Wpis z mikrobloga

@lovalu myfitnesspal ma obsługę online, fitatu z tego co mi wiadomo nie, sam używam tej drugiej i ją polecam, ma wykresy w oknie głównym, które pokazują ile g którego makro musisz dziś dostarczyć, łączy się też z endomondo
@CzakNorris: ma praktycznie wszystko. Osobiście nie zdarzyło mi się żeby czegoś nie znalazł skanujac po kodzie.
Ja rok temu miałem podobny dylemat i zainstalowałem sobie MFP i Fitatu. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy MFP bardziej mi przypasowal i zostawiłem. Kwestia gustu. Oba są na pewno Oki.
@lovalu większość zakupów robię w biedronce, lidlu itp i wszystko jest można łatwo skanować kod kreskowy i dodawać porcje lub ilość g
@wollu: marketowe żarcie zawsze raczej będzie bo mają kody i łatwo znaleźć. Problem może być jak kupuje się mięso na wagę. Ja np. kupuje większość mięsa w Grocie i tutaj robi się problem. Jesli używasz Fitatu to mógłbyś sprawdzić czy są tam jakieś mięsa z Grota?
@snake-eyes: @Styrmir: Zainstalowalem, rzeczywiscie po kodach cale sniadanie znalezione bezproblemowo.

Powiedzcie mi tylko jedna rzecz. Wynik mojego zapotrzebowania kalorycznego z tej appki wydaje sie bardzo bardzo mały. Dlaczego? Oni w ogole nie pytaja w tych wstepnych pytaniach o jakakolwiek aktywnosc sportowa i dopiero jak ja bede dodawal recznie treningi to sie bedzie zapotrzebowanie podnosilo?

To bazowe ich 2100 kcal na podstawie "umiarkowanej" aktywnosci jest smiesznie male.
@CzakNorris: gdzieś tam w opcjach ustawia się poziom aktywności. Myślę, że dodając treningi będzie też się zmieniało. Ja w zasadzie używałem tej apki kontrolnie. Treningów nie wrzucałem. Obecnie rzadko korzystam, raczej jak coś zmieniam, żeby sprawdzić czy nie przesadzam w którąś stronę.
@snake-eyes:

Juz widze, że limit sie podnosi o każdy trening, dlatego bazowo jest tak nisko. A internetowe kalkulatory od razu pytaja o trening z góry i "uśredniają" zapotrzebowanie.

No nic, potestuje troche, moze bedzie mnie powstrzymywać przed zarciem wieczorami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
po krótkiej batalii z uruchomieniem myfitnesspal ... usunąłem i wgrałem fitatu - lżejsza appka, nowocześniejszy wygląd, pewnie mniej funkcji. Teraz tylko trzymać dietę :)