Gorące dyskusje ostatnie 12h

Japierdole co ta poczta polska xD. Siedzę wczoraj w mieszkaniu z #rozowypasek, godzina 22 i oglądamy film. I nagle słyszę dzwonienie do drzwi. Podnoszę słuchawkę i pytam się o co chodzi, a tam listonosz paczkę przyniósł, o 22 xD. No to mówię mu, że o tej porze to on se może i niech mi zostawi awizo, bo nie będę teraz wychodzić przed blok. No i idę dzisiaj rano po awizo i okazało się, że ten zjeb zostawił paczkę po drugiej stronie miasta. A żeby Ci się rudę dziecko urodziło pedale.
    #gownowpis #zalesie #pocztapolska #pdk
    pokaż całość

odpowiedzi (70)

Lololol właśnie wbiła mi policja na chate i pyta o byłego współlokatora, który nagle z dnia na dzień powiedział, że się wyprowadza i wyjeżdża do pracy do Anglii xD Wyjechał jakoś w lipcu. Ciekawe co sie odjebało, policja nic nie powiedziała, tylko, że go szukają. On był tak zajebiście miły i fajny. I odkąd się wyprowadził jakoś tak tęskniłam za nim i brakowało mi go, bo bardzo fajny i miły był. Lololol.
    #wspollokatorzy #cotusie #smuteczek
    pokaż całość

odpowiedzi (33)

Prezes Trybunału Konstytucyjnego spotyka się prezesem rządzącej partii i ... nie jest to aktywność związana z realizacją zadań publicznych i nie trzeba o niej informować - tak przynajmniej twierdzi pełnomocnik TK w odpowiedzi na nasze pytanie o kalendarz spotkań o Julii Przyłębskiej i Mariusza Muszyńskiego. Nie zgadzając się z tym stanowiskiem, napisaliśmy skargę do sądu, w której podkreślamy, że trudno jest sprawować społeczną kontrolę nad działaniami osób pełniących funkcje publiczne, skoro nie możemy sprawdzić, z kim się spotykają w ramach swoich obowiązków służbowych.

Dodatkowo skierowaliśmy do sądu pismo, w którym prosimy o zobowiązanie pełnomocnika Prezesa Trybunału Konstytucyjnego do usunięcia braków formalnych jego odpowiedzi na naszą skargę. Chcemy, by wykazał, iż jego pełnomocnictwo zostało udzielone przez upoważnioną do tego osobę, czyli że podpisana pod nim Julia Przyłębska jest Prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

Dlaczego to ważne? Reprezentujący nas mecenas Adam Kuczyński:

Kwestia prawidłowości powołania Julii Przyłębskiej na stanowisko Prezesa TK ma znaczenie w tej sprawie. Gdyby uznać w ślad za autorytetami prawniczymi, jak np. prof. Ewą Łętowską, że powołanie to było wadliwe, to mogłoby dojść do nieważności postępowania przed WSA w Warszawie. Poza tym także szeroko pojęta ochrona praw człowieka, będąca przedmiotem działalności Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, wymaga rozstrzygnięcia, czy na stanowisku Prezesa TK jest wakat, czy też jego piastunem jest Julia Przyłębska.

23 stycznia jest wyznaczone posiedzenie sądu w tej sprawie – z niecierpliwością czekamy na wynik.

Więcej: https://siecobywatelska.pl/czy-wsa-zbada-poprawnosc-powolania-juli-przylebskiej-na-stanowisko-prezesa-tk/
    #watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #jawnosc #polityka
    pokaż całość

odpowiedzi (14)