•  

Niektórzy katolicy niezbyt miło wypowiadają się o Franciszku. Za dużo miłości bliźniego, gada coś o pomocy innym ludziom, jakimś uchodźcom itp. #neuropa #religia

•  

@PafnucyMaj Jaki papież, po Janie Pawle nie ma papieży

•  

@PafnucyMaj: to sa ci co po mszy w niedziele krzycza Polska dla Polaków

•  

@PafnucyMaj: Widze, ze odbanowali multi Ospena.
      W kolko tylko biedni uchodzcy i Zydzi, a zli Polacy i katolicy.

•  

@PafnucyMaj:

Polski Narodowy Kościół Katolicki, PNKK – Kościół starokatolicki działający na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki i Kanady, którego znaczną część wiernych stanowią przedstawiciele Polonii w Ameryce Północnej. Obecnie Kościół prowadzi też działalność we Włoszech, gdzie posiada trzy parafie. Kościół utrzymuje jedność wiary i moralności z Kościołem Polskokatolickim w Polsce.

•  

@PafnucyMaj Komentarz pana czwartego od góry to czyste złoto XDD

•  

@PafnucyMaj: mnie tylko zastanawia dlaczego kretyni nie zmienia religii. Katolicyzm = głowa kościoła która się nie myli. Są protestanckie kościoły, prawosławne. Tylko pewnie są katolikami na pokaz a kościółek katolicki blisko.

•  

@SpaceMonkey: Tak, papież się nie myli XD. Papież się nie myli w kwestiach wiary, a nie, że papież sobie wchodzi do kasyna i wszystko wygrywa na ruletce. Stosunek do najeźdźców nie jest zaś kwestią wiary, tylko umiejętności identyfikacji "doczesnych" zagrożeń i analizy reguł rzeczywistości.

•  

@bh933901: Czyli pomoc bliźniemu, okazanie miłosierdzia to nie są kwestie wiary katolickiej? Nadal jak komuś nie podoba się głowa kościoła katolickiego to niech zmieni kościół. Ma nawet sektę Chojeckiego gdzie będę mogli wspólnie cisnąc po papieżu. Nikt ni na siłę nie trzyma w wierze katolickiej a w innych chrześcijańskich kościołach będą mieli wiarę w tego samego Jezusa i Boga.

•  

@SM89: Jan Paweł by kazał ich bić i ganiać, a najbardziej kobiety z dziećmi, nie to co ten lewak. Zresztą poprowadziłby krucjatę do ziemi świętej i byłby ład na bliskim wschodzie!!

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rzaden_problem Jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@SpaceMonkey: Pomoc bliźniemu, a nie wrogowi. I tu jest problem, żeby poprawnie identyfikować rzeczywistość - czy grupa murzynów w pontonie to uciekające z Syrii matki z dziećmi, czy imigranci ekonomiczni, których masowy nosi znamiona inwazji? To po pierwsze. Po drugie zaś, czym chrześcijaństwo nie oferuje żadnych rozwiązań prawnych. Wszystkie reguły mają charakter indywidualny. Oznacza to, że chrześcijanin, który jest zobowiązany do pomocy materialnej biednym, powinien pomagać indywidualnie, a nie zmuszać do tego innych przez instytucje państwowe. Chrześcijaństwo bowiem to nie system polityczny, jak jakiś islam. I tak samo pomoc dla ofiar wojny powinna mieć charakter indywidualny, a nie instytucjonalny, więc papież Franciszek nakazujący otwarcie granic państw zwyczajnie mija się z sensem chrześcijaństwa.

A co do argumentu - nie podoba się papież, wypad z Kościoła - Kościół poznał w swojej historii wielu papieży, którzy wyraźnie mieli w dupie zasady wiary. Nie wiem więc czemu nie można by było krytykować papieża. Nie jest to niezgodne z religią, więc argument jest lipny strasznie.

•  

@PafnucyMaj: bo francesco jest trochę oderwany od rzeczywistości, ludzie słusznie go krytykują.

•  

@PafnucyMaj hurr durr islam religia pokoju... oh wait ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pokaż spoiler Mój brat też uważa franciszka za zdrajce i w ogóle najgorszego papieża, do tego lewaka XD

•  

@PafnucyMaj: że też katolicy w Polsce nie wpadli jeszcze na pomysł posiadania swojego papieża niezależnie od Rzymu. Mógłby wtedy gadać to, co polaczkom pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bh933901: Franciszek głosi nauki Jezusa i to nie jest równoznaczne, że przyjmowanie przypadkowych imigrantów od strony politycznej jest dobrym pomysłem. Tylko to nie usprawiedliwia komentarzy takich jak w/w. Chyba, że ty to usprawiedliwiasz xD Bo ja np potrawie krytykować bez fantazji o gwałtach przez islamistów.

•  

@PafnucyMaj: odnośnie komentarza "wypowiedzieć konkordat" - oczywiście, że jak najbardziej.

•  

@SpaceMonkey:
      ps Krytyka kościoła w katolicyzmie jest grzechem bo taki jest dogmat wiary. Każdy rozumny człowiek potrafi wybrać religię, która będzie mu odpowiadać pod względem światopoglądowym.

