•  

#spacex
    Elon nie planuje czasem budowy własnej stacji kosmicznej? Miałby szybszy i łatwiejszy dostęp na księżyc.
    To by zrealizował chyba dość szybko.

•  

@Trewor:

Elon nie planuje czasem budowy własnej stacji kosmicznej? Miałby szybszy i łatwiejszy dostęp na księżyc.

Ale Elon planuje kolonizację Marsa a nie Księżyca.

•  

@Mamuts: A czy ja mówiłem, że jej nie planuje?

•  

@Trewor: Ale po co mu łatwiejszy dostęp na Księżyc jak nie ma z tym związanych jakichś większych planów, poza przelotem obok?

•  

@Mamuts: Nie wiem, tego się chcę dowiedzieć. ;D

+: Mamuts
    •  

@Trewor: @Mamuts: Księżyc może być bardzo dobrym punktem na szlaku o ile uda się otrzymywać tam paliwo z dużych pokładów zamarzniętej wody. Póki co, nie ma to sensu.

•  

uda się otrzymywać tam paliwo z dużych pokładów zamarzniętej wody

@Neftri: dygresja - nie chodzi o wodę, tylko o wielkie złoża Helu-3, wysoce wydajnego energetycznie i nieradioaktywnego izotopu, który (teoretycznie) mógłby umożliwić budowę bezpiecznych - nie wytwarzających odpadów radioaktywnych - reaktorów jądrowych.

•  

Księżyc może być bardzo dobrym punktem na szlaku o ile uda się otrzymywać tam paliwo z dużych pokładów zamarzniętej wody. Póki co, nie ma to sensu.

@Neftri: jeśli ten ITS od spacex będzie rzeczywiście tak tani za jeden start to taniej jednak będzie wynosić paliwo i tankować na orbicie niż utrzymywać bazę i fabrykę paliwa na księżycu.

Hel3 to inna historia, ale póki co to SF.

•  

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ITS - Interplanetary Transport System (see MCT)
      SF - Static fire

Jestem botem

pokaż spoiler s[ITS;SF;]e

•  

@GokuMK: Taniej jeszcze windą kosmiczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Dzisiaj w moim korpo poruszenie, od rana awaria całego systemu, nic się nie da zrobić a deadline'y cisną mocno. Dział techniczny postawiony na nogi, walczy żeby ogarnąć ten burdel. Ja ( obsługa klienta ) staram się jak mogę, ale klientów przybywa. Przychodzi jakaś szycha z dużym zamówieniem a ja nie mam jak go obsłużyć bo inny dział ma opóźnienia. Patrzę przez ramie manager pokazuje mi żebym grał na czas, no to ja zaproponowałem klientowi kawę. Zgodził się, próbuję zagaić żeby przełamać ciszę, ale gość mnie ignoruje i w ciszy popija naszą zajebistą Arabicę. Ja czekam na te różowe z innego działu, słyszę tylko jak manager wydziera mordę żeby się pośpieszyły. W końcu jest produkt, pakuje cztery BigMaci i dwa McFlurry w torbę, dorzucam 2 puszki coli i podaje klientowi. Bałem się że pójdzie na skargę do szefa ale na szczęście darmowa kawa chyba go uspokoiła i wyszedł bez słowa. Chwilę potem technicy ogarnęli tę awarię dystrybutora do coli i wszystko wróciło do normy. Uff co za dzień, nienawidzę pracy w korpo.

#korposwiat #korpo #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (24)

Zajonc arktyczny jest fantastyczny

#smiesznypiesek

odpowiedzi (15)

Witamy nowego członka rodziny XDDDD namówiłem XD będziemy mieli dobry zlot XD #xddddspotting #heheszki #samochody #motoryzacja

odpowiedzi (48)