Wpis z mikrobloga

Chyba jestem #!$%@? bo jak widzę w lusterku kogoś na motocyklu to zjeżdżam automatycznie do prawej (sam nie nigdy nie jeździłem na motorze). To samo z tirowacami czy innymi dostawczakami, jak widzę że zmienia pas lub ciężko mu się włączyć do ruchu to puszczam bo wiem że jest w pracy. Mam mega satysfakcję kiedy taki motocyklista podziękuje lub tirowiec pojedzie rozwozić bułki, wędliny itd nieco szybciej.

#bekaztransa #tir #motocykle #motomirko
  • 22
@upsapsa: Po prostu jesteś normalny. I taki bądź.

Ja jeżdzę osobówką i motocyklem na co dzień. Czasem też traktorem.
A jeździłem busem, z lawetą, koparko ładowarką itp. Nie ma co hejtować innych na drodze, warto być wyrozumiałem i sobie pomagać. Co z tego, że jest wahadło i wszyscy stoją, ni #!$%@? - jeden się trafi taki, że nie stanie przy prawej i wyjedzie specjalnie do lewej. Bo jak to motocykl co
@upsapsa: Powiem Ci, że jeżdżąc po Dolnym śląsku (nie zauważyłem tego zachowania tak często w innych województwach, ale nie jeżdżę też często, więc doświadczenie, nie statystyka ;)) to takie zachowanie jest częste. Nie tylko dla motocyklistów i tirowców, ale kierowcy lekko zjeżdżają na pas awaryjny jak widzą, że ktoś osobówką wyprzedza.

Ogólnie to props ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@upsapsa ja też jestem jak najbardziej za kulturą jazdy na drodze, ale jak widzę motocykl w lusterku to nigdy nie zjeżdżam do prawej krawędzi. Jak to z motycyklistami bywa biorą się znikąd i często wyprzedzają z prawej strony, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Możesz chcieć zrobić dobrze jednemu, a narobisz bidy drugiemu i jeszcze sobie. Pozdrawiam