•  

  Fajnie, że cofacie aroganckiemu i chytremu grubasowi suby, ale jeśli naprawdę chcemy nauczyć go pokory to powinniśmy "zaatakować" na trzech frontach. Dużo lepszy skutek osiągniemy, jeśli:

  1. Przestaniemy go donejtować. Nic go nie "zaboli" tak, jak brak donejtów. Nie obrażajcie go w donejtach, nie obrażajcie Gosi, nie obrażajcie Agi. On ma na to wywalone i cieszy się, że kasa spływa...

  2. Zablokujemy mu konto na Youtubie... Cofanie subów jest OK, ale na jaki ubytek możemy liczyć? 20k? 30? Grubas zaraz ogarnie allegro i kupi sobie fejkowych subskrybentów. Trzeba przejrzeć jego wszystkie filmy, wyłapać wszystkie nieodpowiednie treści i zgłaszać je Youtubowi. A takich treści wbrew pozorom może być sporo. Tu kogoś obrazi, tam będzie nawoływał do agresji, itp. itd. Sam pamiętam, jak na kilku ostatnich vlogach Seba krzyczał islamskie teksty, Łukasz wspominał coś o "ciapakach", itp. itd. Politycznie poprawny "Jutub" jest na to bardzo wyczulony. Dodatkowo można śledzić jego streamy i też zgłaszać wszystko, co się da... Tu nazistowski symbol, tam odcinanie głowy maskotce, Daniel (by nie stracić konta) będzie musiał strasznie się pilnować, więc nawet jeśli nie straci konta to przez ciągłe pilnowanie się wszystkie jego kolejne streamy będą nudne (=straci kolejnych widzów).

  3. Narobimy mu problemów z prawem. Daniel jest podejrzanym w sprawie udziału w bójce. KPK wymienia wiele obowiązków, jakie musi teraz wypełniać (został o tym wszystkim poinformowany, ale nasz Danielek jak zwykle "ma na wszystko wyjebkę").
  Żeby nie szukać daleko, art. 75 KPK: Oskarżony jest obowiązany zawiadamiać organ prowadzący postępowanie o każdej zmianie miejsca swojego zamieszkania lub pobytu trwającego dłużej niż 7 dni, [...] o każdej zmianie danych umożliwiających kontaktowanie się. Zastanówmy się... Myślicie, że Daniel poinformował kogokolwiek, o ostatniej zmianie mieszkania (z tego nowego, na jeszcze nowsze?). Czy poinformował o zmianie nr telefonu? Wątpię...
  Lećmy dalej... Daniel został prawdopodobnie ("prawdopodobnie", bo grubas nie podał nam żadnych szczegółów) oddany pod dozór policji, art. 275 KPK: Obowiązek ten może polegać na [...] zawiadamianiu go o zamierzonym wyjeździe oraz o terminie powrotu, [...] zakazie zbliżania się do określonych osób, [...] zakazie przebywania w określonych miejscach (pewnie na Urzędniczej). Myślicie, że Daniel poinformował kogokolwiek o weekendowym wypadzie do Warszawy? Że przestanie wpadać na Urzędniczą? Wystarczy teraz śledzić naszego "idola", podkablować go policji, a ta zawiadomi o tym prokuratora.
  A to tylko przykładowe obowiązki, do których (myślący, że mu wszystko wolno) Danielek się nie stosuje...

  #danielmagical

  •  

   @przemek-: Dzięki za szczerość. "Lepsze" są osoby, co dały plusy po kilku sekundach od pojawieniu się wpisu ^^

  •  

   @vegeciak: Weź ty się w łeb, typie, jebnij xD

  •  
   r.......e

   +6

   @vegeciak: koles chce kablowac na psy, to jest dopiero patologia...

   pokaż spoiler usun konto

  •  
   s.............7

   +2

   @vegeciak: warto przeczytac do konca

  •  

   Mamy tu koleżke z toruńskiej komendy halo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Zwanek: Nie jestem za wywalaniem Gosi i Jacy z meliny na Urzędniczej.
   Nie jestem za odbieraniem im Łukasza.

