Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki z Krakowa,
Mój #rozowypasek od jakiegoś czasu zmaga się z problemem znalezienia nowej pracy. Aktualnie pracuje u #januszbiznesu i nerwy jakie traci w obecnej pracy nie są warte dalszego wysiłku. Ale czym tkwi problem? Nie to, że jest jakaś niekumata, jest leniwa czy coś... Zawsze po każdej rozmowie rekrutacyjnej pojawia się problem związany z tym, że jest osobą niepełnosprawną (umiarkowany stopień) i posiada protezę przedramienia. Niby nic wielkiego, bo radzi sobie bez problemu i przy komputerze i w dniu codziennym. Nawet również prowadząc samochód z automatem, ale jednak przyszli pracodawcy jakoś niechętnie podchodzą do zatrudnienia osoby z protezą ręki. Chciałbym jej pomóc bo widzę już zrezygnowanie w jej oczach ()

Dlatego też moja prośba do osób z Krakowa (i nie tylko). Jeśli ktoś z Was miałby informacje lub szukał dobrego, sumiennego i punktualnego (Co dziwne, jak trzeba ze mną wyjść gdzieś to wiecznie czekam... ( )) pracownika do pracy w biurze to byłbym bardzo wdzięczny. Chętnie postawię w zamian flaszkę, kompot czy coś ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jako, że ma tu konto i pewno to przeczyta, dodajcie plusa, żeby mi jajek nie urwała za taką samowolkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#krakow #praca #januszebiznesu #pracbaza
  • 55
@ziomes: Ja z CV wywaliłem informacje o niepełnosprawności, w poprzedniej robocie u naszego największego ubezpieczyciela, bardzo przeszkadzało Pani Kierownik to, że pracuje 7h i nie zawsze mogę wyrobić normy(miałem odgórny zakaz nadgodzin i zostawania dłużej). Dlatego też nie przedłużyli umowy i nara. Niby niepełnosprawnym wszyscy chcą pomagać a jak przyjdzie co do czego to gówno. Wytrwałości życzę.
@ziomes: co ciekawe jak kiedyś chciałem iść na bezpłatne praktyki/staż do firmy logistycznej, to jak się rekruterka dowiedziała pod koniec, że mam orzeczenie o niepełnosprawności i jestem osobą slaboslyszaca to zaczęła wymyślać takie argumenty kompletnie od czapy zeby mnie tylko nie przyjąć... a tak się mówi o niedyskryminacji na rynku pracy..
@ziomes: Kiedyś firmy dostawały jakieś ulgi, dofinansowania za zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Więc wybadaj ten temat. Może dzięki temu mogła by liczyć na pracę chociaż z tego powodu, że dostając tyle samo kasy na rękę to by firmę mniej kosztowała niż zwykły pracownik.
To bardzo proste. Jeśli masz do wyboru kandydata niepełnosprawnego, którego wymiar godzin wynosi 7 godz. dziennie oraz osobę pełnosprawną, pracującą 8+ godz., to kogo wybierzesz? Powiem więcej - jest to kobieta. Pracodawcy boją się, że zaraz zajdzie w ciążę i pójdzie na rok urlopu macierzyńskiego. Kwestie ubezpieczeń i problemów związanych z delegacją obowiązków od strony prawnej pomijam.

Jeśli twoja luba jest pracowita, to powinna się w czymś wyspecjalizować i zabłysnąć umiejętnościami. Innej