Wpis z mikrobloga

#motocykle
Mirki, wyjazd zmusił mnie do refleksji nad zmianą sprzętu. Widzę już jakie przyjemne jest zwiedzanie.motocyklem, klekot niestety jest za słaby do komfortowych podróży autostradami, dupa boli dosyć szybko, a jazda w terenie jest dla mnie tak okazjonalna że jestem w stanie z tego zrezygnować na rzecz komfortu. Zacząłem sobie przeglądać portale aukcyjne i rozważać zmianę sprzętu . Na pierwszym miejscu jest Vstrom 650 , patrzę też na Trampka 700 i Versysa 650. Co tam jeszcze mam do wyboru? Raczej nie litra, aż tak chyba nie mam parcia na prędkości ( ͡º ͜ʖ͡º) chociaż w sumie to też jest akceptowalne, chciałbym mieć skuteczne hamulce i możliwości utrzymywania tych 140-150 dłuższy czas. Na motocykl chciałbym wydać do 20 tys, sprzęt najlepiej jakby był młodszy niż 10 lat i miał ABS . Jakie sprzęty warto jeszcze brać pod uwagę?
  • 28
@Kick_Ass: Na V-Stromie (każdym:) Spokojnie takie prędkości utrzymasz, a jak założysz Anakee 2, to i z asfaltu zjedziesz, i nie będzie dużo gorzej niż klekotem :) Za 20K spokojnie wyrwiesz takiego, jak mój. Jakby co, to na którymś motowarszawa mogę dać Ci się bujnąć :)
@tosyu z bólem serca będę musiał, jednak będę się powoli z tym nosił. Właśnie taki jak Twój mi się podoba, tylko zastanawiam się nad tą pojemnością, nie brakuje ci czasem mocy? Jakie są różnice w wadze między modelami bo rozumiem że gabarytowo są one takie same?
@danielosw całkiem ładne ale mocowo to jest to samo co klekot, czyli pewnie będę go męczył jazdą z prędkościami 140-150. No i chyba trochę niższy jak Vstrom, mam 186 cm i chciałbym coś na czym kolana nie będą bolały po 300 km
@Kick_Ass: chyba nawet rozmawialiśmy o LC8. Jak będziesz dbał, pilnował czy wszystko ok, nie odwalał druciarstwa, oraz jesteś w stanie przyjąć spalanie 9-11 litrów, to LC8 najbardziej uniwersalne moto. Na autostradzie spokojnie 160 km/h, w offie lepszy niż nie jeden singiel.
68/78 zjeździłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Stitch: o hui ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mnie się nawet jednego nie udało ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na następnym zlocie nie piję ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Kick_Ass: Czasem brakuje troszkę, ale to raczej powyżej 150-160 licznikowych, jak chciałbym jeszcze gwałtownie przyspieszyć.
Ale ja jeżdżę, jak #!$%@? :) Nie sądzę, żeby Tobie miało brakować mocy. To jest Vka, więc w najbardziej potrzebnym zakresie ma mocy wystarczająco. W ubiegłym roku bez większego problemu nadążałem za @blubi_su, a on wolno nie jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°) W okolicach maksa na autostradzie spali ok. 7L -