•  

@SpaceMonkey: Nie, nie bronię powyższych szurów, ale nie dlatego, że krytykują papieża, choć są katolikami, a jedynie ze względu na niemerytoryczny styl na podobieństwo psiego szczekania. Natomiast nieufność w stosunku do Franciszka jest sama w sobie uzasadniona i często zdarza mu się wybielać islam, np. porównując dżihadystów do pierwszych chrześcijan, którym Jezus też kazał iść do różnych narodów i nawracać. Szkoda tylko, że nie nakazał robić tego przemocą. Papieżowi wyraźnie myli się chrześcijaństwo jako połączenie systemu religijnego z filozoficznych, a urojone, nigdy nie istniejące chrześcijaństwo jako system polityczny.

•  

@bh933901: Tylko co papież jako głowa kościoła ma głosić? Miłosierdzie i wiara w drugiego człowieka to głosił Jezus. Franciszek głosi pomoc dla uchodźców jako grupy, ich nie dzieli na tych złych i dobrych. Rolą państwa jest weryfikacja tych ludzi i udzielenia pomocy tym, którzy jej potrzebują. To państwo musi im zapewnić chociażby prawo do podjęcia pracy jak obywatelom UE. Franciszek sam osobiście nie będzie ich weryfikować. Ja nie dostrzegam sprzeczności nauk papieża i roli państwa w DOKŁADNEJ WERYFIKACJI ludzi, którzy mają otrzymać pomoc. Rozumiem, że ludzie mogą nie zgadzać się z tym, ale w takim razie po co są w wspólnocie kościoła katolickiego. Przecież w kościele nie ma demokracji i takie szczekanie, chyba generalnie tylko Polaków nie zmieni stosunku Watykanu do sprawy.

•  

@PafnucyMaj: trzeba by zacząć ich trollować wrzucając słowa Jezusa prosto z ewangelii (na 99% nie będą kojarzyć) do obrazków z Franciszkiem i czekać na ich komentarze :D np. "Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych" albo specjalnie dla korwinów "Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

•  

Pomoc bliźniemu, a nie wrogowi.

@bh933901: Poczytaj Pismo Swięte. Co Jezus odpowiedział na pytanie "kto jest moim bliźnim"? "Każdy poza murzynem z pontonu"? No tak jakby nie.

A imigranci ekonomiczni to twoi wrogowie? A kto to mówi, wiesz?

Kościół obserwuje z głęboką pasterską troską zjawisko przemieszczania się coraz większych grup migrantów i uchodźców, stara się poznać jego przyczyny oraz szczególne warunki, w jakich żyją ci, którzy z różnych powodów zmuszeni byli opuścić swą ojczyznę. Wydaje się bowiem, że położenie migrantów i uchodźców staje się na świecie coraz gorsze. Całe społeczności muszą czasem opuścić rodzinną ziemię, aby schronić się przed przemocą i nieustannymi prześladowaniami; częściej jednak nędza i brak perspektyw rozwoju jest przyczyną, dla której jednostki i rodziny decydują się na emigrację, aby szukać środków do życia w dalekich krajach, gdzie niełatwo jest znaleźć gościnne przyjęcie. Podejmuje się wiele inicjatyw, aby polepszyć położenie migrantów i uchodźców i ulżyć ich cierpieniom. Tym, którzy się nimi zajmują, pragnę wyrazić szczere uznanie, a zarazem zachęcić ich serdecznie, by kontynuowali tę wielkoduszną posługę, pokonując liczne trudności, spotykane na tej drodze.

•  

@PafnucyMaj: przecież te wszystkie wypowiedzi podpadają chyba pod herezję xD a jak nie to jakiś ciężki grzech

pokaż spoiler wiara na pokaz i do maskowania własnych słabości

•  

@Ranne_Kapcie: Kiedyś to był papież, teraz to nie ma papieży.( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@selawi:No tak, lepiej krzyczeć kondominium dla Niemców XD

•  

@PafnucyMaj: Dożyliśmy czasów gdzie idioci nawet nie ukrywają tego że nimi są. #podludzie

•  

@terwer358: Franciszek to człowiek który uświadamia wszystkim nawet kapłanom że nie sa ponad bogiem nie sa wybrani sa po to żeby nauczac

•  

@PafnucyMaj:
      Mama wrażenie, że dla polskiego prawactwa idealnym papieżem byłby taki Filipović-Majstorović chorwacki zbrodniarz wojenny, duchowny, franciszkanin. Przez więźniów obozu, którym zarządzał zwany był bratem szatanem.

7 lutego 1942 brał aktywny udział w pacyfikacji serbskich wsi Drakulići, Šargovac i Motike osobiście podrzynając gardła młodym kobietom[1]. Zamordowano wtedy 2730 Serbów, w tym 500 dzieci.