   W pierwszym poście wypisałem przykładowe "akcje" wymierzone wyłącznie przeciwko grubasowi, które IMHO mogą przynieść lepszy skutek niż odsubowywanie jego kanału (co też jest dobre, ale niewystarczające).

  •  

   @vegeciak: i po chuj? przeciez nie chodzi o to zeby daniela zniszczyc, tylko zeby go podkurwiac xD ludzie sie w to angazuja kurwa jakby swojego zycia nie mieli, a tu przeciez chodzi tylko o zabawe malpkami xD

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

   +: Chino, I-_-I
  •  

   275 KPK: Obowiązek ten może polegać na [...] zawiadamianiu go o zamierzonym wyjeździe oraz o terminie powrotu, [...] zakazie zbliżania się do określonych osób, [...] zakazie przebywania w określonych miejscach

   @vegeciak: :D. Obowiązek MOŻE POLEGAĆ. Nawet nie wiadomo czy Daniel jest oskarżony. Oskarżony to nie to samo co podejrzany, a osoba podejrzana to nie to samo co oskarżony i podejrzany. Nie mówiąc już o tym, że wyjazd i termin powrotu musi być dłuższy niż 1 dzień, jest to min. 7 dni z tego co kojarzę. Cała reszta jest stosowana fakultatywnie, oprócz powiadamiania o zmianie miejsca zamieszkania i dłuższym wyjeździe.

  •  

   @vegeciak: Ale nadal sprowadza się to do niszczenia patusowi życia za to, że się z drugim patusem pokłócil ;d
   Już pomijam przesadne angażowanie się, ale "karajcie" go adekwatnie do przewinień xD

  •  

   @vegeciak: W sumie sam zacytowałeś że wyjazd na dłużej albo zmiana miejsca zamieszkania w 75 kpk. Tą drogą bym nie szedł, raczej jak już chcecie cośrobić- czego nie polecam, serio bez przesady, przestańcie mu słać donejty i oglądać te gówno streamy i to w 100% wystarczy. To zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa na jego wszystkie krzywe akcje które były na streamie.

  •  

   @vegeciak Jezeli chodzi o te paragrafy o zaeiadamianiu zmiany miejsca zamieszkania,to az tak bardzo milicja nie zwraca na to uwagi. Co innego gdyby mial kuratora i nie informowal go o zmianie miejsca zamieszkania, zmianie numeru telefonu,nie reagowal na jego zawiadomienia,wezwania do stawiennictwa w okreslonym przez kuratora miejscu,to wtedy moglby miec problemy,gdyz kurator mialby obowiazek powiadomic sad o uchylaniu sie nalozonych na niego obowiazkow. A na etapie takich postepowan i dochodzen ,to mogs mu ewentualnie przyslac wezwanie na komende. Zwroc uwage na to,ze nie popelnil on tak razacego przestepstwa w swietle prawa,aby policja musiala sie nim nadwyraz mocno interesować. Znawca prawa nie jestem,ale z wlasnego doswiadczenia wiem jak to wyglada. Pozdrawiam :)

  •  

   tak na dobra sprawe daniel nic nie zrobil, przeciez mu nawet nie narysowal na twarzy, a seba niepotrzebnie drame nakrecil, mogl mu to powiedziec z off streama

  •  

   @vegeciak: ja bym na początek chciał aby ktoś restreamował transmisje, obejrzeć bym obejrzał ale nabijać mu statów nie chce, jak by miał tak 1-2k widzów mniej i mniej donejtów to by go wkurwiło

   +: vegeciak, A..x +1 inny
  •  

   @bet730: mam to w dupie. patologia niech robi co chce. z niej matka jak ze mnie zakonnica XD

  •  

   @vegeciak: Ludzie, ogarnijcie się. To tylko kłótnia dwóch młodzieniaszków. Jeszcze trochę, a będziecie szubienicę zbijać na toruńskim rynku.

