Wpis z mikrobloga

Kupiłem używany samochód od znajomego z wykupionym OC do końca roku. Jestem już po opłaceniu podatku w skarbowym, przerejestrowaniu auta (na razie dowód tymczasowy). Czy muszę robić coś związanego z OC? Czytając w internecie widzę sprzeczne opinie, pewnie najłatwiej byłoby zadzwonić do ubezpieczyciela, ale wolałem najpierw napisać tutaj. #samochody #oc #ubezpieczenia #kupnosamochodu #kiciochpyta
  • 11
@johanneskate1: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) na zbywcy spoczywa obowiązek poinformowania TU w przeciągu 14 dni od dnia sprzedaży o fakcie zbycia i przekazaniu umowy KS, tak żeby TU miało dane nowego właściciela, czyli Ciebie. Tobie ewentualnie mogą zrobić rekalkulację składki, ale zadzwoń do nich i się upewnij czy to robią :)

Jeśli zaproponują dużą kwotę i nie będziesz chciał z niej korzystać, podbijaj na priv, poszukamy
@johanneskate1: Warto się dopytać, żebyś nie miał niespodzianki :) Twój jedyny obowiązek mógłby wynikać tylko z płatności za polisę i wchodząc w jej posiadanie musiałbyś np. zapłacić kolejną ratę. OC działa do końca trwania umowy, tak jak jest zapisane w polisie :)
@Jestem_Tutaj: tak, to bliski znajomy i mam papierek i sprawdzałem to jeszcze na stronie. Polisa jest ważna i wykupiona do końca roku. Zastanawiałem się po prostu czy kupujący musi kontaktować się z ubezpieczycielem po zakupie, ale widocznie artykuły o tym piszące wprowadzały w błąd.