•  

@atrax15: Akurat powód "bo ajfon" jest uzasadniony w przypadku, gdy masz już maka.

•  

@atrax15: BO ICH KUHWA STAC!
      ;)

•  

@Jaraz: znam takich, którzy kupują (zadłużając się), żeby wyglądali na takich, których stać

+: Utsuro
    •  

@vvertoi
      @donOGR
      @nofink
      @RaV_Oyabun
      @Jaraz
      @MadIen ale szczerze to zastanawia mnie już od dawna fenomen tego srajfona,stosunkowo mały wyświetlacz ,no podobno się nie psuje bo to ajfon,i co?tylko dlatego?bo amerykański?bo drogi?bo lepszy?miałem kilkanaście telefonów z Androidem i żaden mi się nie popsul , bawiłem się też nie raz iPhonem i naprawdę nie zrobił na mnie żadnego wrażenia ot zwykły smartfon,jakich pełno,a ludzie mają takie parcie na to,tym bardziej że kilka razy droższy od innych

•  

@atrax15: ominąłem twoją zarzutkę

•  

@atrax15 Przecież nie musisz rozumieć całej otaczającej rzeczywistości.

•  

@husky83 no właśnie,wiem,są i tacy,ale po co?nie rozumiem tego,przecież inne telefony też są spoko
      @vvertoi nie wiem o czym piszesz

•  

@atrax15: nawet nie chce mi się odpisywać, już wolę dopić sojowe latte w starbucksie, zaraz crossfit #pdk

•  

@atrax15: ja też nie rozumiem po co - mi się dostał, wprawdzie troszkę starszy, ale jednak iphone za free. Bodajże 4s czy jakoś tak. Jedyne co musiałem zrobić, to mu obudowę wymienić. Próbowałem go używać. Przez tydzień. Potem nie wytrzymałem i wróciłem do androida :-)

•  

@nofink no niby nie muszę ale ta rzeczywistość akurat mnie ciekawi,co jest takiego wyjątkowego w iPhonie że jest lepszy i droższy od innych telefonów?

•  

@tux3284 nie zapomnij iPhona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@atrax15: Poprawiłem, teraz jest dobrze. ;7

źródło: i.imgur.com

•  

@atrax15: Jest po prostu lepszy i duzo bardziej niezawodny. Plus wiecej aplikacji jest na ios niz na androida.

Nie za bardzo rozumiem co rozumiesz przez parcie, ja wzialem iPhone'a bo po prostu chcialem miec najlepszy dostepny telefon na rynku, nikogo specjalnie nie grzeje to, ze ma taki lub inny telefon.

•  

@atrax15:

Customowy interfejs

xDDDDDDD

Przecież dla większości to znaczy tyle, że sobie zmienią kolejnością te kilka ikonek na pulpicie (co w sumie można zrobić też w ios). Ewentualnie zmienią tapetę; a na wykresie, to prawie połowa

•  

@miki4ever nie mówię przecież o tobie,jeden bierze taki tel bo tak jak napisałeś a drugi dla lansu i jeszcze się zadłuży tak jak pisał
      @husky83 o ile ciebie jestem w stanie zrozumieć to już tego lansu nie ,no kuhwa nie stać mnie na coś to będę się zadłużał aby tylko mieć coś?przecież tj chore,to tylko telefon

•  

@atrax15: no ja się nie jestem w stanie zrozumieć, bo wydałem 60zł u chińczyka na obudowę, a teraz toto leży nawet nie wiem gdzie :-)

•  

drugi dla lansu i jeszcze się zadłuży tak jak pisał

@atrax15: Rownie dobrze moze tak zrobic z telefonem Androida.

+: VestaX
    •  

@atrax15: bo iPhone to:
      - szybki interfejs, nie muli
      - dlugie wsparcie (nie trzeba wymieniac telefonu co rok tylko co 3-4)
      - wytrzymala aluminiowa konstrukcja
      - dobre wymiary, mozna ciagle obslugiwac jedna dlonia

•  

@husky83
      @miki4ever obudowa czy inny telefon nie kosztuje tyle co iPhone ,te rzeczy są tańsze,iPhone jest po prostu drogi i ma mały wyświetlacz ,po drugie wiadomo jak chcesz sobie narobić długów to możesz to zrobić na wiele sposobów,równie dobrze może być cię nie stać na chipsy z biedry ale pożyczysz od kolegi kasę i już masz dług,ale 3zl to nie 3000zl czy ile tam kosztuje ten iPhone ,po prostu jestem zdania że jak mnie na coś nie stać to tego nie kupuje albo zbieram kasę,ale się nie zadluzam,będę miał to se kupię

+: Utsuro
    •  

@atrax15: iPhone jest jakosciowo i przede wszystkim softwarowo na innym poziomie. Plus, jak juz pisalem, nie mam na androida tyle aplikacji co na ios.