  •  

   @Xoltron: @Xoltron: 1. Daniel jest (póki co, zobaczymy jak sprawa się rozwinie) podejrzany, ale przeczytaj cały art. 71 KPK (zwłaszcza paragraf 3).
   Jeśli kodeks niniejszy używa w znaczeniu ogólnym określenia "oskarżony", odpowiednie przepisy mają zastosowanie także do podejrzanego.
   Także wszystkie wymienione obowiązki mają zastosowanie również do podejrzanego (czyt. Daniela)

   2. Termin 7 dni odnosi się do zmiany miejsca pobytu, a nie wyjazdu. To są dwa różne artykuły i dwa różne obowiązki. Daniel powinien poinformować o zmianie miejsca pobytu powyżej 7 dni (czyli zmianie mieszkania na te najnowsze) + o wyjeździe do Wawy (jeśli taki obowiązek został na niego nałożony, niezależnie od czasu trwania).

   3. Zgadzam się co do fakultatywności. Nie mamy pewności, czy daniel został oddany pod dozór i nie wiemy czy został na niego nałożony taki obowiązek. Ale co szkodzi wysłać maila?

   @Perlo: Taki "donos" go nie zniszczy... Nie bój się... Nikt za naruszenie takich obowiązków go nie zamknie...

   @bet730: Nie tylko matkę... Bił też Jacę (i prawdopodobnie sąsiada). Daniel jest agresywny, a za skutki swoich bójek wini wszystkich, tylko nie siebie.

   +: obadaja, A..x
  •  

   @vegeciak: Ziomek oby podziałało bo tej patologi to znieść już nie idzie

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @vegeciak: Co kurwa? Ja pierdolę, ogarnij rzeczywistość człowieku, rozumiem cofanie subów, brak donejtów, ale podpierdalanie jakimś służbom? Jeżeli ktoś coś do niego ma bezpośrednio, np. Nowak, Baobab czy inny "ktoś", to niech zgłasza, z błogosławieństwem, ale to co proponujesz to już jakaś pedaliada. Tata przypadkiem nie był zomowcem?

  •  

   2. Termin 7 dni odnosi się do zmiany miejsca pobytu, a nie wyjazdu. To są dwa różne artykuły i dwa różne obowiązki. Daniel powinien poinformować o zmianie miejsca pobytu powyżej 7 dni (czyli zmianie mieszkania na te najnowsze) + o wyjeździe do Wawy (jeśli taki obowiązek został na niego nałożony, niezależnie od czasu trwania).

   @vegeciak: Jeżeli chodzi o zmianę miejsca zamieszkania na to nowe lokum to powinien o tym poinformować, jeżeli tego nie zrobił na przesłuchaniu bo może to podał nie wiadomo. Co do wyjazdu to nie masz racji, bo zmiana pobytu na 7 dni jest dużo ważniejsza niż wyjazd na 1 dzień, więc wg a fortiori ad minus nie musi tego robić

  •  

   @Xoltron: Przeczytaj całe artykuły...

   Obowiązek zawiadamiania o zmianie miejsca zamieszkania trwającego dłużej niż 7 dni (i np. informowania o zmianie danych kontaktowych) nakłada art. 75 KPK i dotyczy każdego podejrzanego/oskarżonego. Nie trzeba do tego żadnego dodatkowego postanowienia. Daniel wspominał niedawno, że zmienił mieszkanie (z nowego na najnowsze) i wątpię, by kogokolwiek o tym poinformował. Tak samo jeśli chodzi o nowy nr telefonu.

   Obowiązek z art. 275 polega na informowaniu o wyjeździe (niezależnie od jego długości), ale dotyczy tylko tych, których oddano pod dozór i tylko wtedy, gdy taki obowiązek na nich nałożono. Daniel na 99% został oddany pod dozór (skoro wspominał o zakazie zbliżania się do Nowaka i przebywania na Urzędniczej), być może ma też obowiązek informowania o wyjazdach. Jeśli tak, to to kolejny obowiązek do którego się nie stosuje.