•  

@SM89: Jacy nauczyciele tacy uczniowie

•  

@bh933901: "W pontyfikacie Jana Pawła II dialog międzyreligijny zajmował miejsce wyjątkowe. „Polski” papież w większym stopniu niż którykolwiek z jego poprzedników urzeczywistniał dialogowe relacje z muzułmanami." - http://religie.wiara.pl/doc/471756.Islam-w-nauczaniu-Jana-Pawla-II

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@BojWhucie: widziałas po smierci papieża polaka dewoty które tydzien płakały po jego smierci a do swoich rodzin na cmentarzach nie chodza nigdy takie pokłony do zimnych kamieni to bałwochwalstwo

•  

@PafnucyMaj: @selawi: @JanuszKek: @MamaIKillTheMan:
      przecież to wszystko czanowe trollkonta, a Wy łykacie. I jeszcze te psychoanalizy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ZukColorado: w dobie internetu ciężko rozpoznać co jest trollem, a co zwykłą głupotą. W razie czego wolę coś napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ZukColorado: Trol też człowiek kiedys zmadrzeje

•  

@PafnucyMaj mało który z nich to katolik, tak myślę xd

•  

@PafnucyMaj: Co to za grupa?

•  

Stosunek do najeźdźców

@bh933901: germańskich kurwa oprawców XD

+: Andreth
    •  

@PafnucyMaj: A co ty się tak nagle opierasz na przesłaniach Papieża, hę? jeszcze niedawno Jezusa miałeś przekreślonego w awatarze, a teraz dla ciebie nagle papież staje się autorytetem? Jak mówi lewakom na rękę, to dobry Papież. Banda lewoskrętnych hipokrytów zakichanych!

•  

@ZukColorado: ha ha top kek ale wkrętka ;-DDDDDD

jak mnie wkurwia takie nakręcanie dramy przez baitowanie trollkontami

•  

wypowiadają się

@PafnucyMaj: ale wiesz, że podnosisz krzyk o wpis w internecie? nie o żadne działanie, tylko o parę wyrazów wstukanych na klawiaturze, co kosztuje dokładnie 0, żadnego wysiłku, nic. Trochę jak w tym memie "ile razy w myślach osiągałem wszystko", dopóki ktoś nie podejmie realnego działania nie ma co sobie nim głowy zawracać.
      Może czasami jak osoba o bardzo dużym wpływie na otoczenie by coś takiego zrobiła (ale i to jest puszczane luzem - choćby Madonna która na wiecu wprost mówiła że w sumie to by zamordowała prezydenta), ale tutaj wrzuciłeś screen jakichś nonameów, którzy pewnie nawet w najbliższym otoczeniu nie mają posłuchu.

•  

@PafnucyMaj: Twoje oburzenie może wynikać, że mylisz KK z muziolami. Tu jak widać wierni mają prawo oceniać Papieża, gdyż jest on tylko człowiekiem :) pozdrawiam miłego dnia.

•  

@PafnucyMaj Nie, po prostu jest nurt tradycyjnego katolocyzmu, dla którego przedstawicieli wypowiedzi papieża Franciszka są po czesci kontrowersyjne

•  

@SpaceMonkey: Problem w tym, że weryfikacja tych ludzi jest niemożliwa i w konsekwencji najeźdźcy stanowią zagrożenie dla obywateli. A rolą państwa jest obywateli chronić, nie zaś wprowadzać królestwo niebieskie na ziemi. Siłowe forsowanie granic powinno uznać się więc za agresję i odpierać tych ludzi tak, jak odpiera się regularną armię. Tutaj chrześcijaństwo nie ma nic do rzeczy, bo chrześcijaństwo nie mówi o tym, jak bronić granic. I to powinien powiedzieć Franciszek, ponieważ istnieje znaczący problem ze zrozumieniem, czym filozofia chrześcijańska jest, a czym nie jest, zwłaszcza u ludzi, którzy chrześcijanami nie są, ale lubią wierzących szantażować poczuciem winy, że niby Jezus kazał pomagać. Franciszek zaś konfabuluje, starając się znaleźć wspólny mianownik miedzy chrześcijaństwem a islamem.

•  

Poczytaj Pismo Swięte. Co Jezus odpowiedział na pytanie "kto jest moim bliźnim"? "Każdy poza murzynem z pontonu"? No tak jakby nie.

@Andreth: No co powiedział? Że bliźnim jest ten, kto okazał nam miłosierdzie. Murzyn z pontonu nie mógł okazać miłosierdzia, bo trudno to robić z pozycji pontonu. Dlatego straż przybrzeżna powinna te pozycje ostrzelać.

•  

"W pontyfikacie Jana Pawła II dialog międzyreligijny zajmował miejsce wyjątkowe. „Polski” papież w większym stopniu niż którykolwiek z jego poprzedników urzeczywistniał dialogowe relacje z muzułmanami." -

@trzeciodkonca: No i jaki z tego wniosek?

•  

@AtoMan: Zorganizowana grupa naruszająca bezprawnie granicę to najeźdźcy. Rozumiem, że żołnierze rosyjscy naruszający granice Ukrainy to dla ciebie imigranci, bo Rosja oficjalnie wojny Ukrainie nie wypowiedziała.

•  

@PafnucyMaj Kościół Polski Pierdolony, ciekawą nazwę wymyślił Pan Kuśnierz

+: VestaX
    •  

Rozumiem, że ludzie mogą nie zgadzać się z tym, ale w takim razie po co są w wspólnocie kościoła katolickiego. Przecież w kościele nie ma demokracji i takie szczekanie, chyba generalnie tylko Polaków nie zmieni stosunku Watykanu do sprawy.