Co do wielkosci wyswietlacza, porownanie flagowcow, iPhone 7 plus ma 5'50'' Samsung S8 ma 5'80''. Serio te 30'' robi ci taka roznice, przeciez nawet nie zauwazysz tu roznicy.

Ja mam iphone 6 co ma 4'70'' i nie widze za bardzo potrzeby wiekszego wyswietlacza.

,po prostu jestem zdania że jak mnie na coś nie stać to tego nie kupuje

@atrax15: Tu sie zgadzam, ale tutaj nie ma znaczenia czy sie ktos zadluza na Androida, iPhone'a czy na automatyczna deske w klozecie.

•  

@rol89 nie muli,Hmm?ale sam mam tel z Androidem i mi nic nie muli,nie wiem może miałeś jakieś złe doświadczenia z Androidem ,długie wsparcie?tu akurat co kto lubi ja i tak bym wymienił bo po prostu pewnie by mi się znudził po roku lub dwóch latach,alu konstrukcja,no dobra tu może i tak upadnie nie połamie się,ale z drugiej strony,ileż to razy będzie mi upadał?co do wymiarów tu też co kto lubi,dla mnie jest za mały

•  

@miki4ever nie no te nowsze mają już większe wyświetlacze tu zgoda,ale są już odpowiednio droższe, 8ka ma podobno kosztować ponad 1000 dolarów ,niektórzy nawet tyle w miesiąc nie zarobią ale iPhone musi być bo iPhone to jakieś dobro luksusowe,ludzie chyba zapomnieli że tj urządzenie głównie do komunikowania sie

•  

@atrax15: No widzisz, dla mnie to nie jest narzedzie tylko do komunikowania sie, tylko narzedzie pracy. Mam tam VPN'a wszystkie narzedzia do prowadzenia projektow, plus pelna integracje z laptopem i tabletem. Android mi czegos takiego nie jest w stanie zapewnic.

Co do ceny, to tak to niestety dziala, chcesz jakosc, musisz zaplacic, jak kogos nie stac to niech nie kupuje.

•  

@miki4ever no dobrze ale wielu ludzi kupuje to tylko dlatego bo iPhone, ludzie twojego pokroju potrzebują tego do pracy a to co innego

•  

@atrax15: Ajfoj srajfon, xiaomi lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

no dobrze ale wielu ludzi kupuje to tylko dlatego bo iPhone

@atrax15: A wiele osob kupuje dlatego, ze Android. I co z tego?

•  

@atrax15: i ciagle ten ból dupska ze ktoś ma iPhone xD

•  

@miki4ever no nic,ale telefony z androidem nie są takie wiesz,trendi,ty używasz akurat do pracy tego ale podejrzewam że połowa gimbusiarzy czy jakiś korpobitchy nie umie korzystać z połowy programów które tam można zainstalować,ja też nie wiem ale to zrozumiałe,nie używam więc nie wiem,a oni to zadzwonić,smsa wysłać i zrobić fotkę ewentualnie jak któreś kumatsze to snapa ogarnie i to wszystko

+: arka22
    •  

@atrax15: mały wyświetlacz? XDDD chyba w 5 i niżej XD

•  

@rol89: mniej wirusów ,więcej apek ,ajfona Ci nie zajebie ,szybko go znajdziesz mogę dopisywać do tej listy nieskończenie wiele powodów

•  

2017 rok
      ludzie dalej sie wpierdalaja do tego co kupuja inni

Jak kogos stac to niech sobie kupuje i sie cieszy. Jak kogos nie stac i sie zadluzy by go kupic, ale splaci to - niech to robi. Jakich ty problemow czlowieku szukasz? @atrax15: jak komus przynosi szczescie to ze ma iphone to niech go ma, jakkolwiek ekonomiczne by to nie bylo. Tak samo mozna chodzic w ciuchach jednej marki, albo drugiej, drozszej. Jak ktos chce cos sobie kupic i go uszczesliwia posiadanie tego to co za problem? Tylko u nas iphone'y sa uznawane za jakies dobro luksusowe. Wszedzie indziej jest to normalny telefon. Idealny dla czlowieka, ktory chce miec po prostu dobrego smartfona. Jasne ze mozna miec to samo za mniej, ale skoro ludzie to kupuja to znaczy, ze sa gotowi poniesc koszta i sie na to godza. Samochodow tez sa drozsze i tansze marki, a przeciez i to i to jezdzi.

