Wpis z mikrobloga

Z ciekawości sobie przeglądam OLX i oferty laptopów/komputerów i mnie po prostu załamuje jak bardzo ludzie przeceniają swój sprzęt... Pełno starych złomów z procesorem jednordzeniowym 1ghz i grafiką 128mb i ram 256mb za 100zł (!!!) - to już standard. Nie wiem, oni są chyba nie świadomi, że to się na złom co najwyżej nadaje xDD
skąd się biorą na OLX takie janusze?? ;;

ale to już w ogóle mnie przerosło

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-komputer-CID99-IDmMDv0.html#0b605354ff

Policzmy, ile tak na prawdę jest waty:
procesor: 400zł
płyta główna: 225zł
grafika: 390zł
obudowa: 150zł
karta sieciowa: 40zł

Suma: 1070zł. Ile życzy sobie Janusz z OLX? 3 tysiące złotych. 3 TYSIĄCE. Wątpię, że to w momencie kupna było tyle warte.
Zrozumiałbym gdyby wystawił za 1500 licząc, że sprzeda za 1100-1200. Ale wystawianie za 3 tysiące dwuletniego kompa to już mnie przerasta.

I tak jak mówię - to nie jest odosobniony przypadek, takich ofert jest mnóstwo. Masakra.
Standard - sprzedawanie uszkodzonych kompów jako "nie wiem, nie znam się na tym, nie mam zasilacza" za cenę wyższą niż jest warty sprawny, sprzedawanie złomów po zawyżonej cenie, sprzedawanie zmasakrowanych z "bombowymi" zasilaczami itp. ;
;
Co nimi kieruje?
#olx #januszebiznesu #informatyka #komputery
  • 9
@Moris299: gdzieś w komentarzu się ostatnio pojawiło.
Był dziadek, miał Fiata Albeę na sprzedaż. Średnia cena rynkowa - 10k zł. Potencjalny kupujący zaoferował 13k zł z uwagi na bardzo dobry stan danego egzemplarza.
Dziadek o mało zawału nie dostał. Wyciągnął wszystkie faktury, łącznie z zakupu, odliczył od ceny zakupu 1k zł za każdy rok użytkowania. I tyle chciał dostać (OP nie podał dokładnych cen) ( ͡° ͜ʖ ͡°
Nawet nie wchodź na olx żeby kupić coś do pc. ilość #!$%@? poraża.
obserwuje już jakiś czas i tam po prostu temat PC to jakaś niezrozumiała rzecz.
o ile telefon, samochód itp. idze znaleźć dobrą ofertę, to o tyle części, laptopy, czy całe kompy to jakiś cyrk.
#!$%@? ceny w kosmos, brak opisu, zdjęcia z dupy, brak kontaktu, propozycje wymiany barterowej.
nie mówiąc o ofertach które wygladają jak oszustwo.
na jedną sensowną
@Moris299: IMO to po części efekt ameb umysłowych wysyłających wiadomości klasy "wezmę za 15% ceny, dorzucę chomika" w odpowiedzi dla każdego ogłoszenia jak i podobnych "agresywnych negocjatorów z harnasiem". trzeba mieć z czego schodzić...