Wpis z mikrobloga

@natjes: sądząc po monitorze kupujesz zestaw typowo pod gry - tutaj lepiej się sprawdzi i5 7400/7500 + gtx 1070.
Co do samego zestawu - ram - można brać na taktach 2400MHz. Hdd bym zamienił na toshibę p300 1TB. Co do karty - jeżeli to ma być faktycznie ten gtx1060, to już lepiej wziąć zotaca amp - podobne takty, 5 lat gwarancji po zarejestrowaniu na stronce zotaca, 80dyszek w kieszeni.. lub palit
Ale tak jak pisałem, do grania lepiej się sprawdzi i5 7400/7500 + gtx1070.


@AceDM: Eh, niestety nie starczy piniądza na i7 + gtx1070 i nie mogłem się zdecydować w którą stronę pójść:P
W sumie racja, chyba porzucę i7 na korzyść grafiki - domowy komp więc raczej do rozrywki a nie do pracy. Planowałem przy okazji nowego sprzętu pobawić się w natywny linux + windows na virtualce - wiesz może jaki wpływ
@natjes:

Dobra, jestem na pc, to mogę się komfortowo rozpisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaproponowałem i5 7400 i gtx1070 ze względu na bardzo wysoki stosunek wydajności/opłacalności w grach. Ale.. jeżeli stać Cię na dołożenie do i5 7600, to zdecydowanie lepszą opcją będzie ryzen 5 1600. Już na bazowych taktach idzie łeb w łeb z zablokowanymi i5, a zawsze można go odrobinę podkręcić. Wiadomo - do takiego i7
@AceDM: O kurczę, dzięki za tak obszerną odpowiedź:)

ryzen 5 1600.

@AceDM: Niestety z pewnych względów w konfiguracji u mnie zupełnie odpada AMD w procesorach.
Ew. rozważyłbym AMD w karcie graficznej, ale jeżeli bierzemy już pod uwagę gtx1070 to chyba nie ma tu sensownego odpowiednika?

W okolicach 500-600zł znajdziesz już sporo fajnych IPSów, które będą biły na łeb monitor z tego zestawu.

@AceDM: Czyli w tym zakresie cenowym powinienem
@natjes: lajtowo, na dobrym 550W spokojnie nawet 1080 pociągnie. Zapotrzebowanie na moc dla takiego zestawu (z 1070) to jest 330W max (dla i7 7700k, więc dla 7700 będzie jeszcze mniej).
@natjes: Muszę się wypowiedzieć, bo straszne głupoty czytałem...

Jeżeli chcesz się bawić w wirtualki to polecam mimo wszystko Intela, a nie AMD, piszę to z własnego doświadczenia. Ryzen może jest spoko, ma dodatkowe rdzenie, wątki... ale nie ma najważniejszego. Wsparcia i jakości, co stwarza problemy po dłuższym używaniu AMD. W Ryzenie są również problem z taktowaniami pamięci, no ogólnie, przerost formy nad treścią.

Przykładem może być cytat wyżej, gdzie kolega Ci
@d1l4x: Hej, dzięki za obszerne tipy! :)

Niemniej, parę pytań co do tych punktów (trochę nie w kolejności):

3. Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 -

super wsparcie od firmy MSI, możliwy tzw. cash back, interfejs karty fenomenalny, brak problemów ze sterownikami (stawiaj na sprawdzone firmy i marki)

@d1l4x: Co rozumiesz przez interfejs karty? Bo chyba nie złącze?
I jakie problemy ze sterownikami? Nie przypominam
@d1l4x: co do dysku @natjes: polecę jeszcze toshibę p300 bodajże, choć u mnie akurat chodzą WD blue. a chodzą... dziwnie. jeden z dwoch dysków np. dawał symptomy jakby padał (prędkości odczytu spadał do 0.3mbps). aktualnie nic mu nie jest, chodzi lepiej niż kupiony ~2 lata później identyczny model
@natjes: aż muszę odpowiedzieć, bo ktoś tutaj próbuje ze mnie zrobić debila, a liczba #!$%@?ów w tych wypocinach jest porażająca...

@d1l4x:

Ryzen może jest spoko, ma dodatkowe rdzenie, wątki... ale nie ma najważniejszego. Wsparcia i jakości, co stwarza problemy po dłuższym używaniu AMD. W Ryzenie są również problem z taktowaniami pamięci, no ogólnie, przerost formy nad treścią.


Ktoś tutaj chyba zatrzymał się w czasie premiery ryzenów. Już końcem kwietnia wyszła