•  

ale sam mam tel z Androidem i mi nic nie muli

@atrax15: Jak miałem telefony z andkiem zanim kupiłem pierwszego iP teź mi się tak wydawało ale jak sie przyzwyczaisz do szybkosci która nie znika z kolejnymi miesiącami uzywania/kolejnymi zainstalowanymi apkami to ciezko spowrotem wrócić.

Co do obrazka to po prawej poprawiłbym na Bo iOS i w sumie wtedy się pod tym podpisuje, sam telefon jak telefon, to softem wygrywają wszystko.

•  

@atrax15: Jak wspomnieli przedmówcy, ekosystem jest lata świetlne za Androidem. Integruje sobie to pomalutku - na hackintoshu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam iPhone to dobrze zoptymalizowany sprzęt, o genialnej jakości wykonania i chujowej w porównaniu do xiaomi i sporej ilości chińczyków baterii. Zakup i używanie iPhona dla samego iPhona jest meh pomysłem.

•  

@Muk_Use_Acid ale to nie jest żaden ból dupska z mojej strony,pisałem wcześniej że bawiłem się takimi iPhonami i bez rewelacji jak dla mnie
      @Nedelless no tak,bo teraz te nowsze mają już wieksze
      @Makku11
      @cup12552 nie mam więcej argumentów ( ͡° ʖ̯ ͡°) nadal nie wiem jaki fenomen tkwi w iphonach że ludzie je kupują głównie dlatego bo jabłko jest na obudowie i trendi jest telefon,są w stanie się zadluzyc aby tylko był iPhone widocznie tak musi być ,bo tak jest skonstruowany świat pozdrawiam was wszystkich mirki

+: odislaw
    •  

@atrax15: piszesz, ze kilka razy droższy. W porównaniu do czego? Do gówno-smartfonów z najniższej półki, których praktycznie nie da się normalnie używać? To super porównanie. iPhone to flagowiec, wiec porównuj do innych flagowców. SGS ma praktycznie identyczny przedział cenowy, inni producenci podobnie. Z dupy bierzesz porównania. I nie jestem fanbojem, używam tez SGS 8 i uważam, ze jest świetny. W większości to kwestia preferencji użytkownika, wiec argument 'jest średni i android lepszy' jest super z dupy, ale przynajmniej gownoburza wyszła ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@atrax15: bo system operacyjny jest o niebo lepszy niz android, wszystkie htc i samsungi ktore mialem wczesniej zwalnialy z czasem, pojawialy sie jakies problemy z nimi, po roku musialem system przywracac na czysto zeby plynnie dzialal itd. iPhone tylko laduje i dalej dziala tak samo szybko, aplikacje sie nie crashuja i wiele innych powodow.

Po 2 wcale nie sa duzo drozsze (troche tak ale nie duzo) bo jesli chcialbys telefon o porownywalnym aparacie, wsparciu producenta i predkosci dzialania to musialbys celowac w flagowce typu przykladowo samsung s8 ktore kosztuja podobnie lub nawet sa drozsze.

•  

@atrax15:

iphone ma mały wyświetlacz

nie każdy chce mieć tablet zamiast telefonu :)

•  

@Nedelless: Zajebuja iphony, znam to z autopsji. Nie znajdziesz bo szybko wyłączają i leci potem na części.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: IMG_3789.PNG

•  

@atrax15: ale iphony to dobre telefony bo Apple wypuszcza tylko flagowce

•  

aplikacje sie nie crashuja

@cup12552: wszystkie poza appką wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bawiłem się takimi iPhonami i bez rewelacji jak dla mnie

