Wpis z mikrobloga

#afroradzi #fotografia

Mam do was mirki pytanie w formie ankiety.
Jeśli używacie lustrzanki to jakiej.
Odwieczna wojna Can.. vs Nik... czy coś innego ?

Jakiej marki lustrzanki używasz

  • Canon 29.1% (43)
  • Nikon 33.1% (49)
  • Sony / Minolta 16.2% (24)
  • Pentax 6.1% (9)
  • Mamiya 0.7% (1)
  • Mamiya 1.4% (2)
  • Olympus 5.4% (8)
  • Inne Dziadostwo 8.1% (12)

Oddanych głosów: 148

  • 36
@Afropolon używałem lumixow, potem pożyczyłem Canon 6d na 2 tygodnie od kumpla. Następnie kupiłem Sony A7R II praz swojej dziewczynie A6000 - i nie wiem jak w dzisiejszych czasach można jeszcze myśleć o zakupie archaicznych lustrzanek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek: Się nie zgodzę, mam lustrzankę Sony A700, pracowałem na A850 i A900 - wszystko to jako scheda po Minolcie której jestem wiernym fanem ( 5d i 7d przez lata )

Jak patrze w wizjer w którym powinien siedzieć piękny pryzmat ze szkła optycznego a widzę jakiś "telewizorek" który reaguje z takim opóźnieniem że w tym czasie zdążyłbym już zrobić zdjęcie, obrobić wysłać na konkurs World Foto, wygrać, odebrać nagrodę i
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@hadrian3: Sony/Lumix obecnie. Lumix ma świetne GH4 i GH5 oraz inne mniejsze modele. Te najnowsze (w stylu GH5) mają stabilizacje matrycy która współpracuje ze stabilizacją z obiektywem dzięki czemu można z ręki robić ujęcia jakby z gimbala: >FILM<

Jednak sam A6000/6300/6500 ma więksżą matryce APSC, lepszą światłoczułość i lepszą jakość - szczególnie zdjęć - bez porównania matryca sony wygrywa jeśli chodzi o jakość do zdjęć, lumixy mają mount Micro 4/3.

A7S
sorek - @hadrian3: Sony/Lumix obecnie. Lumix ma świetne GH4 i GH5 oraz inne mniejsze ...
@hadrian3: oczywiście, 6d nie ma 4k i jest dość.. ciężki - to też ważna sprawa przy sprzęcie który trzymasz przez pare godzin.

Jedyny minus A6300 to to że ma matryce APSC, ale są convertery z przejściówkami ze szkieł Canona które "robią" Ci pełną klatkę z APSC. Więcej wyjaśnione tutaj:
sorek - @hadrian3: oczywiście, 6d nie ma 4k i jest dość.. ciężki - to też ważna spraw...
@sorek: właśnie chciałbym sobie zacząć coś nagrywać i kupić aparat z osprzętem do 3-4k myślałem nad canonem 70d, ale teraz to nie wiem czy nie wziąć pod uwagę a6000. Do zdjęć pewnie canon lepszy nie?
@hadrian3: nie, A6000 ma dużo lepszą matryce, lepszą nawet niż 6D (chociaż ten jest pełną klatką więc tutaj ma przewagę oczywiście), naukowo możesz sobie porównać tutaj:
https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-A6000-versus-Canon-EOS-70D-versus-Canon-EOS-6D___942_895_836

Swoją drogą strona swietnie sprawdza się przy porównywaniu obiektywów oraz aparatów (również komórkowych) tak więc polecam z niej korzystać gdyż jest to czysto techniczne.

Obecnie pod względem sensorów Sony wygrywa, sam używałem A6000 mojej dziewczyny i AF jest w tym dużo lepszy niż w
@hadrian3: ogólnie nie, ale A6000 ma tak dobrego autofocusa że można, jeśli kręcisz vlogi czy coś takiego to nawet tym lepiej bo możesz go mieć na kijku/gimbalu i używać normalnie AF. Dodatkowo Sony mają focus peaking, czyli takie kropeczki które Ci mówią gdzie masz ostre a gdzie nie gdy używasz manualnej ostrości - Canon ma to chyba tylko z innym oprogramowaniem "Magic Lantern" ale nie wiem jak jest z używaniem go
@hadrian3: z Canona i Nikona pasują przez adaptery - masz tanie alternatywy jeśli nie potrzebujesz AF i nawet ten speedbooster dostaniesz za jakieś 500-700zł i wtedy możesz używać pełnoklatkowych obiektywów i tym samym A6000 zmieni się tak jakby w pełną klatkę (i będzie miało więcej światła).