•  

#bitcoin #amd #nvidia #komputery #pc #pcmasterrace #ciekawostki #kryptowaluty

UWAGA PILNE BREJKING NEWS MAM NAJDOKŁADNIEJSZY WYLICZENIA w 2017 roku CZY OPŁACA SIĘ KOPAĆ NA KOMPIE Z GTX 1080 ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

Bitcoinowe świry, zachęcony ogromnymi zyskami ( ͡€ ͜ʖ ͡€) ktoś tam pisał na wykopie 25 zł dzienie i mój komp który i tak jest odpalony większość czasu zarobiłby ponad 9000 zł rocznie, czyli mojego GTX 1080 mógłbym kupić 3 razy :D

@vomar Dzieki za temat, fajnie opisał jak można zarobić tutaj:

https://www.wykop.pl/wpis/24624215/napisalem-dwa-poradniki-dla-kompletnych-laikow-nie/

Zabrałem się za kopanie dla testu, tak się składa że jestem w #uk i mam licznik prądu z wyświetlaczem który sam doładowuje kartą, widzę dokładną kwotę ile mi żre prądu w czasie rzeczywistym z dokładnością do 1 pensa brytyjskiego, więc bez kalkulatorów online które się ciągle mylą, sam obliczę ile zarobie.

Jako ciekawostkę dodam że prad w domu w UK to 12.62p pensów za kWh (British gas) czyli około 59 groszy

A w Polsce średnio 0,56 groszy za kWh

Cena prawie ta sama.

No więc zaczynamy!

Zostawiłem kompa dokładnie o północy, wyłączyłem ledy w obudowie, zgasiłem monitor, wyłączyłem wszystko w domu i poszedłem spać, licznik brał prąd tylko z kompa przez 9 godzin (8h snu i bieganie 1h :P żeby nie było)

Ustawienia gtx 1080 żeby nie grzała się więcej niż 62 stopnie, nie chce grzać drogiego sprzetu dla takiej zabawy. Powoduje to że zamiast okolo 370 mh kopie około 330 mh

Według strony (Confirmed balance po zliczeniu) wykopałem 2,8 LBRY x £0.52280085 = 1.46£ wydobyłem za 9 godzin zuzywania mojego sprzętu

Ale teraz czas na koszty prądu, zjadło DOKŁADNIE 0.63£ za 9h pracy kompa.

1.46£ - 0.63£ = 0,83£

0,83 /9h = 0,092£ /h zarobku.

Daje to na czysto 2,20 £ dziennie (jezeli trudność kopania i ten kurs by był wciąż taki sam)

Gdyby komp był odpalony codziennie przez 24h przez cały rok i by kopał, jezeli trudność kopania i ten kurs by był wciąż taki sam co jest raczej niemożliwe to zarobiłby 803 funty rocznie czyli 3 870 zł.

Dobrze licze mirky i węgierki?

źródło: c8.alamy.com

Gorące dyskusje ostatnie 12h