@atrax15: Pobaw się telefonem kilka minut i stwierdź, że jest do dupy. Brawo. Bo to przecież wcale nie jest tak, że o funkcjonalności danego sprzętu przekonujesz się przy długotrwałym użytkowaniu... Dodatkowo jest to kwestia nastawienia, a skoro masz ból dupy, że ktoś kupuje sobie ajfona bo ma taką ochotę, to podejrzewam, że Twoje nastawienie jest mało obiektywne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam już trzeciego ajfona, odkąd miałem 4S nie wyobrażam sobie obsługi innego telefonu. Szybko, niezawodnie, intuicyjnie, wygodnie, stabilnie. Wolę mieć mniej funkcji i wodotrysków, których i tak nigdy nie użyję, kosztem lepszego komfortu użytkowania.
      Zadłużyłem się na obecny telefon. nie dlatego, że muszę mieć cool ajfona i szpanować przed kolegami, bo nie mam już 17 lat. Po prostu aż taki wstręt do androida się we mnie wytworzył, już nawet wolałbym windowsa mieć, ale nie jest tak dobrym narzędziem prady. Telefon noszę w pełnym case'ie i dopóki się nie przyjrzysz, to nie widzisz co to za model, element szpanu też odpada.

Zabawne są Twoje argumenty.

•  

@miki4ever szkoda, że ten vpn tylko w trybie tun

•  

@rol89: pierwsze: no, to chyba główny plus
      Drugie: co? Nie rozumiem, ja nie wymieniam już dwa lata i wciąż śmiga. xD
      3: pierdolenie
      4: też pierdolenie

•  

@humantezczlowiek od premiery 4s siedziałem ciągle na iPhone. Miałem z trzy 5s, 6 i SE. Świetne wykonane, diabelnie szybkie. Przerzucilem się teraz na S7 edge i to jest jak dzień do nocy! Android zrobił wielki krok na przód gdzie iPhone stoi w miejscu. AlwaysOn Display to istny geniusz, szybkie ładowanie to poezja, no i możliwość dopasowania pod siebie (rozne ikonki z ustawieniami w belce ściąganej z gory) gdzie w iPhone można było o tym pomarzyć.
      Pomijam takie ficzery jak wyświetlacz EDGE który moim skromnym zdaniem wygląda fenomenalnie!

•  

@effzet: akurat ja nie mam problemu z apką wykopu, może jestem szczęśliwcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@atrax15: W android wystarczy napisać SĄ ZBYT BIEDNI NA IPHONE i właściwie tyle.

•  

@elzevir: ja zupełnie nie mam na myśli tego, ze iPhone jest lepszy albo najlepszy. Używam, bo mi po prostu pasuje i wolę go zamiast androida. I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, ze SGS są lepsze pod wieloma względami. Bardziej mówiłem o porównaniach z dupy nie mających sensu :)

•  

@atrax15 ja podstawami się pod iPhone ze względu na to, że nie ma porządnego androida z ekranem do 4,7'

•  

@MadIen: Jeszcze ie tak dawno Windows Mobilny był jakąś alternatywą dla Androida

+: elzevir
    •  

@elzevir: Mój S7 po niecałym roku używania muli w chuj (od kliknięcia ikony aplikacji SMS do momentu jak mogę pisać mija 3 sekundy), jak go ładuję w lato w samochodzie (z klimatyzacją) oryginalną ładowarką Samsunga to się nagrzewa tak, że wyłącza ładowanie, a czasami jak w coś pogram albo pooglądam film jadąc autobusem to nagrzewa się tak, że prawie mnie parzy w kieszeni.

Super telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Strus oj xD no na razie odpukac wsio działa :D zobaczymy za kilka miesięcy. IPhone może ciągle działa tak samo ale bateria z miesiąca na miesiąc trzyma krócej ;) po resecie nagle bateria pół dnia dłużej trzyma ;)

•  

@atrax15: iOS działa zajebiście i ciężko się z tym kłócić, ale zawsze prycham, kiedy ludzie chwalą Apple za jakość ich produktów. Chuj z tego, że każdy model (nawet ten ceramiczny - vid poniżej) można porysować z każdej możliwej strony :D

źródło: youtube.com

•  

Ludzie kupują ajfony bo są na sprzedaż. Jak by nie były to by nie kupowali. Jprdl co za filozofia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@atrax15: Absolutnie najlepszą rzeczą w Iphonach jest to, że działają tak samo niezależnie czy masz zapełnione 10%- czy 99% przestrzeni dyskowej na dane. Możesz zainstalować tyle apek ile chcesz i telefon nie widzi problemu.