@SpaceMonkey: Rozumiem, że poddawać krytyce można tylko to, co demokratyczne. Np. w monarchii nie można krytykować króla, a w demokracji sędziów niewybieranych w głosowaniu powszechnym.

•  

@bh933901: Krytykować możesz do woli tylko co to zmienia. Watykan ma wyjebane na płacz Polaków. Prościej zmienic kościół( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Krytykować możesz do woli tylko co to zmienia.

@SpaceMonkey: Nie wiesz do czego służy propaganda?

•  

@bh933901: Powiedz mi do czego?

•  

@SpaceMonkey: Do propagowania czegoś, np. idei. Niekoniecznie jest to więc działanie ukierunkowane na osiągnięcie praktycznego efektu, na pewno nie w sposób bezpośredni. Dla mnie wystarczające jest dążenie do prawdy i propagowanie jej, nie mam ambicji, żeby ktoś się w Watykanie mną przejął. Można nawet powiedzieć, że mam bardziej wyjebane na ich opinię o mnie, niż oni na moją - wszak moimi pieniędzmi by nie pogardzili, a ja od nich zupełnie nic nie chcę.

•  

@bh933901: i tu dochodzimy do sedna mojego postu. Nie podoba się kościół to go zmienić. Spadek wiernych można szybciej zauważyć niż pisanie bredni o gwałceniu Franciszka. Żeby coś osiągnąć to trzeba działać a nie wylewać żale w internecie. Rozumiem, że jesteś wierzący i nie zgadzasz się z działaniem głowy kościoła. Dlaczego nie chcesz zmienić kościoła. Co stoi na przeszkodzie? Chrześcijańskie kościoły głównie opierają swoją naukę na wierze zbawienia przez Jezusa. Tak ogólnie mnie propaganda śmieszy bo mamy ją w Polsce lekko od 25 lat. 8lat straszenia PISem a teraz 4 lata straszenia imigrantami. Tylko dla propaganda nic nie zmienia dla zwykłego Polaka a jeśli chodzi o kwestie wiary to Watykan będzie robił to co robi bo nie zauważy głosu Polaków. Coś czuje, że jeszcze trochę i prowadzą związki homo aby mieć więcej wiernych bo tak przeciwnicy będę tylko płakać na FB i dalej chodzić do tego samego kościoła.

•  

@SpaceMonkey: Ale ja nie jestem wierzący XD. Teraz już mogę sobie krytykować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bh933901: W sumie możesz xD ale co ci za różnica co głosi Franciszek bo przecież on ci nie wyśle imigrantów pocztą :D

Tylko Katolik nie może krytykować bo to grzech. Ja przecież tej wiary nie wymyśliłem. Po co grzeszyć( ͡º ͜ʖ͡º) Nie jestem wielbicielem Franciszka ani wrogiem tylko śmieszy mnie ten płacz ludzi.

•  

@SpaceMonkey: Oczywiście pomijając kwestie religijną to każdy może wyrazić swoją krytykę w sposób cywilizowany. Choć nadal twierdzę po co tracić nerwy jak można zrezygnować z kościoła katolickiego.

•  

@PafnucyMaj najlepsze jest to że pod tymi niewątpliwie wysokich lotów wypowiedziami podpisują się własnym imieniem i nazwiskiem

•  

@SpaceMonkey: Bo papież jest jednym z symboli Okcydentu i jednym z najważniejszych autorytetów naszej cywilizacji, stąd jego działaniom należy się szczególna uwaga.

Tylko Katolik nie może krytykować bo to grzech. Ja przecież tej wiary nie wymyśliłem. Po co grzeszyć( ͡º ͜ʖ͡º) Nie jestem wielbicielem Franciszka ani wrogiem tylko śmieszy mnie ten płacz ludzi.

Katolik może nie zgadzać się z papieżem, jeśli jego słowa nie dotyczą kwestii wiary, czyli reguł ogólnych. Natomiast w sprawach "codziennych" żadnej nieomylności już nie ma, a do takiej kategorii należy zaliczyć np. doraźne oceny, czy imigrantów traktować jako "bliźnich", czy nie.

•  

@bh933901: Ja to widzę trochę inaczej bo mino wszystko te ''sprawy codzienne'' to miłość i pomoc bliźniemu czego naucza kościół. Cóż każdy ma swoją opinie i grunt to przekazać ja w cywilizowany sposób. Czego zabrakło osobnikom w/w obrazku z FB.

+: Andreth
    •  

@PafnucyMaj etniczne samobójstwo =/= pomoc blizniemu

•  

No co powiedział? Że bliźnim jest ten, kto okazał nam miłosierdzie.

@bh933901: Nie, cieżki analfabeto religijny. Powiedział, że każdy jest twoim bliźnim. Także ten innej narodowości i wiary. Jako przykłądu użyl, że Samarytanin potraktował Żyda jako bliźniego. Weź poczytaj Pismo Święte, poczytaj Katechizm Kościoła Katolickiego, bo jesteś załamujący. Lata religii w szkole i kształcą pogan nie majacych pojęcia o chrześcijaństwie.

