Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Przypomniał mi dzisiaj kolega sytuację sprzed kilku miesięcy.

  Wezwanie o treści: zaburzenia psychiczne, drapie ściany.

  Mężczyzna ok 30 lat leczony w przeszłości na schizofrenię paranoidalną. Z jego relacji wynikało, że ściany drapał bo widzi na nich obraz szatana, zbliża się nieuchronny koniec, szatan szepcze mu do ucha, a sybilla śpiewa pieśni o sądzie ostatecznym w języku rosyjskim. Niezłe combo.

  W karetce chce leżeć. Proszę ja ciebie bardzo. Spokojnym tonem opowiada o swoich wizjach, głównie o szatanie. Patrzy mi w oczy i przepowiada, że będę miała dobrego męża, ale Bóg się od nas odwróci. Zawsze staram się podchodzić do sprawy profesjonalnie, ale każde takie szaleństwo zostawia pewną ciekawość z tyłu głowy. Po kilku minutach trochę go uśpiła jazda po dziurach i zasypia.

  Na lusterku mam powieszony różaniec. Tak na wszelki wypadek, dla siebie i dla pacjentów. Idę po niego do przodu. Kumpel pyta:

  -Będziesz odprawiała egzorcyzmy?
  -Coś w tym stylu XD

  Pomachałam mu różańcem nad głową. Śpi. Położyłam mu go na piersi. Śpi.

  -I co? Prawdziwy wysłannik szatana?
  -Meh. Nie. Znowu podrabianiec. Trzymaj, odwieś na miejsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  #999 #ratownikmedyczny #ratownictwomedyczne #medycyna #heheszki
  pokaż całość

  odpowiedzi (53)

 • avatar

  III wyprawa dookoła Polski na rowerze - start w sobotę 24 czerwca o 3 rano (czyli za ~40h). Mapa jest duża, ale trzeba otworzyć w nowym oknie.

  1. Noclegiżebrzę troszkę o plusy, jak wpadnie w gorące, to ktoś nowy może to zobaczy. Więcej osób wie co będzie robić przez najbliższy miesiąc. Kto może w bliższej lub dalszej okolicy trasy mnie kimnąć i użyczyć prysznica i pralki? Niechaj im Bóg/Manitu/Śiwa/Budda w dzieciach (lub ich braku) wynagrodzi... Orientacyjne daty naniesione są na mapę. Proszę o propozycje, a nie definitywne deklaracje, bo wiadomo, że różnie może być i każdemu może przecież coś wypaść... Każdemy gdybym chciał się zatrzymać dam 2-3 dni wcześniej znać i zapytam czy może mnie przyjąć. Nie to nic się nie dzieje. Będę miał 2-3 dni na znalezienie czegoś innego. Na niebiesko jest oznaczony fragment trasy, który jadę z @Mortal84, bo w tym roku wyjątkowo mam kompana przez 9 pierwszych dni, więc tam wyjątkowo potrzebuję 2 miejsc. Różowe jadę już sam.
  2. Tag – #metaxynarowerze będą (w miarę) codzienne relacje z podróży – trochę zdjęć, opisów itd. Ile zależy od czasu, którego zawsze jest mało, neta oraz poziomu niewyspania.
  3. Trasa – ulegnie jeszcze delikatnym zmianom. Dlaczego taki kształt? Bo to co jest na zielono, to tereny gdzie już byłem rowerem. Nie ma sensu zwiedzać tego samego, kiedy tyle Polski jeszcze do zobaczenia. Póki co ma ~6500km, ale doświadczenie uczy, że końcowy wynik będzie o około 10% większy. Tu są też linki do Stravy jeżeli ktoś chce wersję interaktywną i dowolnie sobie przybliżyć etc. Start, Środek, Koniec.
  4. TrackingEndomondo będzie live gdzie akurat jestem itd. Na Strava treningi będą codziennie wieczorem po zakończeniu trasy. Tam też pewnie będzie więcej zdjęć, bo Wykop dalej nie zrobił galerii.
  5. Rower – poprzednie dwie wyprawy na BH Zaphire + Apidura z 8-10kg bagażu. W tym roku to samo tylko BH się zmieniło (bo w starym pękła rama) na Fusion 105. W pierwszym komentarzu macie pi razy oko zdjęcie jak taki zestaw wygląda. Miał być leniwiec, ale nowa rama jest bardziej slopingowa i się nie mieści z bidonami.
  6. Wspólna jazda – kto chce zapraszam na trasie do towarzyszenia mi. Piszcie na PW i ugadamy się co do miejsca. Ja nie jestem w stanie wołać (i pamiętać kto chciał jechać). Sprawdzajcie live na Endomondo gdzie jestem i dogadamy się.
  7. To by było na tyle – życzcie powodzenia, trzymajcie kciuki, módlcie się - cokolwiek byle mi się udało. Za pogodę, za rower, za nieodnowienie się kontuzji. I do zobaczenia z, mam nadzieję, wieloma z Was na trasie i noclegach.

  PS. Kilka osób z #rowerowykrakow będzie mnie eskortować pierwszego dnia z #krakow do #warszawa. Stąd też tak wczesny start, aby zdążyli oni na pociąg powrotny. Wyjedzie nam naprzeciw #szosowawarszawa. W niedzielę jedziemy z Warszawy do Janowa Lubelskiego - wiem @masash że Ty jedziesz wtedy gdzie indziej, ale zorganizuj proszę wołanie swoich ludków na podstawie tej trasy. Start 6 rano, bo my mamy 350km drugiego dnia do zrobienia. Zdaję sobie sprawę, że mało kto w niedzielę się tak szybko zbierze.

  #rower #podroze #polska
  pokaż całość

  odpowiedzi (115)

 • avatar

  250 PLUSÓW I ZAMAWIAM IM GÓWNO
  #danielmagical

  odpowiedzi (19)