   @kenzic: Nie mam wielkiego doświadczenia, nie wiem jak wygląda to w praktyce. Widzę tylko, że Daniel bezczelnie ignoruje nałożone na niego obowiązki (min. kilka), więc może warto poinformować o tym policję. Nawet jeśli nic z tym nie zrobią i nie zawiadomią o tym prokuratora, to przynajmniej wezwą grubasa na komendę...

  •  

   @Xoltron: Nie będę się sprzeczał...

   Ja wiem swoje, Ty swoje. Nie muszę przekonywać Cię do swoich racji. Żyj w przekonaniu, że o jednodniowym wyjeździe nie musisz informować.

  •  

   @vegeciak Nie mnie to oceniac i wykonywac takie czynnosci. Niemniej jednak,nie mam zamiaru byc kapustą. Jak ktoś lubi ten sport,to uj mu w pe... :)

  •  

   @Perlo: brawo, wreszcie widzę mirka który tak samo patrzy na to. Byle było śmiesznie, nie trzeba go wieszać...

  •  

   Daniel wspominał niedawno, że zmienił mieszkanie (z nowego na najnowsze) i wątpię, by kogokolwiek o tym poinformował. Tak samo jeśli chodzi o nowy nr telefonu.

   @vegeciak: Z tym się zgadzam tylko nie wiesz tego czy na przesłuchaniu Daniel nie powiedział, że mieszka w nowym mieszkaniu wtedy chyba jasne, że nie musi nikogo informować.

   Obowiązek z art. 275 polega na informowaniu o wyjeździe (niezależnie od jego długości), ale dotyczy tylko tych, których oddano pod dozór i tylko wtedy, gdy taki obowiązek na nich nałożono. Daniel na 99% został oddany pod dozór (skoro wspominał o zakazie zbliżania się do Nowaka i przebywania na Urzędniczej)

   @vegeciak: Aż tak tego nie śledzę, po prostu pisałem, że z art. 75 nie wynika obowiązek o informowaniu o każdym wyjeździe, to że został na niego nałożony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego może być prawdą, ale dozór w postaci zakazu wyjazdu jest mało prawdopodobny.

  •  

   @vegeciak Oczywiscie ze nie musi informowac o jednodniowym wyjezdzie. Ja mam kuratora i zawiasy,jak chce jechac nad morze to jade nad morze,jak chce jechac w gory to jade w gory. Kurator nie musi o tym wiedziec. Tym bardziej w przypadku grubego,bedac tylko pod dozorem psow nie musi ich informowac ze jedzie np. Do babci 500km dalej.

  •  

   @iAmTS: Nikt go nie wiesza... Nikt go nie zamknie, bo nie podał nowego numeru, adresu, czy nie poinformował o wyjeździe do Wawy. Ale narobi mu to dodatkowych problemów, nauczy pokory i sprowadzi na ziemię...

   Dostanie wezwanie na komendę, może większe poręczenie majątkowe, itp. itd.

  •  

   @vegeciak: W sumie jakby się nad tym zastanowić to ciekawa sytuacja byłaby wtedy gdyby podał swoje nowe miejsce zamieszkania i dostał zakaz zbliżania się do mieszkania Nowaka i ten zakaz by łamał.

   Jednak pewnie mało prawdopodobne xd

  •  

   Oczywiscie ze nie musi informowac o jednodniowym wyjezdzie. Ja mam kuratora i zawiasy,jak chce jechac nad morze to jade nad morze,jak chce jechac w gory to jade w gory. Kurator nie musi o tym wiedziec. Tym bardziej w przypadku grubego,bedac tylko pod dozorem psow nie musi ich informowac ze jedzie np. Do babci 500km dalej.