Nie ma takiej opcji, żeby imigrant nie był twoim bliźnim. Chcesz sobie wybierać w bliźnich - przejdź na islam lub judaizm.

+: SM89
    •  

@PafnucyMaj: Zazwyczaj najwięcej o kościele mają do powiedzenia ateiści. Nie wierzysz to chyba mało Cię to powinno obchodzić?

•  

Ja to widzę trochę inaczej bo mino wszystko te ''sprawy codzienne'' to miłość i pomoc bliźniemu czego naucza kościół.

@SpaceMonkey: Kościół nie naucza bezwzględnej pomocy każdemu, dlatego tak - pomoc bliźniemu jest obowiązkiem i tutaj nie można dyskutować z papieżem. Natomiast, po pierwsze, Kościół nigdy nie nakazywał pomocy za pomocą instrumentów państwa (tzn. istnieje coś takiego jak nauka społeczna Kościoła, ale wierzący nie muszą się z nią zgadzać, gdyż nie są one przedmiotem wiary), ponieważ mają one charakter przymusowy, a przymuszanie kogoś do czynienia po chrześcijańsku jest niechrześcijańskie - oprócz czynu, liczy się intencja, dobra wolna, nie tylko sam czyn. Z tego wynika, że chrześcijanin nie powinien używać państwa jako instrumentu wcielania ideałów chrześcijaństwa w życie.

Po drugie zaś, wbrew insynuacją prominentnego trolla @Andreth, bliźnim nie jest każdy. W szczególności wróg nie jest bliźnim.

•  

@bh933901: Wydaje mi się, że jednak przypowieść o miłosiernym Samarytaninie wskazuje, że pomóc należy każdemu, nawet wrogowi.

•  

@bh933901: Tylko ja już wcześniej napisałem Franciszek głosi pomoc bliźniemu ogólnie bez wykluczania nikogo a od państwa zależy komu tej pomocy udzieli. Przecież nie twierdzę, że dany kraj ma łamać własne prawo azylowe i imigracyjne w imię wiary.

•  

@Andreth: Nic takie nie powiedział, ciężki analfabeto religijny. W przytoczonej przypowieści były trzy postacie, za bliźniego wskazana została tylko jedna. Więc nie każdy jest bliźnim. Lata w szkole i nawet logiki nie nauczyli.

•  

@SpaceMonkey: lub udzielać pomocy komuś kto jej nie potrzebuje a tylko chce sobie pasożytować

•  

Wydaje mi się, że jednak przypowieść o miłosiernym Samarytaninie wskazuje, że pomóc należy każdemu, nawet wrogowi.

@seicel: Przypowieść ta nie ukazuje, że każdy Samarytanin jest dobry, tylko że należy oceniać ludzi na podstawie ich czynów i według tego stwierdzać, kto jest bliźnim. Ale należy oceniać, a więc z tego choćby założenia wynika, że są bliźni i... pozostali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@bh933901: Jasne. Jezusowi na pytanie "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" odpowiesz: "no ale przecież nie mogłeś byc uchodźcą z pontonu, bo to najeźdzcy i na pewno nam źle życza, tak politycy mówili". Na pewno będzie pod wrażeniem.

•  

@bh933901: Ale Samarytanin nie oceniał Żyda tylko mu pomógł, chociaż większość Żydów uważała Samarytan za zdrajców i innowierców.

•  

bo to najeźdzcy i na pewno nam źle życza, tak politycy mówili"

@Andreth: politycy mówią różnie, fakty również. Są uchodźcy porządni, są i nieporządni. Nie podejmowanie ryzyka związanego z ich wpuszczaniem i zamiast tego pomoc na miejscu, co np. niweluje drenaż mózgów i tarcia międzykulturowe to taka zbrodnia?

•  

@PafnucyMaj: pan jezus nie kazał nikogo bć ale temu przyjebałbym w ryj XD

•  

@Andreth: Jestem głębokim zwolennikiem pomagania uchodźcom i imigrantom, nawet socjalnym.

Są tylko dwa warunki: robisz to z własnej inicjatywy, za swoje środki, a nie na zasadzie "niech ktoś...", czyli wszyscy złóżmy się na pomoc imigrantom, bo Andreth tak chce, religia jej nakazuje czy coś tam. Nie ma więc mowy o żadnej relokacji imigrantów, bo rzekomo chrześcijaństwo tak nakazuje.

Drugi warunek: nie można przy tym łamać prawa państwa, w którym się znajdujesz, a akt nielegalnego przekroczenia granicy bez wątpienia łamie prawo państwa. Wtedy nie masz do czynienia z nagim, chorym przybyszem, tylko z intruzem (może być nawet nagi i chory). A ponieważ odkłamaliśmy wspólnie mit, że bliźnim jest każdy, i wiemy, że bliźnim jest ten, kto sam jest dla nas życzliwy, to intruz nie łapie się w kategorię bliźniego.

•  

@PafnucyMaj tacy sami ludzie krzyczeli żeby uwolnić Barabasza.

