•  

  Przewóz roweru w pociągu: czasem nawet dwa razy droższy niż bilet

  Przewoźnicy kolejowi od lat zachęcają, byśmy w długi weekend nie stali w korkach i wybrali pociąg zamiast samochodu. Tymczasem jak donoszą słuchacze Radia Kraków, dla rowerzystów ta przyjemność na niektórych trasach jest kompletnie nieopłacalna.

  Wśród przewoźników, którzy jeżdżą po małopolskich torach, najdroższe dla rowerzystów są pociągi Intercity i TLK, które łączą Kraków z Miechowem i Zakopanem. Za przewóz roweru musimy zapłacić dodatkowo 9 złotych i 10 groszy, niezależnie od trasy. Jest jeszcze jedno utrudnienie. W pociągach Intercity rower możemy zabrać tylko wtedy, jeśli w jednym z wagonów jest odpowiednie wyznaczone miejsce. W przeciwnym razie wyprawę rowerową możemy zacząć już na dworcu.

  Relatywnie do ceny podstawowego biletu, najwięcej za przewóz roweru zapłacimy w pociągach PolRegio. To jedyny przewoźnik, którym dojedziemy do Oświęcimia czy Zabierzowa. Dla pasażera przejazd na tej trasie kosztuje bez zniżek 3,5 złotego. Za przewóz roweru trzeba zapłacić dwa razy więcej, bo 7 złotych.

  Dobrze w zestawieniu wypadają Koleje Małopolskie. Za przewóz roweru do Balic czy Wieliczki zapłacimy 3 złote. Prym w tej materii wiodą jednak Koleje Śląskie. Między Oświęcimiem a Katowicami jednoślady jadą za darmo.

  Darmowy jest również przewóz rowerów w krakowskiej komunikacji miejskiej. Warunek jest jeden. Nie możemy wsiąść z jednośladem do tramwaju lub autobusu, jeśli jest on zatłoczony.

  #rower #pkp #krakow #mpkkrakow #podroze

  źródło: radiokrakow.pl

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Kto pamięta ten zostawia plusa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   #nostalgia #gimbynieznajo #seriale

   odpowiedzi (59)

  • avatar

   Lecimy z kolejnym rozdajo, tym razem w dobre ręce oddam klucz Steam do Tropico 5.

   Rozlosuję wśród plusujących ten wpis do poniedziałku, do godziny 23:30.

   Odpadają:
   1. Zielonki
   2. Udzielający się w tagach powiązanych z patusami z YT (daniele, racośtam, mahocośtam i inne)

   #gry #rozdajo #rozdajosteam #steamrozdajo #steam #cebuladeals #zadarmo
   pokaż całość

   odpowiedzi (19)

  • avatar

   Wczoraj z ciekawości byłem w jednej z tych melin z automatami, których jest od chuja w każdym mieście xD Ogólnie samo granie w maszyny szybko mi się znudziło, bo ile można patrzeć na spadające w dół cytryny czy bakłażany. Bardziej urzekł mnie klimat lokalu xD W środku ciemno jak w piździe, jedyne źródło światła to przypodłogowe ledy i oczywiście maszyny. Przy wejściu "na recepcji" przywitał mnie wąsaty Janusz z bazarową saszetką na pasie. Janusz pełnił tam rolę ochroniarza i kasjera jednocześnie. Ohydna dziara na jego przedramieniu sugerowała, że więzienie nie jest mu obce. Jego wzrok mówił: jeśli maszyny nie opierdolą cię z hajsu to ja to zrobię xD Ogólnie w powietrzu czuć było zapach recydywy i tanich dragów xD

   Jeśli chodzi o bilans gry to 50zł w plecy. Zaskoczyła mnie za to nowoczesność automatów. Dotykowe ekrany, ładna grafika i duży wybór gier na automacie. Widać, że nawet branża hazardowa idzie z duchem czasu.

   Ogólnie nie polecam, chyba, że raz na ruski rok się przejść i wrzucić kilka dych dla zabawy. A osób, które wchodzą do takich przybytków z wypłatą i wychodzą z niczym nawet mi nie żal xD
   #hazard #kasyno xD
   pokaż całość

   odpowiedzi (70)