Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (7)

 • avatar

  Już prawie 7 lat temu zmieniono nazwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #wspomnienia #gimbynieznajo

  odpowiedzi (53)

 • avatar

  W nawiązaniu do tego wpisu i rozstania po 12 latach znajomości (w tym 6 lat jako małżeństwo) o to co nastąpiło:

  1) Stres
  Nie ma twardziela, którego stres by nie dopadł w takiej sytuacji. Serce waliło, głos się łamał. Ale po pierwszym zdaniu "Nie kocham Cię już", poszło. Sama rozmowa bardzo racjonalna, chyba najbardziej ze wszystkich rozmów. Bez emocji. Łez nie było.

  2) Powód
  To jest dosyć skomplikowana sytuacja, w której powodów jest kilka: są to problemy z zajściem w ciążę (nie jej), jest to zaniedbywanie partnera (długotrwałe), jest to olewanie tzw. prozy życia (czyli wspólnego mieszkania i funkcjonowania jako para), jest to chęć budowania swojego szczęścia nieszczęściem drugiej osoby. Dosyć skomplikowana sprawa. W pewnym momencie człowiek dochodzi do ściany i uświadamia sobie, że zbyt wiele dawał za mało dostając w zamian. Powiecie, że można nad tym pracować, dać drugą szansę, jest terapia itd. Jednak czy naprawdę człowiek jest w stanie zmienić całe swoje życie nagle w wyniku prostego przekazu: nie kocham Cię już?

  3) Co dalej?
  Cóż to będzie ciekawe, bo poinformowałem bliskich, którzy mnie wspierają, o decyzji. Przyjęli z zaskoczeniem, ale mnie rozumieją. Wyprowadziłem się tego samego wieczora. Wziąłem urlop w pracy na 2 tyg. i wyjechałem ułożyć sobie rzeczy na nowo. Pojawiły się już pierwsze telefony od znajomych: "Coś odjeb**ł? Czy zacząłeś brać narkotyki?". Bez kontekstu bardzo łatwo źle zinterpretować moją decyzję.

  Dzięki za plusy. Wszystkich komentarzy nie pamiętam, ale chciałbym podziękować @konto_sluzbowe za słuszną uwagę, że zerwanie w małżeństwie nie rozwiązuje problemu. Zapomniałem o tym.

  #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (68)