•  

@PafnucyMaj: dobrze napisali

•  

@bh933901: Ale Jezus nakazuje pomagać każdemu, bez względu czy jest bliźnim czy nie.

•  

Ale Samarytanin nie oceniał Żyda tylko mu pomógł, chociaż większość Żydów uważała Samarytan za zdrajców i innowierców.

@seicel: Pytanie "kto jest bliźnim?" zostało wyraźnie zadane z perspektywy poszkodowanego Żyda, nie Samarytanina.

Cytat z Biblii Tysiąclecia:

Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?»

I odpowiedź, wskazująca jednoznacznie: Samarytanin bliźni, dwaj Żydzi - nie.

On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie».

Wyraźnie widać, że, po pierwsze, bliźnim się ktoś "okazuje", a nie jest się nim z automatu, po drugie, bliźnim jest ten, kto jest dla nas dobry.

•  

Ale Jezus nakazuje pomagać każdemu, bez względu czy jest bliźnim czy nie.

@seicel: Nie każdemu. Gdyby pomógł każdemu, rozwiązał by wszystkie problemy na świecie, w końcu miał boską moc. Pomagał zaś w sposób dość ograniczony. Uzdrowił kilku ludzi, którzy się do niego pofatygowali, wygenerował wino, gdy go został o to poproszony przez matkę (a i tak odpowiedział na początku coś w stylu "to nie mój interes lol"), grzechy przebaczył jednemu łotrowi ukrzyżowanemu z nim, a drugiego zlał. Jezus był więc raczej selektywny w pomocy.

•  

@bh933901: Selektywny i dlatego poświęcił się za wszystkich ludzi? Pomagał każdemu kto do niego przyszedł, ale jego cel na ziemi był inny. Cuda, których dokonywał miały jedynie poświadczyć, że pochodzi od Boga.

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie kończy się dość znaczącymi słowami:

Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie».
      Jezus nakazuje postępować podobnie do Samarytanina, a więc pomagać innym. Sam przyznałeś, że bliźnim jest Samarytanina. Jest on nim dla poszkodowanego Żyda, ale Żyd dla Samarytanina bliźnim nie jest, bo niby jak miał być dla niego dobrym?

Zresztą masz bardzo dziwną interpretację Biblii i nie jestem pewien czy jest zgodna z nauką kościoła katolickiego. Jan Paweł II w ten sposób skomentował tę przypowieść:

Uczony w Prawie otrzymuje jasną odpowiedź na pytanie, kto jest bliźnim. Bliźnim jest każdy bez wyjątku człowiek.

•  

@selawi: i ziemia dla ziemniaków

•  

@rabarbarowyStraznik: co posiejesz to nazbierasz

•  

@PafnucyMaj: trzeba by zacząć ich trollować wrzucając słowa Jezusa prosto z ewangelii (na 99% nie będą kojarzyć) do obrazków z Franciszkiem i czekać na ich komentarze :D np.
      "Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują;"

OK, mogę się za nich pomodlić. Nie znaczy to, że mam ich do siebie zaprosić i dać im swój dom i swoje życie.

"Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!"

@papacoda: po pierwsze - nie każdy musi być doskonały (✌ ゚ ∀ ゚)☞
      Po drugie - ubogim, a nie wrogom ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tymczasem wrogowie z ISIS nie są raczej ubodzy skoro stać ich na fundowanie zamachów.

•  

@bh933901: Ale Jezus nakazuje pomagać każdemu, bez względu czy jest bliźnim czy nie.

@seicel: jak pomagać? Może bliźniemu z ISIS mam pomóc poprzez autodekapitację, żeby się nie spocił?

•  

@enron: Kościół katolicki ma coś takiego jak 14 uczynków miłosierdzia, dobra ściągawka jeśli nie rozumiesz na czym polega pomaganie innym.

•  

@enron: Kościół katolicki ma coś takiego jak 14 uczynków miłosierdzia, dobra ściągawka jeśli nie rozumiesz na czym polega pomaganie innym.

@seicel: i nadal odwracanie kota ogonem: czy należy OBOWIĄZKOWO pomagać WROGOWI? Gdyby tak było, to wiara katolicka chyba zabraniałaby walki w obronie własnej...

P.S. Jestem daleki od wyrażania takich opinii jak ameby cytowane przez OPa. Nie zmienia to faktu, że - tak samo jak np. w sprawie antykoncepcji - niekoniecznie zgadzam się z absolutnie wszystkim co głosi Papież.

•  

@enron: No to wracamy do przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie»
      Chrystus tłumaczy uczonemu, że aby dostać się do nieba (cel każdego katolika) należy zgodnie z pismem kochać Boga i bliźniego, a więc postępować jak Samarytanin, który dla Żydów był wrogiem i innowiercą, a jednak Żydowi pomógł.
      Sam zauważasz, że KKK pozwala na walkę w obronie własnej, ale czy każdy muzułmanin jest wrogiem? Wrogiem jest ISIS więc nie powinno się pomagać jego bojownikom i szpiegom (potrzebna dokładna weryfikacja migrantów), natomiast uchodźcy, którzy nie są wrogami, powinni otrzymać pomoc. Takiego zachowania wymaga na katolikach ich wiara i ich Bóg.

