Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (10)

Prezes Trybunału Konstytucyjnego spotyka się prezesem rządzącej partii i ... nie jest to aktywność związana z realizacją zadań publicznych i nie trzeba o niej informować - tak przynajmniej twierdzi pełnomocnik TK w odpowiedzi na nasze pytanie o kalendarz spotkań o Julii Przyłębskiej i Mariusza Muszyńskiego. Nie zgadzając się z tym stanowiskiem, napisaliśmy skargę do sądu, w której podkreślamy, że trudno jest sprawować społeczną kontrolę nad działaniami osób pełniących funkcje publiczne, skoro nie możemy sprawdzić, z kim się spotykają w ramach swoich obowiązków służbowych.

Dodatkowo skierowaliśmy do sądu pismo, w którym prosimy o zobowiązanie pełnomocnika Prezesa Trybunału Konstytucyjnego do usunięcia braków formalnych jego odpowiedzi na naszą skargę. Chcemy, by wykazał, iż jego pełnomocnictwo zostało udzielone przez upoważnioną do tego osobę, czyli że podpisana pod nim Julia Przyłębska jest Prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

Dlaczego to ważne? Reprezentujący nas mecenas Adam Kuczyński:

Kwestia prawidłowości powołania Julii Przyłębskiej na stanowisko Prezesa TK ma znaczenie w tej sprawie. Gdyby uznać w ślad za autorytetami prawniczymi, jak np. prof. Ewą Łętowską, że powołanie to było wadliwe, to mogłoby dojść do nieważności postępowania przed WSA w Warszawie. Poza tym także szeroko pojęta ochrona praw człowieka, będąca przedmiotem działalności Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, wymaga rozstrzygnięcia, czy na stanowisku Prezesa TK jest wakat, czy też jego piastunem jest Julia Przyłębska.

23 stycznia jest wyznaczone posiedzenie sądu w tej sprawie – z niecierpliwością czekamy na wynik.

Więcej: https://siecobywatelska.pl/czy-wsa-zbada-poprawnosc-powolania-juli-przylebskiej-na-stanowisko-prezesa-tk/
    #watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #jawnosc #polityka
    pokaż całość

odpowiedzi (14)

Uwaga, szukam ludzi oszukanych przez @Volt224 który namówił mnie do dosypania cukru do baku, co miało poprawić osiągi. Zostałem oszukany, zepsułem w ten sposób auto, mechanik powiedział że koszta pójdą w grube tysiące. Mój prawnik powiedział że najlepiej będzie złożyć pozew zbiorowy, dlatego szukam chętnych do pójścia na drogę sądową.

#samochody #oszukujo #zalesie pokaż całość

odpowiedzi (26)