Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W tym wątku wrzucamy najlepiej napisanych i zagranych bohaterów w historii kina.

  Mój typ to Hans Landa z Bękartów Wojny w reż. Tarantino, sam Quentin, którego imo większość postaci jest genialna, właśnie Landę uważa za najlepszą jaką kiedykolwiek stworzył.

  #filmy #film #tarantino #glupiewykopowezabawy

  odpowiedzi (91)

 • avatar

  "10 stycznia 1992 roku sztorm na północnym Pacyfiku zmył z pokładu statku “Ever Laurel” 12 kontenerów, w tym jeden zawierający 29 tys. gumowych zabawek Friendly Floatees wyprodukowanych w Chinach na zlecenie amerykańskiej firmy The First Years. Znaczną część z nich stanowiły żółte gumowe kaczki.

  Zabawki rozpierzchły się po świecie: dwie trzecie popłynęło na południe i wylądowało na brzegach Indonezji, Australii i Ameryki Południowej. Około 10 tys. z nich skierowało się na północ, osiadając na brzegach Alaski, a niekiedy nawet pokonując Cieśninę Beringa.

  Niektóre kaczki pokonały ponad 27 tys. km, utknęły na całe lata w arktycznym lodzie, aby w końcu, w 2007 roku, dotrzeć do wybrzeży Wielkiej Brytanii i Irlandii.

  Kaczki-rekordzistki po okrążeniu bieguna wylądowały na Grenlandii, wybrzeżu USA, Hebrydach, a nawet na Hawajach. Producent zabawek ustanowił nawet nagrodę za każdą zabawkę znalezioną na wybrzeżu Nowej Anglii, Kanady i Islandii.

  Ta samowolna wyprawa kaczek nie poszła na marne. Trasy pokonane przez zabawki pomogły oceanografowi Curtisowi Ebbesmeyerowi w badaniu prądów morskich"

  #ciekawostki
  pokaż całość

  odpowiedzi (27)

 • avatar

  Robiłem porządki i postanowiłem zrobić kolejne rozdajo. Dziś do wygrania 3 rzeczy:

  1. Płyta CD PRO8L3M - PRO8L3M
  2. Oryginalne Apple EarPods od mojego iPhona (nieużywane)
  3. Huawei Color Band A1 (używana kilka dni, sprawna, z pudełkiem, dockiem i kablem)

  W losowaniu biorą udział wszyscy oprócz kont, które zostały założone po dodaniu tego wpisu. W losowaniu za pomocą mirkorandom jutro o 22 wyłonię 3 zwycięzców - każda z nich otrzyma 1 rzecz. Wysyłka na mój koszt listem poleconym. W losowaniu biorą udział osoby, które zaplusowały ten wpis oraz obserwują mój profil na wykopie.

  Zapraszam

  #rozdajo #muzyka #apple #iphone #huawei #sport #bieganie #rap #pro8l3m
  pokaż całość

  odpowiedzi (39)