takich jak Lechia i #slaskwroclaw macie stadiony odwalone na Euro, a drużyny i wyników nie ma.

Marzę, o Ekstraklasie, w której drużyny z wielkich miast biją się zażarcie o każdy punkt. W którym derby Warszawy, Łodzi i Krakowa (o was mówię #poloniawarszawa #widze #lkslodz #cracovia) to święta piłkarskie i kibicowskie, a nie skanseny.

Marzę o Ekstraklasie, w której co roku wiadomo kto będzie walczył o mistrza, ponieważ do tej pory sytuacja wygląda tak, że jest Legia i ktoś (i nawet jak się wydaje się że jest to Lech to okazuje się, że jednak był to Piast albo Jagiellonia).

Powodzenia wszystkim drużynom w europejskich pucharach. Zacznijcie punktować, Legia sama rankingu nie pociągnie, a wspólnymi siłami można wszystkim zrobić łatwiej na kolejne sezony.

#ekstraklasa
  • 20
@sarmatawkapciach: Lech nie potrafi grać w ważnych meczach - finały PP (3 przegrane z rzędu), blamaże w LE, tracone punkty w meczach z czołówką tabeli. Tu jest problem, i to piszę jako kibic Lecha własnie.

Co do Arki - wiadomo, sukcesów nie wróżę, mam jednak nadzieję, że trafią na jakieś słabe zespoły i nabiją trochę punktów do krajowego rankingu.

Ale zdecydowanie wolałbym na czele tabeli widzieć zespoły z tradycjami i warunkami.
@sarmatawkapciach: Lechia papierowy xD? Przez cala runde mistrzowska nie stracili gola i nie przegrali, zaraz po legii maja najlepsza kadre, co mieli zrobic rzucic sie do ataku w 10 gdzie wiedzieli ze jaga przegrywa dwoma? Peszko idiota i tyle, na nowy sezon bd jeszcze silniejsi juz zrobili 3 transfery i jeszcze szykuja kase na napadziora. Legia za to taka potega ze grajac w przewadze nie oddala celnego strzalu, i nie wyjasnila
@Gomezo213 nie stracili i nie przegrali ale jednak przegrali wszystko. Nie musieli rzucać się do ataku w 10, mogli więcej zdobyć we wcześniejszych meczach.

Legia niestety wiecznie ma problem z głową. Nie wiem czy psychologa im w klubie brakuje czy co? Brakuje im motywacji na mecze z dołem tabeli. Kilkakrotnie w sezonie wypuszczali z rąk możliwość odskoczenia rywalom (najczęściej grali jako ostatnia drużyna z czołówki).

Legia mimo fatalnego początku z Dr Albanem,
@sarmatawkapciach:

to ja napiszę jak widzę pierwszą 4 w przyszłym sezonie:
#legia - wiadomo, wstydu w europie nie zrobi, jak się sensownie wzmocni i będzie miała trochę szczęścia (a to ostatnio jej sprzyja) to będzie znów LM, jakoś da radę łączyć ligę i LM/LE;

#jagiellonia - pewno wyprzedaż kluczowych zawodników i mniejszy lub większy #!$%@?, w przyszłym sezonie budowanie składu od początku, grupa mistrzowska będzie sukcesem;

#lechpoznan - focus na LE,
@sarmatawkapciach: niestety w #lodz gorzej niż w lesie. Myślałem, że po tym jak #widzew dostał nowy stadion coś namiesza w niższych ligach i szybko będzie się piąć w górę. Niestety ostatnio pokazali jak bardzo nie zasługują na to by grać gdziekolwiek wyżej podkładając się Drwęcy tylko po to by uwalić #lks . Teraz mam tylko nadzieje, że #lks na własne życzenie nie straci awansu. Co by nie mówić z takimi grajkami,
@sarmatawkapciach: No mi jako kibica Lechii tez, kolejny sezon o krok i to malutki, jeszcze arka z pucharem, niestety widzac to co sie dzieje w szatni lecha, to tylko legia powalczy, jaga bez probierza zniknie, mam nadzieje ze za rok podium juz bd tylko dla klubow z L z przodu, jedyne pocieszenie ze w Lechii sa pieniadze i to nie ostatni raz jak sie bd o mistrza bic, peszko pala #!$%@?
@sarmatawkapciach: Dlaczego uważasz Lechię za papierowy klub ? Jest bogaty właściciel, wszystkie "gwiazdy" mają kontrakty. Na mecze chodzi sporo osób. Nie ich wina, że Lech to patałachy i #!$%@?ły puchar polski i #!$%@?ły 2-0 w Białymstoku. (zakladam, że tempo meczu W-wie i wynik, były podyktowane tym, że Lech prowadził 2-0, a wynik 0-0 zadowalał obie drużyny) Ktoś z tej 4ki tracił puchary, szkoda, że nie Lech, padło na Lechię, ale dobrze
@mq1: Czym innym jest mocna drużyna jak na polskie podwórko, a czym innym jest drugoligowiec, bez perspektyw, który utrzymał się przez sędziego i układy kibicowskie.
@Gomezo213 żadnego kucharczyka, przecież ten gość to dramat 10 meczy biega i rakiety w powietrze następnie 1 lub 2 gdzie jakimś cudem coś wbije. Od zera do bohatera , i tak co sezon.
@Gomezo213 Sławek powoli będzie drugim milą, liczę że przyjdą młodzi . Kuświk, Krasic ,Peszko, w tej kolejności trzeba szukać wzmocnień. Za kuswika jakiegoś mniejszego macho, aby miał w głowie że bramka to jego cel. Ktoś żeby paxiao przestał grać bo u niego to ruletka, albo ataki piechotą albo setki 10 cm od bramki. Krasić świetna gra , cytując pobieznie probierza milos czemu twoje ulubione podanie to te do tylu, a bieg to