Wpis z mikrobloga

@Rabusek ja kupiłem PSVR, grałem w kilka gier (W tym w residenta, czyli chyba najlepszą grę na vr) i mnie nie zachwyca. Niby fajne ale zwykłe granie lepsze.
@lyman11: @Rabusek: Co xD Do końca 2016 roku HTC sprzedało się w ilości 420 000 sztuk, a Oculus 240 000. A od początku roku cały zestaw Oculusa zdążył już sporo potanieć - o 200 dolarów! Natomiast na steamowy headset była promocja, a teraz wydają Fallouta 4 i dedykowaną wersję DOOMA. A więc statystyki te będą już mocno nieaktualne. Zestaw PSVR ma takie dobre wyniki, bo jest TANI. Ludzie i tak
@Dorogon: Twoje statysyki + 1Q 2017 gdzie zmniejszyli cene i teoretycznie powinni mieć bum na ilość sprzedanych sztuk:

The International Data Corporation (IDC) recently reported the total sales of virtual reality headsets during the first quarter of 2017. The results were mildly surprising, as the best selling headsets were designed for mobile devices. In fact, Samsung’s Gear VR managed to take the top spot with 489,500 units sold. Despite this trend
@Rabusek ms ma przecież swoje beta vr, tylko takie prawdziwe-nie do gier, a nie ekran na oczy zasłaniający to co widzimy. Holocostam się chyba nazywało pokazali to rok temu czy jakos tak
To jest AR mirku drogi, nie VR.


@Rabusek: @BaRi: Microsoft nawiązał współpracę z kilkoma firmami w celu wyprodukowania headsetów VR wykorzystujących sensory głębi do śledzenia pozycji i nakładania elementów świata realnego na scenę wirtualną wyświetlaną na ekranach gogli.

Źródło.
Brak gier, nawet starych z wersja VR. Jesli kilka gier jak Serius Sam ktory jest portem VR, Doom3 ma mod gdzie gramy rekamy a nie celownikiem jak na ekranie. Na PC jest to porazka bo wydajesz 2k eur na sprzety, potem gry i dostajesz jakies demka zamiast normalnych gier jak HL2VR (nie dlugo bedzie) czy Portal. Pozniej narzekaja ze nikt gier VR nie kupuje do sa drogie oraz produkcja rowniez sporo kosztuje.