Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  za każdy plus powiem ci czy to plus czy to minus

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  Kiedyś ludzie nie brali leków i żyli w zgodzie z naturą i co? W wieku 40 lat nie chorowali NA NIC.
  Bo nie żyli.

  #medycyna

  odpowiedzi (14)

 • avatar

  Mój wpis dot. podejrzanych "taksówek" zmotywował mnie, żebym się trochę w sytuacji rozeznał.

  Poprzedni wpis

  1) działalność ich jest niestety całkowicie legalna. Są to Przewozy Osób, nie Taxi, muszą mieć w dowodzie rejestracyjnym "wbite" 6 lub więcej miejsc. Często są to jakieś większe auta typu Citroen C8 z wstawionymi dodatkowymi siedzeniami z tyłu (kosztem bagażnika) żeby tylko mieć 6 i więcej miejsc w Dowodzie Rejestracyjnym.

  2) Posiadają oni licencję na przewóz osób, legalizowany taksometr, wywieszony cennik, kasy fiskalne, zarejestrowaną DG - wszystko co powinno być. A że cennik jest wielkości pudełka zapałek gdzieś na przedniej szybie...

  3) Nie posiadają statusu TAXI - nie mają więc prawa do używania szyldu TAXI, nie mają prawa korzystać z buspasów, postojów taxówek...

  4) Nie posiadają statusu TAXI - więc prawo lokalne ich nie obowiązuje w zakresie odpowiedniego oznaczenia pojazdów czy cennika - mogą sobie ustalić jaki tylko chcą.

  5) ponoć w #warszawa jeździ ich "kilku" - tak samo oznaczone auta: jeden to Citroen C8, inny to Mercedes typu "okular" - wszystkie mają dostawione siedzenia z tyłu.

  6) Cennik - "trzaśnięcie drzwiami" 50 złotych, za kilometr cena od 20 do 60 złotych.

  7) lokalizacje: dworzec Zachodni, okolice Centrum, lotniska

  Pojawiła się kwestia nie oddawania bagażu gdy klient nie chce zapłacić - tego nie mają prawa robić. Bagaż to własność pasażera i nie można go zatrzymywać, bo to jest kradzież. Jedyna zgodna z prawem ścieżka (gdy pasażer odmawia zapłaty) to wytoczenie mu procesu cywilnego.

  Nic z nimi zrobić nie można. Żerują na turystach, żerują na osobach które w biegu wsiadają do pierwszej lepszej gabloty.

  #taxi #taxihiv #warszawa
  pokaż całość

  odpowiedzi (62)