•  

Wrogiem jest ISIS więc nie powinno się pomagać jego bojownikom i szpiegom (potrzebna dokładna weryfikacja migrantów),

No właśnie, a weryfikacja migrantów nie jest możliwa.

natomiast uchodźcy, którzy nie są wrogami, powinni otrzymać pomoc.

Tylko że to nie są uchodźcy ;)

Takiego zachowania wymaga na katolikach ich wiara i ich Bóg.

@seicel: problem tkwi nie w nas, a w Niemcach którzy dają suty socjał. Wystarczyłoby wycofanie się z tych idiotyzmów i wszyscy potrzebujący nagle by stracili ochotę do przyjazdu... poza tymi którzy naprawdę pomocy potrzebują. No i poza bojownikami ISIS :)

•  

Selektywny i dlatego poświęcił się za wszystkich ludzi? Pomagał każdemu kto do niego przyszedł, ale jego cel na ziemi był inny. Cuda, których dokonywał miały jedynie poświadczyć, że pochodzi od Boga.

@seicel: No to był selektywny, czy nie?

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie kończy się dość znaczącymi słowami:

Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie».

Jezus nakazuje postępować podobnie do Samarytanina, a więc pomagać innym. Sam przyznałeś, że bliźnim jest Samarytanina. Jest on nim dla poszkodowanego Żyda, ale Żyd dla Samarytanina bliźnim nie jest, bo niby jak miał być dla niego dobrym?

"Idź i czyń podobnie", czyli okazuj miłosierdzie, tak jak okazał je Samarytanin. Natomiast pytanie osoby rozmawiającej z Jezusem brzmiało: kto jest bliźnim (warto tu zaznaczyć, że etymologicznie "bliźni" pochodzi od "bliski", a w angielskim tłumaczy się to jako "neighbour", czyli sąsiad. Nie muszę chyba dodawać, że bliskim nie może być każdy człowiek)? Odpowiedź brzmiała: ten, który okazuje ci miłosierdzie. O co więc właściwie chodzi? Masz do każdego podchodzić życzliwie, znaczy gotów do bycia miłosiernym, a więc gotów do bycia czyimś bliskim. I tych bliskich masz traktować "jak siebie samego", bo tego właśnie dotyczyło w istocie pytanie zadane Jezusowi. Natomiast tych, którzy nie są ci bliscy, np. traktują cię jak te złamasy z przypowieści, nie musisz traktować "jak siebie samego", ponieważ nie są ci bliscy (co sprawili swoim podejściem, więc nie twoja wina).

Każda inna interpretacja będzie wewnętrznie sprzeczna - nie po to Jezus wskazuje, kto jest bliźnim, żeby potem stwierdzić, że to tak naprawdę nie ma znaczenia i wszyscy są bliźnimi, wszystkich masz więc traktować tak samo. No i przy powyższej interpretacji okazuje się, że nonsensowny wniosek, iż dosłownie każdego człowieka na ziemi masz traktować jak siebie, i to niezależnie, czy jest przestępcą, czy przyszłym świętym, traci rację bytu, a filozofia chrześcijańska wydaje się nawet sensowna, bo opisuje po prostu sposób działania przyzwoitego człowieka.

Zresztą masz bardzo dziwną interpretację Biblii i nie jestem pewien czy jest zgodna z nauką kościoła katolickiego. Jan Paweł II w ten sposób skomentował tę przypowieść:

Uczony w Prawie otrzymuje jasną odpowiedź na pytanie, kto jest bliźnim. Bliźnim jest każdy bez wyjątku człowiek.

Osobiście wolę papieży organizujących krucjaty, ale myślę, że w szerokiej gamie głów Kościoła każdy znajdzie coś dla siebie.

•  

@enron: Jest możliwe tylko nie jest odpowiednio przeprowadzane. Poza tym zamachy i tak nie są dokonywane przez uchodźców tylko osoby urodzone w Europie zmanipulowane przez religijnych ekstremistów. Ich ojcowie i dziadowie nie robili tego przecież.
      Na jakiej podstawie twierdzisz, że to nie są uchodźcy? To że w mediach prawicowych pokazuje się silnych mężczyzn to nie znaczy, że zdjęcia kobiet i dzieci z innych portali są kłamstwem. Tam na prawdę jest wojna, a ludzie uciekają również przed ISIS czyli przed ekstremistami religijnymi, bo sami są umiarkowani. Tak jak dla Międlara ojciec Szustak jest grzesznikiem.
      Po trzecie, nawet jeśli nie są to uchodźcy, tylko imigranci zarobkowi, to czemu mamy ich nie przyjmować? Przyjeżdżają za chlebem i lepszą pracą, tak jak robią to Polacy w USA, UK, Francji, Niemczech itd.
      @bh933901: Oczywiście, że nie był selektywny, według KKK pomógł wszystkim ludziom bez wyjątku, umierając za nich na krzyżu. Powiedz jeszcze raz, czy Żyd był bliźnim dla Samarytanina skoro nie uczynił mu nic dobrego?

•  

Oczywiście, że nie był selektywny, według KKK pomógł wszystkim ludziom bez wyjątku, umierając za nich na krzyżu.