Co do customizacji telefonu to kto ma na to czas dzisiaj? Zmieniam tapetę raz w miesiącu i wystarczy :D

Telefon jest po prostu mega wygodny i mega prosty w użytkowaniu. A czy ktoś go kupuje, z takich czy innych przyczyn to już jego sprawa :D

Iphone wcale nie jest złą inwestycją. Telefony bardzo dobrze trzymają cenę. Jeżeli dbasz o sprzęt to po dwóch latach spokojnie możesz go sprzedać za grubą kasę, dołożyć trochę i kupić nowy model. Dlatego mówi się, że tylko pierwszy Iphone (Macbook w sumie też) jest drogi.
      Porównując to do telefonów konkurencji, które po 2 latach nie mają już wsparcia i są warte ułamek ceny wyjściowej.

•  

@atrax15: przypomnę tylko, ze konkurencją dla samsunga s8 ma być iPhone 8. A tak, to tyle w temacie, zamykam.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: embed.jpg

•  

Bawiłeś się tylko iPhonem? iPhone jest właśnie lepszy na dłuższy okres czasu. Nie ma totalnie wirusów i działa zawsze tak samo dobrze. Aplikacje typu Snapchat są lepiej przystosowane do iOS, według mnie lepiej wyglądają filmy z gorszą kamerą w iPhonie na snapie niż te z androida. Może jakoś inaczej są kompresowane z jakością. I to jest fakt, że te wszystkie instagramy, Facebook są robione bardziej pod iOS, zobacz ostatni film o iOS na kanale yt TestHub

•  

@atrax15: tak sobie wmawiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@atrax15: 2017 a ludzie dalej dają jebanie o to kto jakiego telefonu używa (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

?bo drogi?

@atrax15: Od kiedy iPhony są drogie? Coś przeoczyłem?

•  

@miki4ever szkoda, że ten vpn tylko w trybie tun

@emitar: tzn?

•  

@Daqnny: No wiadomka wyłączysz/skonczy Ci się internet i nie znajdziesz ,ale ogólnie to chyba mało kto się odważy ,ja teraz zgubiłem swojego 7+ to na 2 dzień na policji był ,Wiec XD

•  

@emitar: czyli jaka mi to robi różnice?

•  

@atrax15: zależy czego oczekujesz od telefonu ja akurat mam iPhone za darmo bo rozwaliłem swojego samsunga i mi brat dał i przez baterie nie jest dla mnie możliwe kupno iPhona jako kolejny telefon ale według mnie dla osoby której zależy na szybkim działaniu i dobrym wyglądzie oraz nie przeszkadza jej brak personalizacji to nie widzę żadnych przeciwwskazań i to może być bardzo fajny telefon

•  

@atrax15 o co ci chodzi z tymi długami, to jest wina ludzi, zostaw sam przedmiot w spokoju. Poza tym chyba nowe Galaxy chodzą po 2k + i ich już jakoś nie ruszasz xD

+: kalexik
    •  

@atrax15: co tam szepczesz biedaku XD ?

•  

@atrax15: na całym świecie nikt nie daje jebania i nie myślą w stylu masz ajfona więc pewnie hehe bogaty a tutaj wykopki jak z tej pasty "no ja używam produktów apple więc jestem kimś, powtarzam KIMŚ". W USA większość ludzi nawet nie potrafi rozróżnić Androida od iOSa XD a tutaj myślenie zatrzymało się gdzieś wraz z wyjściem gingerbreada i android = lagdroid bo galaxy s0 sie zacinał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@miki4ever mogę się mylić bo dawno w tym nie siedziałem po skonfigurowaniu. W połączeniu tap jestem widziany jako kolejne urządzenie w sieci, mogę podłączyć dyski sieciowe itp

•  

@emitar: ja korzystam z vpn'a aby albo pobrać rzeczy z dysku służbowego, wejść na intranet lub ominąć blokady w Arabii. Działa bardzo dobrze.

•  

2017
      Ludzie z Androidami dalej dają jebanie o to że ktoś kupuje iPhone'y
      Ludzie z iPhone'ami nadal myślą że to jest jakieś wielkie osiągnięcie że wydali masę kasy na telefon
      Jak ja gardzę fanbojami

•  

@Jaraz: @MadIen: bo s8+/s8 lg v30 g6 czy Samsung W2016 są tanie... iphona z tyłu zostawiają
      @RaV_Oyabun: co ma do tego ios? wystarczy trochę chcieć i można winde z andkiem zajebiście do parować

