Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Dzisiaj jak stałem w markecie przed półką z energetykami, zaczepił mnie żul i mówi

  Przecież to jebie wątrobę bardziej niż tanie wino
  Dziękuje panie żul, wybrałem jednak sok xd
  #heheszki #coolstory

  odpowiedzi (39)

 • avatar

  Pierwszy raz w ciagu 7 lat pracy z pacjentami i ich rodzinami sytuacja której jestem świadkiem tak mocno nie daje mi spokoju.

  Pacjentka po 20r.ż., obecnie w 3 miesiącu ciąży. Postawiona diagnoza w standardowym leczeniu wymaga włączenia leków niedopuszczalnych do zastosowania w ciąży. Istnieje alternatywa leczenia, jednakże szansa na wyleczenie i przeżycie spada według statystyk z ok. 70-80% na ok. 30-40%. Dodatkowo wysokie ryzyko niewydolności nerek, co może się skonczyć fatalnie.

  Sugestia nasza, ginekologów i onkologów - aborcja, zabezpieczenie komórek rozrodczych i włączenie standardowego schematu leczenia, które daje ogormną szansę na życie i zdrowie.

  Pacjentka nie zgadza się. Twierdzi, że rozumie jakie jest ryzyko i gdyby to zależało od niej, to dokonałaby aborcji i ratowała swoje życie, ale nie może ze względu na męża i rodzinę, bo ich straci. Płacze, że nie chce umierać, ale boi się odrzucenia z ich strony.

  Myślałam, że to przesada. Za jej zgodą zorganizowałam spotkanie w obecności psychologa i kilku innych lekarzy z jej mężem, rodzicami i (także za jej zgodą) z teściową.
  Beton. Nie docierają żadne argumenty. "Będzie co ma być, jeśli umrze to przynajmniej nie z krwią dziecka na rękach".
  U pacjentki zależność od rodziny tak silna, że nawet psycholog uznał, że sytuacja beznadziejna.
  Zleciłam na dziś konsultację psychiatryczną.

  Wizytę u niej zostawiam sobie dziś na sam koniec, bo nie chcę wyczerpywać limitu emocji na sam początek dnia.
  Ma prawo do decydowania o sobie, a po wyczerpaniu "sposobów" na przekonywanie pozostaje nam uszanować wolę. W dodatku czas też działa na niekorzyść.
  Chyba jedyne co tak burzy mój spokoj to fakt, że wprost deklaruje, że chciałaby najskuteczniejszego leczenia ze wszystkimi jego konsekwencjami. I moja prywatna opinia że to co ją powstrzymuje to kwestia i tak mniej ważna od ratowania życia.

  #medycyna #lekarz #przemyslenia #feels #medcontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (394)

 • avatar

  #rozdajo #steam #rozdajosteam #steamrozdajo

  Mam kilkanaście stron kluczy steam z humblebundle, część to naprawdę fajne gierki których nie wykorzystałem, wrzucam screena z części jednej ze stron, jak widać nawet fajne gierki są (taki dead rising 4 czy hurtworld) tam gdzie zamazane kody już wykorzystałem. Teraz rozdam kilka kluczy, czas do jutra, później rozda się jeszcze więcej w innych rozdajo. Zakaz wstępu mają : Zielonki z kontem nowszym niż dwa tygodnie temu ; Powiązani z patostreamami i z dupamizprzypału. No i trzeba zaplusować żeby wziąć udział oczywiście ^^
  Powodzonka :D
  pokaż całość

  odpowiedzi (27)