@seicel: Według Kościoła wcale nie musiał ginąć na krzyży, tylko zrobił to, żeby było spektakularnie. Wszystko zależało od woli Boga, więc śmierć na krzyżu to tylko symbol. Swoją drogą, to jeden z najbardziej lipnych momentów w mitologii chrześcijańskiej. Księża zwykle odpowiadają, że Jezus umarł na krzyżu z miłości do ludzi, ale ja jak kogoś kocham to nie udowadniam tego przez śmierć w męczarniach.

Powiedz jeszcze raz, czy Żyd był bliźnim dla Samarytanina skoro nie uczynił mu nic dobrego?

Żyd nie był bliźnim, bo z Samarytaninem nie znali się. Ponieważ jednak ten okazał miłosierdzie, stali się takimi (znaczy - Żyd nabrał obowiązku traktowania Samarytanina jak bliskiego). Natomiast okazywanie miłosierdzia a traktowanie kogoś jak bliźniego to dwie różne kwestie. Miłosierdzie masz okazywać każdemu, ale traktować jak bliźniego masz tylko tych, którzy sami okazują miłosierdzie.

•  

@bh933901: Nie musiał, ale to zrobił by odkupić ludzkość, zmazać jej grzechy i ponownie pojednać z Bogiem. Miłości więc nie udowadniał, ale z miłości się poświęcił.
      W takim razie Samarytanin pomógł komuś, kto nie był jego bliźnim, a Chrystus nakazał postępować podobnie.
      Ty jesteś w ogóle katolikiem? Bo te teorie, które głosisz to chyba tylko Jezusa mają wspólnego.

•  

@enron: Jest możliwe tylko nie jest odpowiednio przeprowadzane.

Nie, nie jest możliwe. Jak zamierzasz identyfikować anonimowych bojowników i potencjalnych zamachowców? Czytać im w myślach? "Nie mam dokumentów, jestem biednym uchodźcą z Syrii"... i co mi pan zrobi?

Poza tym zamachy i tak nie są dokonywane przez uchodźców tylko osoby urodzone w Europie zmanipulowane przez religijnych ekstremistów. Ich ojcowie i dziadowie nie robili tego przecież.

To pomyśl, co się będzie działo, gdy dorosną dzieci bojowników ISIS... Co będzie, gdy zostanie zakręcony kurek z sutym socjałem?

Na jakiej podstawie twierdzisz, że to nie są uchodźcy? To że w mediach prawicowych pokazuje się silnych mężczyzn to nie znaczy, że zdjęcia kobiet i dzieci z innych portali są kłamstwem.

Może na takiej podstawie, że ci "uchodźcy" o czarnej jak Smoła skórze nie mają nic wspólnego z Syrią i jakąkolwiek wojną?

Po trzecie, nawet jeśli nie są to uchodźcy, tylko imigranci zarobkowi, to czemu mamy ich nie przyjmować?

Bo nas na to nie stać. Jedyne, co osiągniemy przyjmując bez ograniczenia imigrantów ekonomicznych, to doprowadzenie nas samych na skraj nędzy, a w konsekwencji wywołanie europie konfliktu zbrojnego. Dlatego lepiej zrobimy, pomagając uchodźcom i imigrantom u nich na miejscu.

Przyjeżdżają za chlebem i lepszą pracą, tak jak robią to Polacy w USA, UK, Francji, Niemczech itd.

@seicel: Nie. Przybywają wyłącznie za socjałem od makreli.

•  

papież Franciszek nakazujący otwarcie granic państw

@bh933901: kiedy papież nakazał otwarcie granic państw? Bo chyba przegapiłem

•  

@selawi: To są ci, co w niedziele odpalają browca do śniadania, a kościół widzą przez okno.

•  

@rybsonk: a kto jak nie papież kazał nam wejsć do uni przecież dobrze wiedział że będziemy sie musieli podporządkowac

•  

@bh933901: pomoc bliźniemu a nie wrogowi

Chyba czytaliśmy inna Biblię, bo np w tej katolickiej jest że każdy jest bliźnim nawet wróg i trzeba go kochać ;)

•  

Poczytaj Pismo Swięte. Co Jezus odpowiedział na pytanie "kto jest moim bliźnim"? "Każdy poza murzynem z pontonu"? No tak jakby nie.

@Andreth: No co powiedział? Że bliźnim jest ten, kto okazał nam miłosierdzie. Murzyn z pontonu nie mógł okazać miłosierdzia, bo trudno to robić z pozycji pontonu. Dlatego straż przybrzeżna powinna te pozycje ostrzelać.

@bh933901: o kurwa

pokaż spoiler Może zamiast Biblii ty Koran przeczytałeś?

•  

Chyba czytaliśmy inna Biblię, bo np w tej katolickiej jest że każdy jest bliźnim nawet wróg i trzeba go kochać ;)

@martwy_kotek: Polecam zacytować odpowiedni fragment.

•  

Może zamiast Biblii ty Koran przeczytałeś?

@martwy_kotek: W podbazie wygrałem konkurs biblijny, więc chyba dobre czytałem XD.