Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu pisałem, o ogromnym błocie na #budowa obwodnicy Księżyna, czyli wylotówki z #bialystok w kierunku Łapy/Wysokie Mazowieckie.

Tak to miejsce wyglądało parę dni temu. Wywieźli całe błoto, nawieźli gliny (której mają w nadmiarze), przemieszali ją z wapnem (by wysuszyć), uwalcowali. Jest sucho i twardo. Może będzie dopszzz. :)

#ciekawostki #trzymaczkierownicy
totalski - Jakiś czas temu pisałem, o ogromnym błocie na #budowa obwodnicy Księżyna, ...

źródło: comment_MEeNy59mTVVa6Sn7Xp8UJSWGIsAi5cX4.jpg

Pobierz
  • 14
@WielkaPesaNarodowa: a co czasem nie jest właśnie stabilizacja? W sumie to nie wiem czemu czasem dawali wapno, a czasem cement.
Przy okazji z innego ujęcia, sprzed paru dni, jeszcze w trakcie zagęszczania. Zrobiłem, obrobiłem, wystawiłem na imgur, zapomniałem opublikować.:)

@chrupol: Przerzucają między budowami, np biorą z wykopów na Trasie Niepodległości. Ale coraz częściej pulpe i mieszanke drogową patelniami przywożą gdzieś z chyba okolic Sokółki, potem przeładowują na czterośki i przywożą
@WielkaPesaNarodowa: Tyle ludzi na budowach i nikt by takiego gigantycznego wałka nie zauważył? Może to się nie nazywa stabilizacja i na pewno nie jest jeszcze ostateczną warstwą przed położeniem asfaltu, ale nie wierzę, że robią bo niezgodnie ze sztuką budowlaną. Wg uniwersytetu parkingowego, nasypy do górnych przejść dla zwierząt na S8 też są z gliny mieszanej z czymś (też pewnie wapnem). Tam Astaldi też przekupiło nadzór inwestorski?
@WielkaPesaNarodowa: tyle że ja nie o żwirze pisałem a o materiale z którego zbudowano najazdy na przejścia dla zwierząt. A to o czym piszesz, to jeśli słyszałem o tej samej sprawie, to na podbudowę na jezdniach dali za słabą "mieszankę drogową" (za mało kruszywa łamanego, za dużo żwiru) i nie wyszły próby nośności. A VSS to wczoraj i na tej glinie widziałem stawiali.
Widzę żeś w temacie. Na odcinku S8 u