•  

@Jaraz: umyj uszy może usłyszysz

•  

@atrax15: no to prawda. I co z tego? XD

•  

@atrax15: flagowce wszystkich przodujących marek są w podobnej cenie. Podejście tego typu wzięło się z czasów kiedy był iPhone i długo, długo nic, a wtedy faktycznie był bardzo drogi. Teraz nie ma co się licytować, bo taki samsung nadrobił zaległości i można przyjąć, że to jest właściwie podobna klasa. Ja używam iPhona z kilku powodów: rzadko wymieniany iTunes - potrzeba trochę czasu, żeby się przyzwyczaić, ale synchronizowanie muzyki>kopiowanie, poza tym dostęp do iTunesU - materiały i wykłady z MIT czy Stanfort. iBooks - genialny do czytania książek szczególnie po angielsku - klikasz słowo i dostajesz definicje, dzięki czemu nie jest to karkołomne. Kupione rzeczy z Appstora. Staranność wykonania interface'u. Jest kilka rzeczy niedoskonałych - ładowarka!!! - totalnie nie rozumiem czemu jest inna niż wszystkie. Dodatkowo polityka Apple'a jest dla normalnych urzytkowników uciążliwa. Teraz już nie chodzi o to czy iPhone>Samsung tylko co się komu bardziej podoba.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

mama dostała ipada 3 od siostry w prezencie, kurwa 5 lat a do nexus 7 do tego nie ma startu :D.

@NieByloMnieSlychac: Nexus 7 lepszy od Ipada 3?

•  

@dnasstorm: nie ważne. Najebany pisałem sorry

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (3)

Tata kupił w 1998r kamerę Sony, leży skubana już chyba od 10lat i się kurzy. Mam zamiar w końcu wziąć wolny dzień, kupić kilka dobrych piwek (bo na trzeźwo na pewno się nie da) i obejrzeć te 8 kaset prawdy, które stworzyliśmy. A jest co oglądać:
    - powrót z zakupów odzieżowych w Tuszynie
    - nagrywanie z podjebki sąsiada, który myje swojego nowego Poloneza
    - kilka wesel w remizach
    - moja komunia
    -najebany wujek na traktorze na wsi
    - i kaseta prawdy, czyli momenty z życia codziennego, gdzie nagrane są praktycznie same pierdoły

Wydaje mi się, że wiele "momentów" było by hitami internetów.

Czy Wy też macie takie "taśmy prawdy" w domu?
    #pytanie #heheszki #gimbynieznajo #kiedystobylo i jak sobię przypomę rewię mody mojej siostry po powrocie z Tuszyna to trochę #creepy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    pokaż całość

odpowiedzi (49)

wiecie co mnie wkurwia w ludziach? zjebane podejście do tych mniejszych zwierząt. mam krolika od ponad roku. zwierzak od zawsze był dość chorowity. wizyty u weterynarza specjalizującego się w zwierzętach egzotycznych (tak, królik jest zaliczany do takich zwierząt tu gdzie mieszkam) są cholernie drogie. ostatnio był chory; podstawowe badania, diagnoza, leki oraz wizyta emergency kosztowała mnie prawie $600. w sobotę znowu podupadł na zdrowiu, kolejna wizyta i kolejne $390 wydane u weterynarza. reakcja niektórych moich znajomych? "hurr no chyba Cię pojebało! wydawać tyle na jakiegoś krolika! gdyby był to pies to co innego, a tak?! miałabyś za ten hajs tyle rzeczy, albo mogłabyś wpłacić to na chore dzieci! byłby z tego większy pożytek durrr!" no i teraz tak sobie o tym myślę i zadaję sobie pytanie - jak ktoś może być tak bez serca i pozwalać mniejszym zwierzętom umierać w cierpieniu? nie udzielać im pomocy kiedy tego potrzebują? przecież biorąc do domu zwierze, człowiek staje się za nie odpowiedzialny. odpowiedzialny za wizyty u weta, karmienie, sprzątanie, odpowiednie warunki. przecież normalny człowiek po takim czasie zżywa się ze zwierzakiem każdego rodzaju, zaczyna traktować go jak członka rodziny i kochać całym sercem. większość moich znajomych uważa mnie za nienormalną, a najśmieszniejsze jest to, że ci, którzy tak chętnie uśmiercaliby mojego krolika, latają ze swoimi psami i kotami do weta przez cały czas. jak więc to wszystko wyglada? dlaczego ratowanie psów i kotów jest w porządku, a wydawanie tyle pieniędzy na leczenie krolika to według niektórych głupota? pokaż całość

odpowiedzi (89)