   @kenzic: @vegeciak: ma poniekąd rację, mógłbyś dostać taki nadzór, ale to raczej nie za taką sprawę - chociaż nikt tam d o końca nie wie w jakim stanie ten Nowak się znalazł, ale prawdopodobnie do szpitala na pow. 7 dni nie wylądował xd.

  •  

   @Xoltron: Kończę rozmowę, bo (nie obraź się) ale nie masz pojęcia o czym piszesz.

   Obowiązek informowania o każdym wyjeździe nie wynika z art. 75, tylko art. 275 (o ile został poddany pod dozór policji i nałożono na niego ten obowiązek).

   Także Daniel na 100% musi informować o zmianie mieszkania trwającej dłużej niż 7 dni i być może (jeśli oddano go pod dozór i nałożono obowiązek) dodatkowo musi informować o każdym wyjeździe.

   @kenzic: Tak jak kolega wyżej... Dozór kuratora to nie dozór policji. Poza tym nawet "dozór policji =/= dozór policji", bo nałożone obowiązki mogą być różne. Także jeśli Ty nie musisz nikogo informować o wyjeździe nie znaczy, że Daniel również.

   A teraz uciekam na mecz :)

  •  

   @vegeciak Ale zauwaz ze dozor kuratora podlega ostrzejszym rygorom niz dozor policji. Ja tez cisne na meczyk. POLSKA ! ! ! :) Pozdroo

  •  

   @Xoltron: > ma poniekąd rację, mógłbyś dostać taki nadzór, ale to raczej nie za taką sprawę - chociaż nikt tam d o końca nie wie w jakim stanie ten Nowak się znalazł, ale prawdopodobnie do szpitala na pow. 7 dni nie wylądował xd.

   Teraz masz rację.

   Daniel może mieć obowiązek informowania o wyjeździe, może nie mieć (co zresztą zaznaczyłem w pierwszym wpisie). Co nie znaczy, że wysłać mail z informacją można :)

  •  

   @vegeciak: agresywna zielonka xD Tylko po co to robić ? xD Przecież na tym polega ten content. Żeby były dymy :D Zmień tag, i go przestań po prostu oglądać

  •  

   Przeciez ta zielonka jest od isamu...

  •  

   @vegeciak: Przecież jeśli nie podoba mi się bałagan w domu sąsiada to do niego nie przychodzę, wyrażam opinię, trochę mogę ponarzekać, ale nie wpadam mu z bejsbolem demolując mu mieszkanie i tłukąc lokatorów, bo "mnie się nie podoba"

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

   +: Freakz
  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @vegeciak: od razu widać że po raz pierwszy czytałeś kpk jeśli podstawę do problemów podajesz instrukcyjną xD

  •  

   @vegeciak zabij się,ale tak prawdziwie

  •  

   @agaciksa: A konkretniej?

   Podalem przykladowe obowiazki Daniela, do ktorych prawdopodobnie sie nie stosuje.

   Zostal oddany pod dozor, ma zakaz zblizania sie do Nowaka i byc moze informowania o wyjazdach. Tymczasem on jedzie sobie na weekend do Warszawy, teraz planuje kolejny do Poznania. W miedzyczasie przynajmniej kilka razy spotkal sasiada, o czym sam z usmiechem na ustach przyznal sie na streamach. Ja na miejscu pokrzywdzonego Nowaka nastepnego dnia poszedlbym na Policje i zglosil, ze Daniel nie przestrzega zakazu przez co czuje sie zastraszany. To samo z poreczeniem majatkowym, ktorego Danielek nie wplacil.

   Grubas kpi z prawa na kazdym kroku i byc moze warto kazda taka sytuacje zglaszac, by nauczyc go pokory. I tak... Uwazam, ze takie naruszenia (i ich nagromadzenie) moze narobic mu problemow.

   A na koniec... Zwroc uwage na dwa wczesniejsze punkty w pierwszym wpisie :)