•  

#spacex
    Elon nie planuje czasem budowy własnej stacji kosmicznej? Miałby szybszy i łatwiejszy dostęp na księżyc.
    To by zrealizował chyba dość szybko.

•  

@Trewor:

Elon nie planuje czasem budowy własnej stacji kosmicznej? Miałby szybszy i łatwiejszy dostęp na księżyc.

Ale Elon planuje kolonizację Marsa a nie Księżyca.

•  

@Mamuts: A czy ja mówiłem, że jej nie planuje?

•  

@Trewor: Ale po co mu łatwiejszy dostęp na Księżyc jak nie ma z tym związanych jakichś większych planów, poza przelotem obok?

•  

@Mamuts: Nie wiem, tego się chcę dowiedzieć. ;D

+: Mamuts
    •  

@Trewor: @Mamuts: Księżyc może być bardzo dobrym punktem na szlaku o ile uda się otrzymywać tam paliwo z dużych pokładów zamarzniętej wody. Póki co, nie ma to sensu.

•  

uda się otrzymywać tam paliwo z dużych pokładów zamarzniętej wody

@Neftri: dygresja - nie chodzi o wodę, tylko o wielkie złoża Helu-3, wysoce wydajnego energetycznie i nieradioaktywnego izotopu, który (teoretycznie) mógłby umożliwić budowę bezpiecznych - nie wytwarzających odpadów radioaktywnych - reaktorów jądrowych.

•  

Księżyc może być bardzo dobrym punktem na szlaku o ile uda się otrzymywać tam paliwo z dużych pokładów zamarzniętej wody. Póki co, nie ma to sensu.

@Neftri: jeśli ten ITS od spacex będzie rzeczywiście tak tani za jeden start to taniej jednak będzie wynosić paliwo i tankować na orbicie niż utrzymywać bazę i fabrykę paliwa na księżycu.

Hel3 to inna historia, ale póki co to SF.

•  

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ITS - Interplanetary Transport System (see MCT)
      SF - Static fire

Jestem botem

pokaż spoiler s[ITS;SF;]e

•  

@GokuMK: Taniej jeszcze windą kosmiczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)